ن و القلم و ما یسطرون

زنده نگهداشتن قیام کربلا، نماد و  ثمره یک پیکار تبلیغاتی و رسانه‌ای بوده که واسطه آن، همه ابعاد و زوایای زیبای نهضت امام حسین (ع) و پیام و ندای اسلام به جهانيان مخابره شده است.

به واسطه تبلیغات و پیکارهای رسانه‌ای و تبلیغاتی مختلف، واقعه عاشورا و حماسه کربلا، نسل به نسل منتقل شده است. با اين تجربه و نگرش، در دنیای رسانه‌ای شده امروز هم،خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای می‌توانند با هم‌افزایی و روحیه جهادی، تخصص محوری و تولید محتوای غنی به مسئولیت اجتماعی در قبال جامعه اسلامی و کشورشان عمل کنند.

١٧ مرداد سالروز شهادت خبرنگار متعهد "شهید محمود صارمی"، روز نکوداشت اهل قلم است که نوشته‌‌هایتان طلوع حقیقت و بیان دردهای کسانی است که فریادشان بی‌صداست؛ روز تکریم وقایع‌‌نگارانی که حرمت قلم و آگاهی را پاس می‌دارند؛ آنان که خود را وقف رسالت خطیر اطلاع‌رسانی در جامعه کرده‌اند.

خبرنگاران چه فعالان و قلم به دستان رسانه‌های سنتی و نوشتاری در دهه‌های ابتدايی و ميانی قرن بيستم و چه خبرنگاران رسانه‌های اجتماعی و رسانه‌های نوین و نوظهور مانند سایت‌ها و پلتفرم‌های اجتماعی، معدن خاطره برای نسل‌های مختلف هستند از چهره‌های قدیمی که عمق و شکوه انقلاب 57 و دفاع مقدس را روایت کردند تا نسل امروزی‌هایی که پیامشان سراسر امید و نمایانگر پیشرفت‌های ایران جدید مقتدر و سرافراز است. 

بدون شک، در عصر روایت‌سازی امروز و با شکل‌گیری زیست‌بوم رسانه‌ای جدید، مسئولیت فعالان رسانه‌ای در ایران اسلامی سنگین‌تر از هر زمان دیگری است؛ همه قدم‌ها و قلم‌ها باید برای  پویایی، تحول و توسعه همه جانبه این مرز بوم به کار بیفتد تا به تعبیر رهبر فرزانه انقلاب حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) و با مدد گرفتن از حضرت ولیعصر‌ (عج)،  به قله‌های پیشرفت و عزت برسیم. 

"صنعت پتروشیمی" كه امروز با كار جهادی، تعهد و تخصص فرزندان ايران اسلامي به يک صنعت پيشرو و افتخارآفرین تبديل شده، یکی از صنایع "تحریم‌شکن" بوده كه موجب شکست توطئه دشمنان و سیاست‌های تحریمی آنها شده است؛ از همراهی همه رسانه‌ها برای انعکاس زحمات سربازان این صنعت مُعْظم سپاسگزاريم. 

اهالی قلم و رسانه روزتان مبارک؛ مانا باشید و سربلند...


مهرداد عظیمی

مدیر برند، مسئولیت اجتماعی و  روابط عمومی گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس

سه شنبه 18 مرداد ماه 1401
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این مطلب فقط با ذکر منبع مجاز است.