Daneshenaft logo
جمعه 9 خرداد ماه 1399 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
Print Send to Friends
جمعه 11 بهمن ماه 1398 | کد مطلب : 33605
مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت عنوان کرد:
خبرهای خوش درمانی برای خانواده بزرگ صنعت نفت


دکتر سمیع: ارائه خدمات درمانی سازمان بهداشت و درمان تضعیف نمی‌شود.

 

سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت که متولی اصلی سیاستگذاری، اجرا، نظارت و راهبری ارائه مراقبتهای جامع و یکپارچه سلامت به خانواده بزرگ صنعت نفت و همچنین ارائه خدمات سلامت به سایر خدمت‌گیرندگان بوده و عهده‌دار صیانت از سلامت سرمایه‌های انسانی است. مدیر عامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت در گفتگویی خبری، خبرهای خوب و امیدوار کننده ای برای کارکنان شریف صنعت نفت اعلام کرد.

مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت گفت: کماکان با قوت و با همان شرایط سابق و حتی بهتر از قبل به  کار ادامه خواهیم داد و در درمان غیرمستقیم نیز شاهد توسعه خواهیم بود، همچنین در مجموع ارائه خدمات برای خدمت‌گیرندگان که شاغلان، بازنشستگان و خانواده‌های آنان را شامل می‌شود نه تنها هیچ تغییری نسبت به شرایط حاضر نمی‌کند، بلکه در بسیاری از موارد شرایط بهتر هم خواهد شد.

به گزارش خبرنگار دانش نفت، دکتر حبیب‌الله سمیع، مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت ضمن بیان این مطلب گفت: طرح ارتقای نظام سلامت کارکنان صنعت نفت که با هدف چابک‌سازی سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت، بهبود سطح ارائه خدمات این سازمان و افزایش رضایت کارکنان و خانواده‌های آنان تدوین شده است، در سال ۹۹ عملیاتی خواهد شد.

وی افزود: با ایجاد سازوکار جدید تحت هیچ شرایطی خدمات درمانی مستقیم سازمان تضعیف نخواهد شد و تنها پرداخت‌ها از حالت سرانه‌ای به حالت fee for service تغییر می‌کند، به این معنا که در قبال ارائه اسناد، هزینه‌های انجام‌شده به سازمان پرداخت می‌شود.

وی عنوان کرد: بنا به دستور وزیر نفت و طبق این طرح، با انجام تغییراتی در سیستم بهداشت و درمان صنعت نفت، رقابت با بخش خصوصی و دولتی بیش تر و در راستای آن کیفت ارائه خدمات و رضایت مندی افزایش خواهد یافت.

این مقام مسئول با بیان اینکه مبلغ پرداختی صرف خرید دارو، تجهیزات مصرفی، حقوق پیمانکاران و پرکیس‌ها خواهد شد، گفت: اجرای این طرح شرایطی را فراهم خواهد کرد تا سازمان در فضایی رقابتی خدمات خود را ارئه دهد.

مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت تصریح کرد: دریافت هزینه‌ها از شرکت‌های اصلی در قالب تعرفه مصوب هیئت وزیران که در قالب تعرفه غیردولتی است صورت می‌گیرد، بنابراین مشکلی در ارائه خدمات پیش نخواهد آمد.

دکتر سمیع گفت: البته سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت با این سازوکار جدید مالی ناآشنا نیست، چراکه هم‌اکنون خدمات درمانی ارائه‌شده سازمان به بازنشسته‌ها به‌صورت همان  fee for service انجام می‌شود که اجرای این طرح به شاغلان صنعت نفت تعمیم خواهد یافت.

مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت خاطرنشان کرد: بر مبنای طرح ارتقای نظام سلامت کارکنان، ارائه خدمات درمانی در همه مراکز برای شاغل و بازنشسته همچنان رایگان است.

وی مطرح کرد: سلامت در صنعت نفت به  3 بخش سیسات گذاری حوزه سلامت، درمان مستقیم و خرید خدمت (درمان غیر مستقیم) تقسیم می شود. در این طرح سیاست گذاری توسط شورای سلامت وزارت نفت انجام می گیرد. درمان مستقیم نیز همچون گذشته به صورت رایگان و درفضایی رقابتی تر و با کیفیت تر در 265 مرکز بهداشتی درمان صنعت نفت ارائه خواهد شد.

وی افزود: در گذشته خرید خدمت برای شاغلین به عهده سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت و برای بازنشستگان به عهده صندوق بازنشستگی و سازمان بهداشت و درمان نفت بود. در این روش سازمان بهداشت و درمان نفت با 1800 مرکز قرارداد همکاری داشت، و صندوق های بازنشستگی با 800 مرکز همکاری می کرد. در طرح جدید مسئولیت خرید خدمت به تمامی شاغلین و بازنشستگان به صندوق های بازنشستگی واگذار شده تا خدمات به صورت یکپارچه و وسیع تر ارائه شود و در واقع مراکزی که صندوق با آنها قراراد دارد و سازمان ندارد به این مجموعه اضافه می شود.

دکتر سمیع در ادامه افزود: بیماران اعم از شاغل و بانشسته و خانواده‌های آنان زمانی‌ که به مراکز ملکی سازمان مراجعه کنند می‌توانند از خدمات رایگان بهره‌مند شوند، اما در صورتی‌که کارکنان خواهان دریافت خدمات از مراکز بخش خصوصی باشند در آن صورت باید فرانشیز پرداخت کنند. همچنین در مکان‌هایی که سازمان بهداشت و درمان مراکز ملکی ندارد، مراجعه کارکنان به مراکز درمانی بخش خصوصی رایگان خواهد بود.

مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت با بیان اینکه ارائه خدمات طب صنعتی، غربالگری، مراکز پزشکیاری و سلامت کار در مناطق عملیاتی طبق روال گذشته انجام خواهد شد، توضیح داد: در مناطق عملیاتی سند درمانی زیادی تولید نمی‌شود اما حضور سازمان بهداشت و درمان در این مناطق الزامی است، بنابراین هزینه‌ها همانند سابق از طریق مراکز هزینه پرداخت خواهد شد.

دکتر سمیع تصریح کرد: همچنین دیگر خدمات پیشگیرانه و سلامت محور که شامل طب صنعتی، غربالگری، تغذیه، اصلاح الگوی فعالیت‌های بدنی، سمپاشی، نظارت بر رستوران‌ها و ... که سازمان بهداشت و درمان در حوزه پیشگیری بر آن اهتمام دارد مانند سابق ادامه داشته و هزینه آن را شرکت‌های اصلی پرداخت خواهند کرد.

مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت عنوان کرد: این سازمان در منطقه جم و خارک به صورت صددرصد فعال است و مراکز درمانی سازمان بهداشت و درمان در دیگر مناطق از جمله مسجد سلیمان، آغاجاری، گچساران و ماهشهر و... نیز در کنار بیمارستان‌های دولتی آماده ارائه هرگونه خدمات درمانی به بومی‌های آن مناطق هستند.

دکتر سمیع در ادامه بر اهمیت پرداخت سرانه شرکت‌های واگذار شده به سازمان بهداشت و درمان تاکید و اذعان کرد: اغلب شرکت‌های واگذارشده پتروشیمی‌ها و پالایشگاه‌ها هستند که بر اساس قرارداد باید ۱۴ درصد سرانه حقوق و مزایای ثابت کارکنان خود را به سازمان بهداشت و درمان پرداخت کنند.

وی تصریح کرد: مبنای آن چیزی که در قرارداد پیش‌بینی شده این است که ابتدای هر ماه آن شرکت باید به ماخذ یک دوازدهم سرانه یک ساله خود را به صورت علی‌الحساب به سازمان پرداخت کند که اگر این پرداخت‌ها به‌موقع انجام نشود سازمان در پرداخت هزینه‌های دارو، تجهیزات مصرفی، حقوق کارکنان که از محل همین سرانه پرداخت می‌شود، با مشکل روبه‌رو خواهد شد.

مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت بیان کرد: ما به دنبال این نیستیم که نوع تعاملات ما با شرکت‌ها به ضرر سرویس‌گیرندگان تمام شود و طبیعتا بیشتر از سازمان بهداشت و درمان، مدیران عامل و هیئت مدیره شرکت‌ها باید پیگیر این موضوع باشند. باید سرانه‌ها به‌موقع پرداخت شود تا سازمان بهداشت و درمان بتواند خدمات خود را درست و براساس تعهدات ارائه دهد.

وی سرانه بهداشت و درمان را حقوق غیر نقدی هر فرد شاغل دانست و تصریح کرد: هم اکنون 55 مرکز واگذار شده به بخش خصوصی (شامل پتروشیمی ها و پالایشگاه ها) از خدمات بهداشتی و درمانی سازمان بهره مند می شوند، اما متاسفانه برخی از این مراکز در پرداخت سرانه درمانی کارکنان خود قصور می کنند. در صورت ادامه روند عدم پرداخت سرانه توسط شرکت ها، پس از چند بار اخطار با کمال تاسف ناچار خواهیم شد موقتا ارائه خدمات به این مراکز را قطع کنیم اما درصورتی که سرانه درمانی کارکنان این مراکز پرداخت شود ارائه خدمات همچون گذشته ادامه می یابد.

 

 

آخرین مطالب نفتی در کانال رسمی نشریه دانش نفت در تلگرام
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
پنجم خردادماه ۱۲۸۷ شاید برای کمتر کسی خاطره‌ساز باشد، تاریخی که با اقتصاد، سیاست، فرهنگ و جامعه ایرانیان گره خورده است.
در عصری که ارتباطات، نقش کلیدی در زندگی فردی و اجتماعی انسان معاصر ایفا می‌کند و رسانه‌ها، تامین‌کننده آگاهی و انتقال‌دهنده شفافیت به جامعه هستند؛ توسعه سرمایه اجتماعی از طریق این رسانه‌ها امری ضروری و انکارناپذیر است.
بیكاری ۳۶ میلیون نفر در ایالات متحده آمریكا و كاهش شدید تولید نفت از شیل‌ها، تبعات و سیلی‌های سختی هستند كه این كشور از ویروس كرونا متحمل شده است.

يادداشت
اكبر نعمت‌الهی/ جانبازان، بازماندگان سال‌های خون و آتش و یادگاران مبارزه‌ای هستند که برای حفظ سربلندی و افتخار ملت بروز کرد.
دکتر جابر نشاطی، رئیس پردیس انرژی و محیط زیست پژوهشگاه صنعت نفت/ راهبردها و اهداف پردیس انرژی و محیط زیست پژوهشگاه صنعت نفت به شرح زیر است:
جواد سلیمان‌پور، کارشناس صنعت گاز/ بررسی سبد واردات گاز ترکیه در دوماه گذشته سال جاری میلادی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد که این کشور مبادی وارداتی خود را به طور قابل توجهی تنوع بخشیده است.
عباس آرگون، نایب رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی تهران/ پتروشیمی‌ها،‌ منبع پایدار درآمد کشور محسوب می‌شوند و نقش بازار سرمایه در تامین مالی طرح های توسعه ای در این صنعت مهم و تاثیرگذار است.
تابلوهای بورس نیوریورک روز دوشنبه گذشته ساعات هیجان‌انگیزی را سپری کرد؛ قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدیت در معاملات جهانی دوشنبه، بیش از ۳۰۶ درصد سقوط کرد. در این روز قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا به منفی ۳۷ دلار و ۶۳ سنت رسید و رکوردی تاریخی ثبت شد. دلیل منفی بودن قیمت نفت را بخوانید.
گفتمان
محمدرضا حسینیان: در طول یک سال و نیم گذشته تلویزیون صنعت نفت را بر روی بستر www.petroleum.tv راه‌اندازی کردم.
به دلیل نبود سیستم فكری متمركز، عدم همكاری، تعارض بین اهداف و وظایف محوله با سهم هركدام از وزارتخانه‌های نفت و نیرو در بازار انرژی كشور، بسیاری از اهداف كلان بخش انرژی در كشور مغفول می ماند.
اگر من راهی داشته باشم از استارتآپ‌ها در Next level سامانه هوشمند سوخت، هوشمند‌سازی CNG یا یکپارچه‌سازی سیستم‌ها استفاده کنم، آیا نمی‌توانم روی استارتاپ‌ها حساب کنم؟ صددرصد می‌توانم حساب کنم.
به بازویی موثر برای کل ارکان درگیر در اجرای پروژه از سازنده‌ها، شرکت‌های مشاور، انواع و اقسام تولیدکننده‌ها و حتی نمایندگان شرکت‌های خارجی تبدیل شده‌ایم و می‌توانیم این هدف را با محوریت ایرانی کردن کالاها و تجهیزات صنعت نفت به سرمنزل مقصود برسانیم.
بیش از چهار سال از ایجاد مرکز توسعه مدیریت صنعت نفت می‌گذرد و در این مدت از سوی این مرکز فراخوان‌های متعددی در حوزه‌های مختلف اعلام، دوره‌های آموزشی متناسب با هر حرفه برگزار و حتی گواهی صلاحیت منتخبان یکی از حرفه‌ها (مدیریت پروژه) اعطا شده است.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :