خجسته‌مهر:
اختصاص ۷۰۰ میلیون دلار برای نوسازی تاسیسات نفتی و گازی

​​​​​​به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شرکت ملی نفت ایران، محسن خجسته‌مهر روز پنجشنبه، ۱۵ اردیبهشت در بازدید از تاسیسات شرکت نفت فلات قاره در منطقه خارک، گفت: از کارکنان عزیز و پر تلاش شرکت نفت فلات قاره که بسیار زحمت می کشند و تلاش های آنها زحمت خالصانه‌ مصداق جهاد در راه خدا است قدردانی می کنم و این کارکنان و مردم محیط پیرامونی سرمایه های ملت ایران هستند.

وی افزود: قطعا کار در مناطق عملیاتی بسیار سخت است اما در طبقه پانزدهم وزارت نفت نیز مسئولیت سنگینی بر عهده ما است و امیدوارم بتوانیم صادقانه در خدمت مردم باشیم.

خجسته‌مهر با بیان اینکه حتی دارویی که در بیمارستان‌ها توزیع می شود نیز با پول فروش این نفت که به همت کارکنان عملیاتی تولید می شود تهیه شده است، افزود: باید قدردان کار و تلاش این کارکنان سختکوش در مناطق عملیاتی بود.

معاون وزیر نفت ادامه داد: بازسازی و نوسازی تاسیسات نفتی و گازی در مناطق عملیاتی یکی از اولویت های شرکت ملی نفت است و برای سال ۱۴۰۱ حدود ۷۰۰ میلیون دلار برای این امر اختصاص داده شده است و شرکت نفت فلات قاره می تواند روی حدود ۲۰۰ میلیون دلار آن در سال ۱۴۰۱ در صورت جذب، حساب باز کند.

خجسته‌مهر افزود: از نظر صرفه اقتصادی نگهداشت توان تولید مهم است و می تواند ما را با هزینه های کمتری نسبت به توسعه های جدید روبرو کند.

وی ادامه داد: امسال تحول متفاوتی نسبت به گذشته در زمینه بازسازی سکوهای نفتی مشاهده خواهیم کرد و در زمینه اهتمام جدی وجود دارد.

مهدی زاده، مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران نیز در این بازدید گفت: از حضور مدیرعامل شرکت ملی نفت در خارک قدردانی می‌کنیم و قطعا حضور ایشان می تواند موجب دلگرمی کارکنان عملیاتی شرکت نفت فلات قاره شود.

پنجشنبه 15 اردیبهشت ماه 1401
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این مطلب فقط با ذکر منبع مجاز است.