Daneshenaft logo
پنجشنبه 28 دی ماه 1396 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
Print Send to Friends
شنبه 28 اردیبهشت ماه 1392 | کد مطلب : 7405
مدیرعامل شركت ملی گاز خبرداد:
افزایش درآمد گازی ایران به 10میلیارد دلاردانش نقت: معاون وزير نفت با تاكيد بر اينكه تا سال آينده حجم صادرات گاز ايران به مـرز 100 ميليـون متـرمكعـب در روز افـزايـش مي‌‌يابد، اعلام كرد: پيش بيني مي‌شود همزمان با افزايش حجم، درآمدهاي ارزي صادرات گاز از مرز 10 ميليارد دلار در سال عبور كند.
جواد اوجي در گفتگو با مهر درباره آخرين وضعيت افزايش درآمدهاي ارزي صادرات گاز طبيعي ايران به كشورهاي همسايه، گفت: در حال حاضر به طور متوسط سالانه از محل صادرات گاز طبيعي به تركيه 3.5 تا 4 ميليارد دلار درآمد ارزي نصيب اقتصاد كشور مي شود.مديرعامل شركت ملي گاز با تاكيد بر اينكه در حال حاضر سه قرارداد جديد براي صادرات گاز به عراق و پاكستان امضا شده است، تصريح كرد: قرار است گاز ايران از دو مسير به نيروگاه هاي بغداد و بصره در جنوب عراق منتقل شود. معاون وزير نفت با تاكيد بر اينكه با اجرايي شدن اين قراردادها در مجموع روزانه 40 تا 45 ميليون مترمكعب به حجم صادرات گاز ايران افزوده خواهد شد، اظهار داشت: همچنين تاكنون قراردادي با پاكستان براي صادرات روزانه 5/21 ميليون مترمكعب امضا شده است. اين مقام مسئول با يادآوري اينكه فاز اول صادرات گاز به عراق از تـابـسـتـان سـالجاري اغاز مي شود، تبيين كرد: همچنين از اوايل سال آينده با تكميل ساخت خطوط لوله، ايران آماده صدور گاز طبيعي به پاكستان است. وي با يادآوري اينكه با صدور هر 10 ميليارد مترمكعب گاز سالانه 4 تا 5/4 ميليارد دلار درآمد جديد نصيب كشور خواهد شد، افزود: بر ايـن اسـاس پيش بيني مي شود با نهايي شدن قراردادهاي در دست اجرا درآمد ارزي از محل صادرات گاز طبيعي كشور از مرز 10 ميليارد دلار در سال عبور كند.اوجي با اشاره به افزايش سه برابري درآمدهاي صادرات گاز ايران تا سال آينده، تبيين كرد: علاوه بر اين ايران براي صادرات گاز به تمامي كشورهاي همسايه و به ويژه كشورهاي حـاشـيـه خـليج فارس آمادگي دارد. مديرعامل شركت ملي گاز در پاسخ به مهر در خصوص فرمول فروش گاز به عراق هم توضيح داد: گاز به اين كشور همسايه با فرمولي متشكل از قيمت يك نوع نفت خام، نفت كوره و گازوئيل محاسبه خواهد شد. معاون وزير نفت با تاكيد بر اينكه قيمت فروش گاز طبيعي ايران به عراق منطقي و منصفانه است، خاطرنشان كرد: ايران به هيچ وجه گاز ارزان قيمت به كشورهاي همسايه صادر نمي كند.
توافق جديد گازي ايران- تركيه
مقامات تهران - آنكارا به منظور ترانزيت ســالانـه دو ميليـارد متـرمكعـب گـاز طبيعـي بـه كشورهاي متقاضي گاز ايران در اروپا به توافق رسيده اند و آخرين مراحل مذاكرات قيمتي بين دو طرف در حال نهايي شدن است. آمريكا از چند سال گذشته تاكنون با حمايت از برخي از پروژه‌هاي غير اقتصادي همچون خط لوله لوله  ناباكو و ترنس آنـاتـولـين سعي بر حذف سياسي گاز ايران در كشورهاي اتحاديه اروپا داشته است. با اين وجود كشورهايي همچون جمهوري آذربايجان و اقليم كردستان عراق كه در چند سال گذشته بارها مورد حمايت آمريكا براي دور زدن گاز ايران قرار گرفته اند اما اين دسته از كشورها از گاز كافي و مطمئن براي تامين بلندمدت متحدان دولت واشنگتن در اتحاديه اروپا برخوردار نيستند. بر اين اساس برخي از كشورهاي اروپايي به دنبال كاهش وابستگي گازي به روسيه از يك سو و افت توليد گاز در برخي از كشورهاي توليدكننده اروپايي همچون هلند، نروژ و آلمان به صورت چراغ خاموش مذاكراتي را براي خريد گاز طبيعي از ايران آغاز كرده اند. ايران هم براي حضور در بازار گاز اروپا در سايه سنگين تحريم‌ها تاكنون دو مسير خط لوله گاز اسلامي و تركيه را تعريف و مذاكراتي را با كشـورهـاي مسيـر آغـاز كـرده انـد كـه پيرو اين مذاكرات دو سال قبل دولت آنكارا مجوزي به منظور ترانزيت گاز طبيعي ايران به ساير كشورها مصرب كرد. در ادامه اين تعاملات گازي كابينه دولت بغداد هم سال گذشته با صدور مجوزي نسبت به ترانزيت گاز طبيعي ايران به كشورهاي ثالث چراغ سبز نشان داد و حتي وزير نفت اين كشور همسايه مامور اجرايي شدن اين پروژه گازي شد. جواد اوجي با اشاره به انجام مذاكرات متعدد گــازي بــا شـركـت‌هـاي مختلـف اروپـايـي بـراي صادرات و يا ترانزيت گاز طبيعي، گفت: پس از اخذ مجوز از دولت تركيه، مذاكرات جديدي با اين كشور براي تعيين حق ترانزيت گاز طبيعي انجام شده است.مديرعامل شركت ملي گاز با اعلام اينكه مطابق با مذاكرات انجام شده ايران گاز خود را براي صدور به كشورهاي اروپايي متقاضي در نقطه مرزي تحويل تركيه خواهد داد، اظهار داشت: اين گاز از مسير خاك تركيه به كشورهاي اروپايي متقاضي تحويل داده خواهد شد. معاون وزير نفت درباره حجم اوليه ترانزيت گاز به تركيه هم توضيح داد: فعلا مذاكراتي براي ترانزيت سالانه دو ميليارد مترمكعب گاز طبيعي به تركيه انجام شده است. اين مقام مسئول در پاسخ به سوال ديگر مهر كه آيا ايران از گاز كافي به منظور صادرات به اروپا و به ويژه عراق برخوردار است؟ بيان كرد: با توجه به برنامه شركت ملي نفت بايد فازهاي جديد پارس جنوبي امسال در مدار بهره برداري قرار بگيرد كه در اين صورت گاز مازاد براي صادرات و ترانزيت گاز در اختيار داريم.آخرین مطالب نفتی در کانال رسمی نشریه دانش نفت در تلگرام
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
ایران در مجموع بزرگترین دارنده ذخیره‌گاه نفت و گاز در جهان است. این مهم همه ساله از سوی آژانس‌ها و مراکز بین‌المللی معتبر بررسی و اعلام و مهر تایید بر آن زده می‌شود.
افزایش نقدینگی در فرآیند تولید و نحوه تامین مالی صادرات از مهمترین چالش‌هایی است که بر سر راه بنگاه‌های صادراتی قرار دارد.
قیمت نفت که در روزهای سقوط موصل در ژوئن 2014 در نرخ‌های بالاتر از 100 دلار به ازای هر بشکه مبادله می‌شد، اکنون در مرحله ورود به دنیای بدون داعش و در عین حال در زمانه بالا گرفتنِ مجددِ ریسک‌های ژئوپلیتیک، به بالاترین میزان در سه سال گذشته رسیده و نفت خام برنت در کانال بیش از 60 دلاری مبادله می‌شود.

يادداشت
دکتر محمدعلی محمدی، مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی/ دانش نفت: مفهوم انرژی یکی از ستون های مهم حیات اقتصادی، صنعتی وعلمی در دنیای امروز است که بدون آن، بی تردید زندگی و به طور خاص عرصه صنعتی و اقتصادی با مشکلات عدیده ای روبرو خواهد شد.
یکی از مهمترین راه های اصلی تحقق اقتصاد مقاومتی توجه به تولید و اشتغال در حوزه های صنعتی از جمله صنعت نفت و گاز کشور است.
دکتر سید عبدالجلیل رضوی، کارشناس ارشد انرژی / سال 2018 تا بدینجا که چند روز از آن روز می‌ گذرد برای نفت خوش یمن بوده است چه اینکه با کاهش سطح ذخیره‌سازی‌ها، روند قیمت نفت صعودی بوده و طلای سیاه وارد کانال 68 دلار در هر بشکه شده است.
مهندس سید شمس الدین مومنی، کارشناس ارشد انرژی/ پارس جنوبی به مثابه یک «بیزینس اسکول» و یک کارگاه بزرگ مهارت آموزی به صحنه انتقال عملی تجربیات مبدل گشت که هم اکنون نمونه‌های موفق شرکت های ایرانی که از پارس جنوبی برآمده اند رامی توانیم به عینه مشاهده کنیم.
دولت وقت ایران از تابستان ۱۳۸۶ با هدف کاهش مصرف بنزین و مبارزه با قاچاق سوخت، کارت سوخت را در اختیار خودروداران گذاشت و سوخت‌گیری را منوط به داشتن این کارت کرد.
گفتمان
بر اساس مطالعات انجام شده، اقامت در مناطق مسکونی مجاور با صنایع پتروشیمی منجر به افزایش ریسک ابتلا به سرطان کبد، ریه، مغز و خون خواهد شد، هم چنین این آلودگی ها باعث ایجاد مشکلات باروری، عقیم شدن، سقط و تولد نوزادان دارای نقص ژنتیکی می شود.
The year 2018, for a few days since that day, has been good for oil, with the fall in storage, the oil price trend has risen and black gold has entered the canal at $ 68 per barrel.
دکتر مهرداد امیرآبادی: یکی از مراکز درمانی تحت پوشش صنعت نفت در شیراز پلی‌کلینیک تخصصی و فوق تخصصی مرکزی ارم است که به 25 هزار نفر از جمعیت تحت پوشش خدمت ارائه می‌دهد.
برخی کارشناسان اقتصادی معتقدند فارغ از مباحث اثرگذاری روانی، اثر واقعی افزایش 50 درصدی قیمت بنزین بر تورم کلی کشور در حدود یک درصد خواهد بود و در صورتی که درآمد حاصله از این راه صرف اشتغال‌زایی شود، چنین تورمی می‌تواند توجیه‌پذیر باشد.
بسیاری از تحلیلگران برآورد می‌کنند که سال آینده (۲۰۱۸ میلادی) نقطه عطفی برای توسعه و پیشرفت صنعت خودروهای برقی و الکتریکی خواهد بود.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :