دومین چاه میدان مشترک فروزان به نفت رسید

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل گروه پتروپارس، سیدشمس‌الدین موسوی با اشاره به اینکه چاه شماره 03-12 حفاری و به تولید رسیده است، گفت: این عملیات با تلاش شبانه‌روزی همکارانمان و با حمایت‌های مدیرعامل محترم شرکت ملی نفت ایران به پایان رسید و با توجه به شرایط بستر، ۹۵۰ متر از طول ۳۳۷۹ متری آن به صورت افقی حفاری شده است.

وی با اشاره به اینکه بر اساس ظرفیت اولیه چاه، روزانه هزار بشکه نفت قابل برداشت خواهد بود، گفت: طی روزهای گذشته جریان‌دهی از این حلقه چاه آغاز شد و تمیزکاری چاه نیز توسط همکاران ما انجام شد.

دکتر موسوی با بیان اینکه پس از حفاری نخستین حلقه چاه در میدان نفتی فروزان در اردیبهشت‌ماه سال جاری، این دومین چاهی است که بر اساس تعهدات گروه پتروپارس به کارفرما تحویل می‌شود، یادآور شد: تعهد ما برای حفاری در میدان نفتی فروزان ۲۶ حلقه چاه است که تا پایان سال ۱۴۰۲ تحویل کارفرما خواهد شد و با برنامه‌ریزی و روندی که در پیش داریم تلاش خواهیم کرد که در موعد مقرر به تعهدات خود عمل کنیم.

مدیرعامل گروه پتروپارس همچنین با اشاره به این نکته که در حوزه مهندسی، تامین کالا، خدمات فنی و اجرایی در این میدان از ظرفیت‌های ایرانی استفاده می‌شود، بیان کرد: به لطف خدا، امکانات و توانمندی های داخلی، ما را از پیمانکاران خارجی بی‌نیاز کرده و به جز موارد بسیار محدود در تامین کالا، مابقی خدمات توسط شرکت های داخلی تامین و اجرا شده که این امر باعث افتخار و غرور ملی است.

گفتنی است میدان نفتی فروزان در ۱۰۰ کیلومتری جنوب شرقی جزیره خارگ در خلیج فارس واقع شده و با میدان نفتی مرجان کشور عربستان مشترک است.

دوشنبه 21 شهریور ماه 1401
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این مطلب فقط با ذکر منبع مجاز است.