Daneshenaft logo
دوشنبه 24 مرداد ماه 1401 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
صفحه پرینت ارسال به دوستان
چهارشنبه 24 فروردین ماه 1401 | کد مطلب : 44852
فرهنگ‌سازی در حمایت از تولید دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین ضرورت امروز روابط عمومی‌های پیشرو
محمدجواد قبادبیگی/ نگاه استراتژیک و راهبردی به شعار‌های محوری سال و نیز تبیین فلسفه و چرایی نامگذاری‌های سالیانه مقام معظم رهبری ما را برآن می‌دارد که بی‌اندیشیم بیش از یک دهه پیوسته و مداوم معظم‌له توجه به مسائل و موضوعات اقتصادی و جهت دادن به تولید و اهمیت آن را محور و مبنای این سیاست‌ها قرار داده است.

این راهبرد مهم و حیاتی در جای خود نشان‌دهنده توجه رهبر معظم انقلاب به مولفه اقتصاد و معیشت مردم و نیز پیشرفت کیفی تولید به‌عنوان نماد قدرت و پیشرفت کشور است که می‌بایست برای تحقق عملی آنها از تمامی امکانات و ظرفیت‌های موجود بهره‌گیری شود هرچند هرکدام از این شعارها در طی سال‌های متمادی، خود دستاورد تحولی ویژه آن سال را به‌دنبال داشته است ولی خلق فرصت‌های نو‌آورانه و هدایت این دستاوردها به سمت و سوی مشخص و فرآیند‌مدار نیاز‌مند راهبردهای اساسی بوده است که توسط دولت‌ها می‌بایست پیاده‌سازی و بر اساس فرآیندی فراتر از یک سال تداوم می‌یافت در این راستا یکی از بخش‌های مهم و تاثیر‌گذار، واحدهای روابط عمومی در بدنه دولت، موسسات و شرکت‌های تولیدی و دانش‌بنیان است که با نقش عملی و حرفه‌ای خود می‌توانند همگام با رسانه‌ها برای فرهنگ‌سازی و ترویج گفتمان شعار سال هنرمندانه به میدان بیایند و نقش استراتژیک و تخصص‌محور خود را در این عرصه مهم و سرنوشت‌ساز به‌خوبی ایفا نمایند.

در راستای عمل به این فرآیند تحولی و با عنایت به موضوع جامعیت‌محور، شعار سال ۱۴۰۱ مبنی بر «تولید دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین» جامعه روابط عمومی‌های سراسر کشور در همه حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی را بر آن می‌دارد تا با باز مهندسی ویژه‌ای در نوع فعالیت‌ها و از منظری نو با ایده‌ها و آرمان‌های جدید و دانش‌بنیان به یاری تولید آمده و با فرهنگ‌سازی این سیاست اجرایی مهم و کلان‌نگر برای پیشرفت اقتصاد مولد و دانشی الگویی پویا و برتر را در ترویج این گفتمان و ارتقاء آن در سطح جامعه فرا روی متولیان امر قرار دهند و هنرمندانه با نگاه ریز‌بین و دقیق خود و با ارائه مدلی از دانش درست اطلاع‌یابی، اطلاع دهی و اطلاع رسانی در همه زمینه‌های مرتبط با تولید دانش‌بنیان و اشتغال زا روند فعالیت‌هایی که در زمینه حمایت از عملکردها و تصمیمات اجرایی کوتاه‌مدت و تصمیمات استراتژیک بلند‌مدت اتخاذ می‌گردد را در عصر رقابتی امروز به‌خوبی و هوشمندانه و متناسب با نیاز مخاطب امروزین در راستای کمک به تولید نهادینه و به آن جهت دهند.

به منظور تحقق این هدف بنیادی می‌توان با برگزاری نشست‌های گفتگو محور تخصصی و معرفی ایده‌های نو متناسب با نیاز مخاطب در عصر حاضر ذهنیت افکار عمومی جامعه را با مخاطب شناسی صحیح به سمت تولید ایده‌آل دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین هدایت کرد و نیز با به‌کارگیری ظرفیت‌ها و امکانات ارتباطی در همه سطوح مفاهیم ارزشی تحقق شعار سال را در اقدامی هماهنگ و برنامه‌ریزی شده با اسلوب و شیوه‌های  تاثیر‌گذار رسانه‌ای ارائه و دستاورد ممتاز آن را به بهترین نحو ممکن منتشر نمود.

بنابراین با تمرکز بر نقش حمایت از تولید دانش‌بنیان و تقویت روحیه امید و باور به تحول در جامعه هدف می‌توان با برپایی نمایشگاههای سالانه دستاوردها، طراحی و اجرای جشنواره برترین‌های تولید، فعال نمودن رسانه‌های نوشتاری و دیداری‌، تولید محتوای فنی و تخصصی نهضتی همگانی را در رفع تنگناها و فرهنگ‌‌سازی برای تولید دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین ایجاد کرد و این رویکرد عالمانه نیز با هنر روابط عمومی‌ها به‌ویژه کارگزاران تلاشگر این عرصه در صنعت کشور شدنی است.

آخرین مطالب نفتی در کانال رسمی نشریه دانش نفت در تلگرام
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.

اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
ایران با وجود آنکه 18 درصد از گاز جهان را در خود جای داده است اما تنها 2 درصد از بازار این تجارت پرسود را در اختیار دارد.
در اکثر منابع اصول پدافند غیرعامل موارد چندگانه‌ای معرفی شده‌اند که غالباً در حوزه‌های عملیاتی می‌باشند و البته از جنبه پدافندی و امنیتی بسیار حائز اهمیت هستند.
ایران یکی از منابع مهم انرژی در دنیا بشمار می رود و حائز رتبه اول جهان در ذخایر توامان نفت و گاز (معادل شبكه نفت‌خام) است و این مزیت ممتاز و بی‌بدیع كشورمان در تولید ثروت است.

يادداشت
بارش پترودلار به بعضی از کشورهای منطقه خلیج فارس کمک کرده است بدهی خود را پرداخت کنند و برای بعضی دیگر، نقدینگی لازم برای متنوع کردن اقتصادهای وابسته به نفت را فراهم کرده است، اما وعده‌های این دولت‌ها برای انضباط مالی را به بوته آزمون می‌گذارد.
محمدجواد قبادبیگی/ در دنیای خبرنگاری و رسانه‌ای امروز، نقش روشنگری و آگاهی‌بخشی دو مولفه و کارکرد مهم و اساسی هستند که در جای خود و به‌ویژه در عرصه‌های مختلف خبررسانی و انعکاس رویداد به طور صحیح و به موقع مسیر تعالی و یا به تعبیری ارزش‌آفرینی را برای مانع‌زدایی در تولید و تحولات صنعتی هموار و توسعه همه‌جانبه را در جامعه فراهم می نماید.
محمدجواد قبادبیگی/ برای روابط عمومی از نگاه صاحب‌نظران و متخصصان این حرفه تعاریف متعددی تاکنون ارائه شده است.
محمدجواد قبادبیگی/ نگاه استراتژیک و راهبردی به شعار‌های محوری سال و نیز تبیین فلسفه و چرایی نامگذاری‌های سالیانه مقام معظم رهبری ما را برآن می‌دارد که بی‌اندیشیم بیش از یک دهه پیوسته و مداوم معظم‌له توجه به مسائل و موضوعات اقتصادی و جهت دادن به تولید و اهمیت آن را محور و مبنای این سیاست‌ها قرار داده است.
پانزدهم فروردین‌ماه بود که دکتر علی عسکری، مهندس مهرداد عظیمی را به عنوان «مدیر برند، مسئولیت اجتماعی و روابط عمومی گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس» منصوب کرد، جایگاهی مهم در «هلدینگ» دیروز و «گروه» امروز‌ صنایع پتروشیمی خلیج فارس.
گفتمان
عضو هیئت مدیره انجمن قیرسازان ایران گفت: از سال 98 تا کنون ترکیه واردات قیر از ایران را به دلایلی نامعلوم ممنوع کرده است و ما بازار 300 میلیون دلاری شمال غرب کشور را از دست داده‌ایم ولی دولت برای حل این مشکل هیچ اقدامی نمی‌کند.
طرح‌های پیشران در چهار زنجیره پروپیلن، متانول، اتیلن و بنزن تعریف شده‌اند که شامل 31 طرح است. در صورت اجرایی شدن این طرح‌ها 70 درصد واردات کشور کاهش می‌یابد. حجم سرمایه‌گذاری این طرح‌ها از 50 میلیون دلار تا 250 میلیون دلار هستنند. از این رو این طرح‌ها به گونه‌ای هستند که با صرف حجم سرمایه‌گذاری پایین، محصولات با ارزش افزوده بالا تولید می‌کنند.
پس از پذیرش قطعنامه و پایان جنگ تحمیلی، در سفری که مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به‌عنوان جانشین فرمانده کل قوا به اتفاق وزیر نفت و جمعی از مدیران ارشد نفتی و نظامی به منطقه داشتند...
پژوهشگاه صنعت نفت با توجه به اشرافی که به همه دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و شرکت‌های مهندسی داخلی دارد، تنها ارائه‌دهنده دانش فنی در کشور است.
شرکت لوله‌سازی اهواز در سال‌های ۹۸ و ۹۹ به صورت مستمر و با جدیت تمام در حال تولید لوله‌های فولادی ۴۲ اینچ سرویس ترش پروژه گوره به جاسک است.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :