Daneshenaft logo
یکشنبه 12 تیر ماه 1401 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
Print Send to Friends
شنبه 28 خرداد ماه 1401 | کد مطلب : 44944
آئین تکریم از ۶۳۰ روز تلاش مدیرعامل پیشین پتروشیمی مرجان برگزار شد


جلسه تکریم از دکتر سپهدار انصاری نیک مدیرامل پیشین پتروشیمی مرجان با حضور جمعی از مدیران عامل شرکت‌ها و مدیران و کارکنان این مجتمع صنعتی برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی شرکت پتروشیمی مرجان، روز دوشنبه ۲۳ خرداد مراسم تکریم از تلاش‌های ۲۱ ماهه دکتر سپهدار انصاری نیک سومین مدیرعامل شرکت پتروشیمی مرجان با حضور مهندس بنازاده سرپرست پتروشیمی مرجان، مهندس سمیعی مدیر عامل شرکت دماوند انرژی عسلویه، مهندس کریمی مدیر مجتمع کیمیای پارس خاورمیانه، و روءسا و کارکنان پتروشیمی مرجان برگزار شد .

در آغاز  این جلسه مهندس بنازاده سرپرست پتروشیمی مرجان با عرض خیرمقدم به حاضرین و تشکر و قدردانی از تلاش‌های ۶۳۰ روزه دکتر انصاری نیک در دوران تصدی مدیریت عامل این مجتمع صنعتی از ایشان بعنوان یکی از چهره‌های موفق در صنعت پتروشیمی کشور یاد کرد که با نگاه علمی و تجارب ارزنده ی خود به پتروشیمی مرجان آمدند و در دوران خدمتش منشاء خدمات ارزنده ای در این مجتمع گردیدند .

سرپرست پتروشیمی مرجان با قدردانی از زحمات مدیران عامل ادوار گذشته این مجتمع ونیز عرض تبریک و آرزوی موفقیت برای دکتر انصاری نیک در مسئولیت جدید مدیر عاملی پتروشیمی بندر امام تاکید کرد: اگر امروز شاهد موفقیت پتروشیمی مرجان در حوزه‌های متعدد بویژه تحول در تولید هستیم این دستاوردها ماحصل زحمات شبانه‌روزی، همکاری و هماهنگی، کار تیمی و همدلی مدیران و همکاران در مجموعه بزرگ مرجان با هدایت دکتر انصاری نیک بوده است و لازم می‌دانم از تشریک مساعی و تلاش‌های بی‌وقفه همه مجموعه بویژه ایشان که زمینه‌ساز موفقیت‌های بی‌نظیری در این مجتمع بودند تشکر کنم .

در ادامه رئیس حراست پتروشیمی مرجان در سخنانی با قدردانی از زحمات دکتر انصاری نیک و تبریک انتصاب جدید به ایشان گفت: تلاش ایشان برای تحقق اهداف پتروشیمی مرجان شایسته قدر دانی است و این مدیر خدوم شیوه مدیریتی جدیدی که مبتنی بر خرد جمعی، کار تیمی و تعامل و همدلی و یکپارچگی مدیریتی بین همه ارکان شرکت بود را به یادگار گذاشت .

گفتنی است در ادامه این آئین تکریم دکتر " سپهدار انصاری نیک " مدیرعامل پیشین پتروشیمی مرجان* سخنان خود را با قدردانی از همه مدیران ، کارکنان و پرسنل این مجتمع آغاز کرد و از بانیان این جلسه تشکر نمود و گفت : خیلی خرسندم که توفیقی دست داد که برای عرض ارادت خدمت شما عزیزان برسم و من تک تک شما را مثل فرزند و برادر خودم دوست دارم و خاطرات خوش با شما بودن را بهترین ره توشه ی مدیریتی ام میدانم و از خداوند متعال سپاسگزارم که این توفیق را به همه ما داد تا در کنار هم باشیم و صمیمانه قدر دان محبت و بزرگمنشی شما دوستان خوبم هستم .

وی با اشاره به برخی اقدامات و پروژه های صورت گرفته در دوره تصدی مسئولیت خویش به طرح اجمالی بارز ترین این اقدامات پرداخت و گفت : خلاصه عملکرد را در آن گزارش فصل مشترک آوردیم و یک سندی است که بعنوان یک گزارش عملکرد تهیه و تدوین شده است و هم اینکه بنیادی جدید است برای اینکه مدیران بعدی در آینده نقطه شروع عملکردشان را بدانند و هم در مقیاس اهداف و انتظارات پاسخگو باشند .

ایشان با تحسین تلاشهای مدیران عامل قبل از خود و قدردانی از زحمات و کار های بزرگ  آنان تصریح کرد: در بدو ورودم به مجتمع مرجان کارخانه با ۸۰ در صد ظرفیت کار می کرد و نگاهمان را بر تحول در تولید تمرکز نمودیم و با اجرای مناقصه و انتخاب پیمانکار و تیم مجرب و با مدیریت مهندس بنازاده با دقت عمل تمام و برنامه محور و حرفه ای آن کار که ترکیبی از طراحی ، مهندسی ، تبیین و نظارت ، اجرا و برنامه ریزی بود به زیبایی تمام انجام گرفت و در سال ۹۹ به ۱۰۰ درصد ظرفیت رسیدیم و این موفقیت بزرگی بود .

دکتر انصاری نیک اقدام بعدی را بنیاد نهادن کار تیمی در پتروشیمی مرجان دانست و اظهار کرد : کار تیمی کار آسانی نیست و درک مشترک ، اراده مشترک و هدف مشترک و ایمان راسخ می خواهد  و سعی کردیم گفتمان کار تیمی را در این مجتمع بنیان گذاریم و تسری بخشیم و ان شاءالله به همت شما عزیزان و فرهیختگان گرامی و مدیران آتی این گفتمان تداوم یابد . 

ایشان خاطر نشان کرد :  کار تیمی توام با همدلی صمیمانه و رفاقت را رمز موفقیت دانستم و سعی کردم در حد توان این گفتمان را در پتروشیمی مرجان بنیان گذارم .

بحث بهینه‌سازی و نوآوری، شاخص عملکردی دیگری بود که دکتر انصاری نیک به آن اشاره داشت و گفت : پتروشیمی مرجان شرکتی بود که از دوران پروژه منتقل شد و وارد فاز تولید گردید از آنجا که فرهنگ پروژه با فرهنگ تولید متفاوت است تلاشمان این بود که سازماندهی و فرهنگ بهینه سازی را در این شرکت پایه گذاری کنیم و تحقق آن زمان بر است ودر آینده محقق خواهد شد و بنابراین بهینه سازی در روشها ، در برنامه ریزی  و در سیستم ها و فرآیندها از جمله مواردی بود که در کار هایمان بر آنها تاکید می کردیم .

مدیرعامل پیشین مرجان ادامه داد : در مباحث خرید و تخصیص هزینه ها که از نظر شما سخت گیری کردیم و یا با سخاوت برخورد نشد هدف ما این بود که یک پیام به این سازمان بدهیم که دوستان به جمیع جهات توجه داشته باشند و آن پیام این بود که اگر از بهینه سازی ، صرفه جویی و مدیریت هزینه غافل باشید برای آینده شرکت  چالش زا خواهد شد .

وی انجام اقدامات پژوهشی در حوزه نیروی انسانی و فرآیندها را  با مشارکت دانشگاهها ی معتبر از جمله عملکردهای دوران مسئولیت  خود برشمرد و اظهار امیدواری کرد که نتایج خوبی در حوزه ساخت ، تولید و بهینه سازی فرآیند ها را به همراه داشته است.

دکتر انصاری نیک  تاکید و پیگیری برای تکمیل ساختمان اداری، HSE ، و حراست، تعامل با محیط و ذینفعان، توسعه ارتباطات و بهره گیری از ظرفیت فکری صاحب‌نظران و مدیران عامل، توجه به ساخت داخل، عمل به مسئولیت های اجتماعی و تعامل با نهاد های محلی و مجموعه های خارج از صنعت، توجه به منابع انسانی و نظام حقوق و دستمزد و رفاهیات روش مند  و پایدار  را بعنوان برخی دیگر از شاخص های عملکردی دوران مدیریت خود ذکر کرد و از همه دست اندرکاران ذی ربط در تحقق این فعالیت‌ها قدر دانی نمود .

وی در پایان ضمن طلب حلالیت از همه همکاران گفت: تمام اتفاقات تحولی خوب و خوشایندی که در پتروشیمی مرجان افتاد مرهون تلاش ، همدلی  و همراهی همه کارکنان و مدیران کارآمد این مجموعه صنعتی است و خدمت بنده در کنار همکاران دیروز و دوستان امروزم برایم افتخاری بزرگ و ماندگار است .

قابل ذکر است در این مراسم از زحمات دکتر انصاری نیک مدیر سابق  پتروشیمی مرجان و مدیرعامل فعلی پتروشیمی بندر امام با اهدای تندیس یادبود قدر دانی و تجلیل شد .

آخرین مطالب نفتی در کانال رسمی نشریه دانش نفت در تلگرام
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.

اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
تولید پایدار و ایمن خوراک کلیدواژه نام‌آشنایی برای صنعت پتروشیمی است و همواره به این مولفه حیاتی برای حفظ و بقای این صنعت مولد و پیشران اقتصاد کشور با تامل بیشتر و نگاه عقلایی گسترده‌ای نگریسته شده است و ضرورت توجه به آن برای رونق مضاعف و جهش بنیادی تولید سرفصل مشترک همه واحد‌های تولیدی و دستور کار تصمیم‌سازان صنعت کشور بوده است.
بریکس می‌رود تا نظم نوینی از اقتصادهای نوظهور را در جهان طرح‌ریزی نماید. بریکس چیست و ماهیت وجودی‌اش کدام است؟
سه کشور ایران، روسیه و ونزوئلا با توجه به تفاوت نوع و میزان محدودیت‌های تحریمی، در کنار رقابت، همکاری‌های استراتژیکی را برای حفظ سهم خود از بازار نفت تعریف کرده‌اند.

يادداشت
محمدجواد قبادبیگی/ برای روابط عمومی از نگاه صاحب‌نظران و متخصصان این حرفه تعاریف متعددی تاکنون ارائه شده است.
محمدجواد قبادبیگی/ نگاه استراتژیک و راهبردی به شعار‌های محوری سال و نیز تبیین فلسفه و چرایی نامگذاری‌های سالیانه مقام معظم رهبری ما را برآن می‌دارد که بی‌اندیشیم بیش از یک دهه پیوسته و مداوم معظم‌له توجه به مسائل و موضوعات اقتصادی و جهت دادن به تولید و اهمیت آن را محور و مبنای این سیاست‌ها قرار داده است.
پانزدهم فروردین‌ماه بود که دکتر علی عسکری، مهندس مهرداد عظیمی را به عنوان «مدیر برند، مسئولیت اجتماعی و روابط عمومی گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس» منصوب کرد، جایگاهی مهم در «هلدینگ» دیروز و «گروه» امروز‌ صنایع پتروشیمی خلیج فارس.
محمد اکبری/ پس از اکران فیلم "غلامرضا تختی" به کارگردانی بهرام توکلی و نویسندگی توکلی و سعید ملکان در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر و پخش آن از تلویزیون در سال گذشته، مخاطب در این فیلم به مواردی از زندگی"تختی" مواجه شد که مرتبط با کار وی در سال‌های نوجوانی در "مسجد سلیمان، پایتخت نفت ایران" و پس از آن ارتباط وی با موضوع "ملی شدن نفت"، همچنین ارادت وی به شخص مرحوم مصدق بوده و از منظر پژوهش تاریخ نفت قابل بررسی و توجه است.
محمد اکبری/ روزنامه‌نگار بود و قلم تندی علیه خاندان پهلوی و انگلیس داشت، از اقدامات برجسته "صاحب ایده ملی کردن نفت" بستن سفارت انگلیس و اخراج سفیر آن از کشور بود، وزیر امور خارجه کابینه مصدق از دو حادثه جان سالم بدر برد اما در نهایت در دادگاه نظامی به جرم اقدام علیه سلطنت محکوم و مهر ماه سال ۱۳۳۳ تیرباران شد.
گفتمان
عضو هیئت مدیره انجمن قیرسازان ایران گفت: از سال 98 تا کنون ترکیه واردات قیر از ایران را به دلایلی نامعلوم ممنوع کرده است و ما بازار 300 میلیون دلاری شمال غرب کشور را از دست داده‌ایم ولی دولت برای حل این مشکل هیچ اقدامی نمی‌کند.
طرح‌های پیشران در چهار زنجیره پروپیلن، متانول، اتیلن و بنزن تعریف شده‌اند که شامل 31 طرح است. در صورت اجرایی شدن این طرح‌ها 70 درصد واردات کشور کاهش می‌یابد. حجم سرمایه‌گذاری این طرح‌ها از 50 میلیون دلار تا 250 میلیون دلار هستنند. از این رو این طرح‌ها به گونه‌ای هستند که با صرف حجم سرمایه‌گذاری پایین، محصولات با ارزش افزوده بالا تولید می‌کنند.
پس از پذیرش قطعنامه و پایان جنگ تحمیلی، در سفری که مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به‌عنوان جانشین فرمانده کل قوا به اتفاق وزیر نفت و جمعی از مدیران ارشد نفتی و نظامی به منطقه داشتند...
پژوهشگاه صنعت نفت با توجه به اشرافی که به همه دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و شرکت‌های مهندسی داخلی دارد، تنها ارائه‌دهنده دانش فنی در کشور است.
شرکت لوله‌سازی اهواز در سال‌های ۹۸ و ۹۹ به صورت مستمر و با جدیت تمام در حال تولید لوله‌های فولادی ۴۲ اینچ سرویس ترش پروژه گوره به جاسک است.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :