Daneshenaft logo
پنجشنبه 28 دی ماه 1396 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
Print Send to Friends
شنبه 28 اردیبهشت ماه 1392 | کد مطلب : 7404
معاون وزیر نفت تشریح كرد؛
جزئیات 22 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری ایران در تولید بنزیندانش نفت: معاون وزير نفت با تشريح جـزئيـات سرمايه‌گذاري 22 هزار و 500 ميليارد توماني براي توليد بنزين و ديگر فــرآورده‌هــاي نـفـتــي در كـشـور گفـت: پالايشگاه ستاره خليج‌فارس ما را يكي از بزرگترين صادركنندگان بنزين و گازوئيل منطقه خواهد كرد.
عـلـيـرضا ضيغمي اظهار داشت: سال گــذشـتــه مــراحــل پــايـانـي سـرمـايـه‌گـذاري پــالايـشـگــاه امــام خـمـيـنـي كـه ارزش كـل سرمايه‌گذاري آن 4 ميليارد دلار و (2 ميليارد به صورت دلاري و 2 هزار ميليارد تومان ريالي با احتساب نرخ ارز مرجع) بود، طي شد. وي اضافه كرد: در پالايشگاه آبادان نيز سال گذشته مرحله آخر سرمايه‌گذاري 800 ميليون دلاري را انجام داديم كه ادامه آن به بخش خصوصي واگذار شد. ضيغمي تصريح كرد: براي بهينه سازي و افزايش ظرفيت پالايشگاه‌ها 22 هزار و 500 ميليارد تومان نياز سـرمـايـه‌گـذاري را پـيـش‌بـيني مي‌كنيم كه بخشي از آن انجام شده است. مديرعامل شركت ملي پالايش و پخش فرآورده‌هاي نفتي تاكيد كرد: بخش عمده سرمايه‌گذاري ســــال جــــاري در صــنــعــــت پـــالايـــش در پـالايشگـاه‌هـاي خصـوصي مانند اصفهان، تبريز و بندرعباس خواهد بود. وي افزود: ما بيشترين سرمايه‌گذاري را در پالايشگاه خليج فارس داشته‌ايم چنانكه 48 درصد سهم آن متعلق به پالايش و پخش و 15 تا 16 درصد سهم آن نيز متعلق به صندوق بازنشستگي كاركنان صنعت نفت است،به همين دليل بالاي 60 درصد از سرمايه‌گذاري به وسيله وزارت نفت و صندوق بازنشستگي تأمين مي‌شود. ضيغمي تصريح كرد: ما حدود 1 ميليارد دلار در سال گذشته و 400 ميليون يـورو و در سـال‌هاي پيش از آن در اين پالايشگاه سرمايه‌گذاري كرديم كه تقريباً همه آن جذب شده است.
ستاره خليج‌فارس ما را بزرگترين صادركننده بنزين منطقه خواهد كرد
وي تصريح كرد: با توجه به اينكه اصرار داريم سال 92 اين پالايشگاه در مدار قرار بگيرد، همه امكانات را براي تحقق آن بسيج كرده‌ايم،آمار توليد 36 ميليوني بنزين و 15 ميليوني نفت گاز و ساير فرآورده‌هاي ستاره خليج‌فارس ما را به سمتي خواهد برد كه يكي از بزرگترين صادركنندگان بنزين، LPG‌ ، كوگرد، بروپلين و نفت و گاز در منطقه خواهيم بود. معاون وزير نفت با تاكيد بر اينكه ما بيشتر از سهم خودمان 400 ميليون يورو به علاوه يك ميليارد دلار به اين پروژه تزريق كرده‌ايم، گفت: اين مبالغي كه بالاي سـهـم خـودمان سرمايه‌گذاري مي‌كنيم به عنوان وام از نيكو و شركت ملي نفت تلقي مي‌شود و پالايشگاه ستاره خليج فارس بايد آن را پرداخت كند. ضيغمي اظهار داشت: شركت ملي نفت نيز از بانك مركزي اين اعتبارات را دريافت كرده‌است و به دليل تاكيد مقامات نظام و دولت اين اعتبارات به ستاره خليج فارس اعطاء شده است. وي افـــزود: صــنـــدوق بــازنـشـسـتـگــي نـفــت و بازنشستگي كشوري در حد سهام خودشان آورده در ستاره خليج فارس داشتند كه در مـجمع اين شركت مصوب كرديم از 30 درصد بيشتر بياورند.
مجوز وزير نفت براي تامين اعتبار موقت فاز دوم پالايشگاه آبادان از منابع داخلي نفت
ضيغمي در ادامه گفت: براي راه‌اندازي فاز 2 پالايشگاه آبادان كه به زودي شروع مـي‌شود، كنسرسيومي انتخاب شده‌اند و طراحي پايه را انجام دادند. وي افزود: براي شروع پروژه با مشكلات فاينانس روبرو بوديم كه تانهايي شدن آن آقاي وزير اجازه دادند از محل اعتبارات داخلي وزارت نفت كار آغاز شود.پيش از اين فرهاد احمدي در گفت‌وگو با فارس از افزايش يك ميليون بشكه‌اي ظرفيت پالايشي كشور خبر داده و گفته بود: چند پروژه ديگر هم در برنامه‌ما قرار دارد تا با تأمين منابع مالي آن را آغاز كنيم كه از جمله آنها 5 پروژه پالايشگاهي جديد اســت. مــديــر عـامـل شـركـت مهنـدسـي و سـاخـتـمـان نـفت اضافه كرد: يكي از اين پالايشگاه‌ها طرح توسعه و تثبيت جديد پالايشگاه آبادان به ظرفيت پالايش 210 هزار بـشـكـه در روز است كه انتظار داريم در ماه‌هاي آينده اين پروژه آغاز شود. وي افزود: پروژه پالايشگاه آناهيتا با ظرفيت پالايش 150 هزار بشكه در روز، طرح توسعه پالايشگاه شهريار به ظرفيت 150 هزار بشكه در روز مـشابه پالايشگاه شازند، پروژه پالايشگاه ميعانات گازي تمام ايراني پارس به ظرفيت 120 هزار بشكه در روز و ستاره خليج فارس با ظرفيت 360 هزار بشكه ميعانات گازي در روز در برنامه آينده وزارت نفت و شركت ملي پالايش و پخش فرآورده‌هاي نفتي قرار دارد. احمدي تصريح كرد: با اجراي اين پروژه‌ها 510 هزار بشكه به ظرفيت پالايشي نـفـت خام و 480 هزار بشكه به ظرفيت پالايشي ميعانات گازي كشور اضافه مي‌شود كه در مجموع نزديك به يك ميليون بشكه به ظرفيت پالايشي كشور اضافه خواهد شد؛ اين برنامه تاثير قابل توجهي بر جلوگيري از خام‌فروشي در صنعت نفت كشور خواهد گذاشت.

آخرین مطالب نفتی در کانال رسمی نشریه دانش نفت در تلگرام
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
ایران در مجموع بزرگترین دارنده ذخیره‌گاه نفت و گاز در جهان است. این مهم همه ساله از سوی آژانس‌ها و مراکز بین‌المللی معتبر بررسی و اعلام و مهر تایید بر آن زده می‌شود.
افزایش نقدینگی در فرآیند تولید و نحوه تامین مالی صادرات از مهمترین چالش‌هایی است که بر سر راه بنگاه‌های صادراتی قرار دارد.
قیمت نفت که در روزهای سقوط موصل در ژوئن 2014 در نرخ‌های بالاتر از 100 دلار به ازای هر بشکه مبادله می‌شد، اکنون در مرحله ورود به دنیای بدون داعش و در عین حال در زمانه بالا گرفتنِ مجددِ ریسک‌های ژئوپلیتیک، به بالاترین میزان در سه سال گذشته رسیده و نفت خام برنت در کانال بیش از 60 دلاری مبادله می‌شود.

يادداشت
دکتر محمدعلی محمدی، مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی/ دانش نفت: مفهوم انرژی یکی از ستون های مهم حیات اقتصادی، صنعتی وعلمی در دنیای امروز است که بدون آن، بی تردید زندگی و به طور خاص عرصه صنعتی و اقتصادی با مشکلات عدیده ای روبرو خواهد شد.
یکی از مهمترین راه های اصلی تحقق اقتصاد مقاومتی توجه به تولید و اشتغال در حوزه های صنعتی از جمله صنعت نفت و گاز کشور است.
دکتر سید عبدالجلیل رضوی، کارشناس ارشد انرژی / سال 2018 تا بدینجا که چند روز از آن روز می‌ گذرد برای نفت خوش یمن بوده است چه اینکه با کاهش سطح ذخیره‌سازی‌ها، روند قیمت نفت صعودی بوده و طلای سیاه وارد کانال 68 دلار در هر بشکه شده است.
مهندس سید شمس الدین مومنی، کارشناس ارشد انرژی/ پارس جنوبی به مثابه یک «بیزینس اسکول» و یک کارگاه بزرگ مهارت آموزی به صحنه انتقال عملی تجربیات مبدل گشت که هم اکنون نمونه‌های موفق شرکت های ایرانی که از پارس جنوبی برآمده اند رامی توانیم به عینه مشاهده کنیم.
دولت وقت ایران از تابستان ۱۳۸۶ با هدف کاهش مصرف بنزین و مبارزه با قاچاق سوخت، کارت سوخت را در اختیار خودروداران گذاشت و سوخت‌گیری را منوط به داشتن این کارت کرد.
گفتمان
بر اساس مطالعات انجام شده، اقامت در مناطق مسکونی مجاور با صنایع پتروشیمی منجر به افزایش ریسک ابتلا به سرطان کبد، ریه، مغز و خون خواهد شد، هم چنین این آلودگی ها باعث ایجاد مشکلات باروری، عقیم شدن، سقط و تولد نوزادان دارای نقص ژنتیکی می شود.
The year 2018, for a few days since that day, has been good for oil, with the fall in storage, the oil price trend has risen and black gold has entered the canal at $ 68 per barrel.
دکتر مهرداد امیرآبادی: یکی از مراکز درمانی تحت پوشش صنعت نفت در شیراز پلی‌کلینیک تخصصی و فوق تخصصی مرکزی ارم است که به 25 هزار نفر از جمعیت تحت پوشش خدمت ارائه می‌دهد.
برخی کارشناسان اقتصادی معتقدند فارغ از مباحث اثرگذاری روانی، اثر واقعی افزایش 50 درصدی قیمت بنزین بر تورم کلی کشور در حدود یک درصد خواهد بود و در صورتی که درآمد حاصله از این راه صرف اشتغال‌زایی شود، چنین تورمی می‌تواند توجیه‌پذیر باشد.
بسیاری از تحلیلگران برآورد می‌کنند که سال آینده (۲۰۱۸ میلادی) نقطه عطفی برای توسعه و پیشرفت صنعت خودروهای برقی و الکتریکی خواهد بود.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :