Daneshenaft logo
یکشنبه 23 مرداد ماه 1401 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
Print Send to Friends
سه شنبه 11 مرداد ماه 1401 | کد مطلب : 44995
گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس و بانک ملی ایران تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند


مدیرعامل گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس توسعه صنایع پایین دستی را یک ضرورت عنوان کرد و گفت: با توسعه این بخش ارزش‌آفرین، سودآور و اشتغال‌آفرین شاهد پایان خام فروشی در صنعت پتروشیمی خواهیم بود.


به گزارش روابط عمومی گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس، با حضور دکتر علی عسکری و دکتر محمدرضا فرزین، تفاهم‌نامه دوجانبه گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس و بانک ملی ایران با موضوع  تامین منابع مالی مورد نیاز بابت پیشبرد طرح‌های در دست احداث و پروژه‌های پایین دستی و با حضور مدیران ارشد دو مجموعه، به امضا رسید.

در این مراسم، حسین پناهیان معاون مالی و سرمایه‌گذاری گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس با اشاره به سابقه دیرینه همکاری دو مجموعه در حوزه ارزی و بازار سرمایه، گفت: در حوزه تامین مالی و سرمایه‌گذاری، برای همکاری با بانک ملی آمادگی کامل داریم، به ویژه در مسیر جدید در پروژه‌های پایین دستی، زمینه‌های فراوانی برای همکاری دوجانبه وجود دارد.

محمدحسن فامیلی مدیر مالی گروه نیز در این جلسه اظهار داشت:  با توجه به پروژه‌های در دست انجام گروه و مطالبه به حق سهامداران از ما، گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس به دنبال کسب درآمد از بانک نیست، بلکه تامین مالی اولویت ماست و اگر پروژه‌های گروه با تامین مالی مناسب زودتر از موعد مقرر به تولید برسند، قطعا سودآوری خوبی برای میلیون‌ها سهامدار گروه خواهد داشت.

مدیرعامل بانک ملی ایران نیز در این جلسه اظهار داشت: در استراتژی جدید بانک ملی قصد داریم حضور گسترده‌ای در حوزه انرژی داشته باشیم و در این استراتژی، هلدینگ خلیج فارس، جایگاه ویژه‌ای دارد.

محمدرضا فرزین با اشاره به برنامه‌های این بانک برای همکاری‌های مشترک بانکی با بانک‌های بزرگ منطقه، اظهار داشت: با زمینه‌هایی فراهم شده ما به زودی آماده تامین مالی از خارج از کشور در قالب صندوق پروژه خواهیم بود و در این حوزه و همچنین به عنوان یک نهاد تامین مالی و ارائه دهنده خدمات بانکی کاملا آماده همکاری با هلدینگ خلیج فارس هستیم.

وی تاکید کرد: بانک ملی، نهادی ملی است و ما هم‌ نگاهمان این است به پروژه‌هایی که موجب توسعه کشور می‌شوند کمک کنیم و هلدینگ خلیج فارس هم پروژه‌های مهم توسعه‌ای در دست اجرا دارد و ما در این مسیر در کنار این شرکت بزرگ خواهیم بود.

در ادامه این مراسم، دکتر‌ علی عسکری با گرامیداشت و تسلیت ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان، حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، گفت: بانک ملی ایران از دیرباز تاکنون به عنوان بانکی ارزشمند، بزرگ و ملی در اقتصاد این کشور نقش‌آفرینی کرده و به نوعی مادر همه بانک‌های ایران بوده است و انشالله با حضور دکتر فرزین که انسانی باتجربه و میدان دیده است، بانک ملی بتواند جایگاه جدیدی کسب کند.

مدیرعامل گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس تصریح کرد: در این دوران، باید کشور یک‌‌ بازسانی و نوسازی اقتصادی شود و برای این مهم نیاز به حرکت فعالانه و تهاجمی برای ساخت کشور داریم و امیدواریم با توجه به اینکه منابع مالی دولت در بانک ملی ایران است شاهد نقش‌آفرینی برجسته این بانک باشیم.

وی ابراز امیدواری کرد که این تفاهم‌نامه‌، نقطه عطفی برای همکاری‌های دو طرف باشد.

علی عسکری تصریح کرد: هلدینگ خلیج فارس در سطح بین‌المللی پروژه‌هایی تعریف کرده که جزییات آن را اعلام خواهیم کرد و این پروژه‌ها با توجه به ظرفیت‌های بانک‌ ملی در سطح بین‌المللی می‌تواند زمینه همکاری مشترک خوبی باشد.

 علی عسکری در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به جایگاه گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس در بازار سرمایه و صنعت پتروشیمی به پروژه‌های این گروه در بالادست، درون مجتمعی و همچنین پایین دستی اشاره کرد و گفت: از یک سو مگاپروژه‌های هرمز و الماس از سوی دیگر  پروژه‌های  متعدد پایین دستی که گروه در نقاط مختلف کشور تعریف کرده، زمینه بسیار مناسبی برای سرمایه‌گذاری و همکاری‌های فی‌مابین ایجاد کرده است.

وی تصریح کرد: متاسفانه توسعه صنایع پایین دستی در کشور مغفول مانده بود و امروز ایجاد، توسعه و حمایت از پایین دستی اولویت گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس است، چرا که معتقدیم این بخش هم اشتغال‌زاست، هم سودآفرین و ارزش آفرین و مهم‌تر آنکه با توسعه این بخش، خام فروشی در صنعت پتروشیمی کشور پایان می‌پذیرد.

مدیرعامل گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس راه‌اندازی صندوق پروژه ارزی را کاری مهم در راستای جذب منابع ارزی قابل توجه ایرانیان خارج از کشور و همچنین جذب منابع ارزی داخلی دانست و خاطر نشان کرد: این صندوق پروژه‌های ارزی، اقدامی تحریم‌شکن و در راستای تسریع انجام پروژه‌های صنعت پتروشیمی است و ما به صورت ویژه به دنبال راه‌اندازی این صندوق پروژه‌ها با همکاری نظام بانکی کشور هستیم.

آخرین مطالب نفتی در کانال رسمی نشریه دانش نفت در تلگرام
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.

اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
ایران با وجود آنکه 18 درصد از گاز جهان را در خود جای داده است اما تنها 2 درصد از بازار این تجارت پرسود را در اختیار دارد.
در اکثر منابع اصول پدافند غیرعامل موارد چندگانه‌ای معرفی شده‌اند که غالباً در حوزه‌های عملیاتی می‌باشند و البته از جنبه پدافندی و امنیتی بسیار حائز اهمیت هستند.
ایران یکی از منابع مهم انرژی در دنیا بشمار می رود و حائز رتبه اول جهان در ذخایر توامان نفت و گاز (معادل شبكه نفت‌خام) است و این مزیت ممتاز و بی‌بدیع كشورمان در تولید ثروت است.

يادداشت
بارش پترودلار به بعضی از کشورهای منطقه خلیج فارس کمک کرده است بدهی خود را پرداخت کنند و برای بعضی دیگر، نقدینگی لازم برای متنوع کردن اقتصادهای وابسته به نفت را فراهم کرده است، اما وعده‌های این دولت‌ها برای انضباط مالی را به بوته آزمون می‌گذارد.
محمدجواد قبادبیگی/ در دنیای خبرنگاری و رسانه‌ای امروز، نقش روشنگری و آگاهی‌بخشی دو مولفه و کارکرد مهم و اساسی هستند که در جای خود و به‌ویژه در عرصه‌های مختلف خبررسانی و انعکاس رویداد به طور صحیح و به موقع مسیر تعالی و یا به تعبیری ارزش‌آفرینی را برای مانع‌زدایی در تولید و تحولات صنعتی هموار و توسعه همه‌جانبه را در جامعه فراهم می نماید.
محمدجواد قبادبیگی/ برای روابط عمومی از نگاه صاحب‌نظران و متخصصان این حرفه تعاریف متعددی تاکنون ارائه شده است.
محمدجواد قبادبیگی/ نگاه استراتژیک و راهبردی به شعار‌های محوری سال و نیز تبیین فلسفه و چرایی نامگذاری‌های سالیانه مقام معظم رهبری ما را برآن می‌دارد که بی‌اندیشیم بیش از یک دهه پیوسته و مداوم معظم‌له توجه به مسائل و موضوعات اقتصادی و جهت دادن به تولید و اهمیت آن را محور و مبنای این سیاست‌ها قرار داده است.
پانزدهم فروردین‌ماه بود که دکتر علی عسکری، مهندس مهرداد عظیمی را به عنوان «مدیر برند، مسئولیت اجتماعی و روابط عمومی گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس» منصوب کرد، جایگاهی مهم در «هلدینگ» دیروز و «گروه» امروز‌ صنایع پتروشیمی خلیج فارس.
گفتمان
عضو هیئت مدیره انجمن قیرسازان ایران گفت: از سال 98 تا کنون ترکیه واردات قیر از ایران را به دلایلی نامعلوم ممنوع کرده است و ما بازار 300 میلیون دلاری شمال غرب کشور را از دست داده‌ایم ولی دولت برای حل این مشکل هیچ اقدامی نمی‌کند.
طرح‌های پیشران در چهار زنجیره پروپیلن، متانول، اتیلن و بنزن تعریف شده‌اند که شامل 31 طرح است. در صورت اجرایی شدن این طرح‌ها 70 درصد واردات کشور کاهش می‌یابد. حجم سرمایه‌گذاری این طرح‌ها از 50 میلیون دلار تا 250 میلیون دلار هستنند. از این رو این طرح‌ها به گونه‌ای هستند که با صرف حجم سرمایه‌گذاری پایین، محصولات با ارزش افزوده بالا تولید می‌کنند.
پس از پذیرش قطعنامه و پایان جنگ تحمیلی، در سفری که مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به‌عنوان جانشین فرمانده کل قوا به اتفاق وزیر نفت و جمعی از مدیران ارشد نفتی و نظامی به منطقه داشتند...
پژوهشگاه صنعت نفت با توجه به اشرافی که به همه دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و شرکت‌های مهندسی داخلی دارد، تنها ارائه‌دهنده دانش فنی در کشور است.
شرکت لوله‌سازی اهواز در سال‌های ۹۸ و ۹۹ به صورت مستمر و با جدیت تمام در حال تولید لوله‌های فولادی ۴۲ اینچ سرویس ترش پروژه گوره به جاسک است.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :