Daneshenaft logo
پنجشنبه 28 تیر ماه 1397 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
Print Send to Friends
شنبه 14 اردیبهشت ماه 1392 | کد مطلب : 7349
مهندس اوجی خبر داد:
بزرگترین طرح افزایش تولید گازمایع ایران آماده افتتاح شددانش نفت:معاون وزير نفت از آغاز شمارش معكوس به منظور افتتاح و بهره‌برداري رسمي از طرح استحصال گازمايع پالايشگاه فجرجم خبر داد و اعلام كرد:امسال با بهره‌برداري كامل از اين طرح روزانه 280 تن به ظرفيت توليد محصولات گازي كشور افزوده مي‌شود.
جواد اوجي  با اشاره به آغاز شمارش معكوس براي افتتاح رسمي طرح جديد افـزايـش تـوليـد گـاز مـايـع و ميعـانات گازي در پالايشگاه فجرجم، گفت: با بهره برداري از اين طرح جديد ظرفيت توليد گازمايع )LPG(‌ كشور روزانه 200 تن و ميعانات گازي 80 تن در روز افزايش مي يابد.مديرعامل شركت ملي گاز با اعلام اينكه  اين پروژه گازي در در دو فاز طراحي، ساخت، نصب و راه اندازي شده است، تصريح كرد: سال گذشته فاز اول اين طرح شامل ساخت چهار مخزن با ظرفيت ذخيره سازي 350 تن گازمايع و مـيـعــانــات گــازي در مــدار بـهــره بــرداري قـرار گرفت.معاون وزير نفت با يادآوري اينكه در حال حاضر مراحل نهايي تست و آزمايش هاي فني براي راه اندازي فاز دوم اين طرح مراحل پاياني خود را پشت سر مي گذارد، تصريح كرد: فروردين ماه سالجاري با وارد شدن گاز شيرين به تاسيسات توليد LPG‌، عمليات راه اندازي و پيش راه اندازي نهايي آغاز شده است.اين مقام مسئول با تاكيد بر اينكه اين پروژه به زودي به طور كامل در مدار بهره‌‌برداري قرار مي گيرد، تبيين كرد: علاوه بر افزايش توليد محصولات گازي، در اجراي اين طرح از حداكثر ظرفيت پيمانكاران و سازندگان ايراني استفاده شده است. براي طراحي، ساخت، نصب و راه اندازي اين طرح افزايش توليد گاز مايع ايران بيش از 20 ميليون دلار سرمايه گذاري شده است و پيش بيني مي شود با اجراي اين طرح سالانه يك ميليون و 500 هزار تن گازمايع به ظرفيت توليد محصولات گازي كشور افزوده مي‌شود.از سوي ديگر در كنار افزايش ظرفيت توليد محصولات مختلف گازي ايران، حذف آلودگي زيست محيطي كه در مشعل‌هاي پالايشگاه فجر جم سوزانده مي شـود از ديگر دستاوردهاي اقتصادي اين طرح است.در پروژه توليد گاز مايع پالايشگاه فجرجم سوخت مصرفي 10 دستگاه بويلر 45 و 65 تني، 6 دسـتگاه توربو كمپرسور پروپان، چهار دستگاه توربين برق و كوره هاي مختلف پالايشگاه را از گـازهـاي مـتصاعد شده از مايعات گازي تامين خواهد كرد.وزن تجهيزات مورد استفاده در طرح توليد LPG‌ يكهزار تن است كه 560 تن سازه فلزي، 11 هزار 250 متر مكعب بتن ريزي، 3100 متر لوله كشي و 40 هزار متر كابل كشي ديگر پيش بيني شده در اجراي طرح توليد واحد ال.پي.جي در شركت پالايش گاز فجرجم است.پالايشگاه گاز فجر جم در دو فاز طراحي و ساخته شده است و هر فاز اين پالايشگاه از چهار رديف تصفيه گاز تشكيل شده كه هر رديف نيز متشكل از يك واحد شيرين سازي، يك واحد تنظيم نقطه شبنم و يك واحد تبريد پروپان است.


آخرین مطالب نفتی در کانال رسمی نشریه دانش نفت در تلگرام
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
کینه عربستان نسبت به کشورمان واقعا «شتری» است. این کشور گویی قصد ندارد از دشمنی و عداوت کینه‌توزانه‌اش بر علیه کشورمان دست بردارد و همچنان خود را به عنوان بزرگترین کینه‌توز و دشمن منطقه ای ایران معرفی می‌کند.
سیدحسن صالحی، رییس امور پژوهش و فنآوری شرکت گاز استان همدان/ صنعت گاز جمهوری اسلامی ایران با قدمتی بیش از نیم قرن حضور مؤثر، قریب به چهار دهه پر افتخار آن متعلق به سال‌های بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی است.
دانش نفت: از جمله نکات مهمی که مهندس جعفر ربیعی، مدیرعامل هلدینگ خلیج‌فارس به عنوان بزرگترین هلدینگ پتروشیمی کشور در صحبت اخیر خویش با کارکنان این شرکت داشته است، این مطلب بود که هلدینگ خلیج‌فارس جای نیروهای حرفه‌ای است و این شرکت جای کارآموزی نیست.

يادداشت
احمد مددی طائمه، دانشجوی دکترای مدیریت حرفه‌ای کسب و کار DBA/ یكی از عناصر عمده در مدیریت، برنامه‌ریزی است. برنامه‌ریزی شالوده عناصر مدیریتی و فرایندی است كه سازمان‌ها در قالب آن، همه فعالیت‌ها وكوشش‌های خود را در مورد اهداف مورد نظر، راه رسیدن به آن و چگونگی طی مسیر را در یكدیگر تركیب و ادغام كرده و هدف از اجرای آن دستیابی به نتایج سازمانی است.
اگر بیشتر کشورهای جهان از دستور ترامپ پیروی کنند، ظرفیت مازاد تولید نفت جهان تا پایان سال جاری میلادی به صفر می‌رسد. این بدتر از دوران شوک نفتی در سال‌های ۱۹۷۹ و ۲۰۰۸ میلادی است.
مسعود صباغی/ استفاده از ظرفیت ۱۵۰۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی در مسیر توسعه صنعت نفت، فروش ریالی نفت خام در بورس و توسعه پتروپالایشگاه‌ها به منظور کاهش فروش نفت خام ۳ راهبرد اساسی است که در این زمینه پیشنهاد می‌شود.
این شرکت تقریبا سهم شاخص و جایگاه برجسته‌ای در میزان رشد، پیشرفت، توسعه، ایجاد ثروت و کسب درآمد برای صنعت پتروشیمی کشور و فناوری های مرتبط ندارد. حال این سوال مطرح است که آیا این رتبه و جایگاه نازل برای مدیریت کلان صنعت پتروشیمی قابل قبول است؟ بدون تردید، پاسخ صنعت منفی است.
اگر ضریب بازیافت‌مان بالاتر بود با این نفت قابل استحصالی که کشف شده است می‌توانستیم ۱۵۰ میلیارد بشکه نفت بیشتر تولید کنیم. این ۱۵۰ میلیارد بشکه همان نفتی است که در این شرایط زیر زمین می‌ماند و به آن دسترسی نخواهیم داشت.
گفتمان
ساعت چهار بامداد روز شنبه پنجم خرداد ۱۳۹۷ ۱۱۰ سال از نخستین فوران نفت در ایران و خاورمیانه گذشت.
اقدامات و فعالیت‌های چشمگیر وزارت نفت ایران در دولت‌های یازدهم و دوازدهم در پارس جنوبی، شتاب تندی را به توسعه این منطقه زرخیز داده است.
دانش نفت: شرکت اسپک و شرکت زیرمجموعه آن (شرکت اکسیر فرآیند نوین آسیا) در نمایشگاه 23 صنعت نفت، بسیار فعالانه عمل کرد و با عقد تفاهم نامه با شرکت های دولتی، رکوردی جالب توجه از خود بر جای گذاشت.
نیروی خورشیدی با ۱۶۰.۸ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری که ۱۸ درصد رشد سالانه داشت، در سطح جهانی سرمایه‌گذاری بیشتری نسبت به هر فناوری دیگری جذب کرد و چین پیش‌برنده این سرمایه‌گذاری بود.
وحید شاه‌رضایی، کارشناس روابط عمومی و امور بین‌الملل هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس/ سرزمین ایران اسلامی در منطقه خاورمیانه با امنیت مثال‌زدنی که دارد مستعد سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف می‌باشد. با توجه به اینکه ساختار اقتصاد ایران دولتی بوده و بخش خصوصی قدرت عمل زیادی ندارد لزوم جذب سرمایه‌گذاری خارجی از اولویت‌های اساسی جهت توسعه اقتصادی کشور به نظر می‌رسد.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :