Daneshenaft logo
سه شنبه 8 آذر ماه 1401 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
صفحه پرینت ارسال به دوستان
دوشنبه 26 اردیبهشت ماه 1401 | کد مطلب : 44898
به بهانه روز ارتباطات و روابط عمومی؛
روابط عمومی دیده‌بانی حاذق و زمان‌شناس
محمدجواد قبادبیگی/ برای روابط عمومی از نگاه صاحب‌نظران و متخصصان این حرفه تعاریف متعددی تاکنون ارائه شده است.


ولی از منظر کارگزاران حاضر در خط مقدم این صنعت روابط عمومی درحکم سیستم مانیتورینگ یا پایش و رصد سازمان است که با دقت و داشتن دانش تخصصی به انعکاس رویدادها و تحولات مثبت  اما منطقی  فعالیت‌ها، برنامه‌ریزی‌ها و تصمیم‌گیری‌ها می‌پردازد تا محصول مشتری و برند شرکت را به بهترین شکل و اسلوب اثربخش به سایرین معرفی کند ودر این فرآیند اجرایی نقش مدیریت پروژه را دارد و با اولویت بندی و سازمان دهی امور فرآیند آغاز و پایان پروژه را آنالیز و با تحلیل عقلایی مخاطب پسند بررسی‌ها را به سرانجام می‌رساند و بازخورد تلاش ارزشمند خود را برای بهبود رفتار و ارتباطات سازمانی و فرآیندهای کاری معماری می کند .

ایفای نقش مدیریتی، توسعه ارتباط با رسانه‌ها، تعامل سازمانی، تقویت برند سازمان، حرکت در جهت ایجاد خوشنامی سازمان و موسسه و تعامل با ذینفعان و مخاطبان کلید واژه‌هایی هستند که درک صحیحی از مفهوم و مبانی کار روابط عمومی را در اذهان جامعه و مخاطبان ایجاد می نماید و نقش روابط عمومی را برای دستیابی به استراتژی‌ها و دسترسی بموقع به اهداف تعیین شده را روشن و پررنگ می‌نماید‌.

هرچند گستردگی و افزایش مراودات اجتماعی و نیز توسعه ارتباطات روز به روز گسترده‌تر و پیچیده‌تر شده است پرداختن به این ضرورت را هنر کارگزاران نکته‌سنج و موقعیت یاب روابط عمومی دانسته، هنری که ترکیبی از روشهای علمی تبلیغ، تشویق، ترغیب و اقناع سازمانی را با خود به همراه دارد و در سطح افکار عمومی جامعه بخوبی عینیت می‌یابد.  

با توجه به این نگرش در می‌یابیم که عصر کنونی از حیث ماهیت شرایطی را پیش روی  روابط عمومی‌ها قرارداده است تا جهت گیری تلاش خود را به سوی روابط عمومی آنلاین، پیشرو و دانش بنیان هدایت نمایند تا بتوانند در وانفسای تعاملات و ارتباطات و فناوری‌های رو به سوی تحول لحظه‌ای و آنی  از حیث تبادل دانشی و نظرات و ایده‌های خلاقانه پیشگام عصر خویش باشند و بعنوان  دیده بانانی حاذق، موقعیت‌یاب، زمان‌شناس و افکار سنج مسیر خوب بودن و خوب زیستن را بنمایانند و با تلاش فنی و هنرمندانه خود سایه‌سار خوشبختی جامعه و پیشرفت سازمان و مجموعه‌ای که رسالت خدمت اثرگذار به آن را بر دوش دارند در تعاملی منطقی، دو سویه و همسنگ به منصه ظهور و بروز رسانند.

بنابراین با این رویکرد ضرورت توجه به روابط عمومی نوید بخش ترسیم چشم‌اندازی روشن از توسعه و تحول پیش روی این حرفه خواهد بود، تحولی که دستاورد آن در پیشبرد اهداف سازمانی، اعتمادسازی و مشارکت بیشتر جامعه هدف و ذینفعان برای تحقق اهداف اصلی اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی به مخاطبان تجلی یافته و باید همواره بعنوان اصل محوری در بسترسازی و پویایی ارتباطات و تعامل هدفمند با درک و فهم متقابل در کانون توجه تصمیم‌سازان قرار گیرد تا روابط عمومی را بعنوان نیاز امروز برای زیستن به جایگاهی رسانند که در فراگرد بهم پیوسته امروزین آگاهانه به اهمیت و نقش بارز آن در عصر ارتباطات دانش بنیان و تخصص محور، بیش از هر زمان دیگر جامه عمل پوشانده و به آن در حد اعلای نام و برند روابط عمومی اهمیت دهند.

فرصت را مغتنم دانسته و فرا رسیدن روز ملی ارتباطات و روابط عمومی را به همه همکاران تلاشگر و خادمان و فعالان بی‌ادعای هنر هشتم تبریک و خدا قوت گفته و مجاهدت و تلاش ارزشمندشان را در این عرصه مقدس پاس می‌داریم.

آخرین مطالب نفتی در کانال رسمی نشریه دانش نفت در تلگرام
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.

اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
قطر اکنون بزرگ‌ترین صادرکننده ال‌ان‌جی جهان به‌شمار می‌رود و از آنجا که قاره سبز به‌دنبال جایگزین‌هایی برای عرضه گاز روسیه است، پروژه توسعه میدان شمالی این موقعیت را تحکیم و تثبیت می‌کند و به تضمین عرضه بلندمدت گاز به اروپا یاری می‌رساند.
چندی‌ پیش هیات دولت آیین‌نامه جزء (۱) بند (ز) تبصره ۱۹ قانون بودجه ۱۴۰۱ را تصویب کرد که طبق آن به دولت اجازه داده می‌شود، از طریق شرکت ملی نفت ایران نسبت به فروش نفت خام و میعانات گازی صادراتی به اشخاص معرفی‌شده توسط دستگاه‌های اجرایی پس از تأیید آنها توسط وزارت نفت و بر اساس قیمت روز صادراتی اقدام کند.
اهمیت ذاتی و حیاتی صنعت نفت کشور ایجاب می‌کند تا افزون بر حفاظت از تأسیسات و سرمایه‌های فیزیکی این صنعت بزرگ از سرمایه انسانی آن که جایگاهی ارزشمند و والا دارد به‌درستی صیانت شود.

يادداشت
دو برابر سهم جمعیتی گاز گلخانه‌ای تولید می‌کنیم و ایران پس از کشورهای چین، آمریکا، هند، روسیه و ژاپن در رتبه ششم انتشار دی اکسیدکربن در جهان قرار دارد.
محمدجواد قبادبیگی/ همانطور که اهالی صنعت به این امر مهم و حیاتی واقفند یکی از کارکردها و مولفه‌های تحولی در توسعه صنعت پتروشیمی تامین و تسهیل در دستیابی به خوراک مورد نیاز است.
با نگاه عمیق و مقایسه‌ای بین پنج دسته از اَبرداده‌ها یا مگاترندهای ما بین ظرفیت تولید محصولات پایه پتروشیمی در ایران و کشورهای عربستان، چین، امریکا و کل جهان به برداشت‌های زیر می‌رسیم:
مجید عمیدپور، رئیس پژوهشگاه نیرو/ پژوهشگاه نیرو نقشه راه توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر را تدوین کرده است و این پژوهشگاه در بخش بهره‌وری و انرژی‌های تجدیدپذیر فعالیت‌های زیادی در این سال‌ها انجام داده است.
مجید شاکری، اقتصاددان/ طرف‌های ثالث خارجی در از بین رفتن ثبات و امنیت ایران خصوصا با در نظر گرفتن تحولات سیاسی منطقه تا حد زیادی ذی‌نفع هستند و تلاش می‌کنند این زخم خوب نشود.
گفتمان
عضو هیئت مدیره انجمن قیرسازان ایران گفت: از سال 98 تا کنون ترکیه واردات قیر از ایران را به دلایلی نامعلوم ممنوع کرده است و ما بازار 300 میلیون دلاری شمال غرب کشور را از دست داده‌ایم ولی دولت برای حل این مشکل هیچ اقدامی نمی‌کند.
طرح‌های پیشران در چهار زنجیره پروپیلن، متانول، اتیلن و بنزن تعریف شده‌اند که شامل 31 طرح است. در صورت اجرایی شدن این طرح‌ها 70 درصد واردات کشور کاهش می‌یابد. حجم سرمایه‌گذاری این طرح‌ها از 50 میلیون دلار تا 250 میلیون دلار هستنند. از این رو این طرح‌ها به گونه‌ای هستند که با صرف حجم سرمایه‌گذاری پایین، محصولات با ارزش افزوده بالا تولید می‌کنند.
پس از پذیرش قطعنامه و پایان جنگ تحمیلی، در سفری که مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به‌عنوان جانشین فرمانده کل قوا به اتفاق وزیر نفت و جمعی از مدیران ارشد نفتی و نظامی به منطقه داشتند...
پژوهشگاه صنعت نفت با توجه به اشرافی که به همه دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و شرکت‌های مهندسی داخلی دارد، تنها ارائه‌دهنده دانش فنی در کشور است.
شرکت لوله‌سازی اهواز در سال‌های ۹۸ و ۹۹ به صورت مستمر و با جدیت تمام در حال تولید لوله‌های فولادی ۴۲ اینچ سرویس ترش پروژه گوره به جاسک است.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :