Daneshenaft logo
دوشنبه 11 مهر ماه 1401 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
صفحه پرینت ارسال به دوستان
سه شنبه 18 مرداد ماه 1401 | کد مطلب : 44996
خبرنگاران پیشگام خلق ارزش افزوده در صنعت
محمدجواد قبادبیگی/ در دنیای خبرنگاری و رسانه‌ای امروز، نقش روشنگری و آگاهی‌بخشی دو مولفه و کارکرد مهم و اساسی هستند که در جای خود و به‌ویژه در عرصه‌های مختلف خبررسانی و انعکاس رویداد به طور صحیح و به موقع مسیر تعالی و یا به تعبیری ارزش‌آفرینی را برای مانع‌زدایی در تولید و تحولات صنعتی هموار و توسعه همه‌جانبه را در جامعه فراهم می نماید.


در این راستا نگاهمان را بر اثربخشی و کارایی نقش خبرنگاران عزیزی متمرکز نموده‌ایم که لباس جهاد و خدمت به پیشرفت اقتصاد کشور را بر تن کرده‌اند و در خط مقدم این جهاد عظیم رویدادها و ارزش‌آفرینی‌های دنیای صنعت را با اثر انگشت مهارت و تخصص خود به درستی روایت و تبیین می‌نمایند تا این دستاورد ارزشی و بنیادی همچنان بر تارک افتخار این سرزمین بدرخشد. در کارنامه تلاش و همت این جهادگران عرصه دانایی و روشنگری می‌توان دستاوردهای صنعتی این مرز و بوم را در عرصه‌های ملی و بین‌المللی به‌نحو فراگیر و مخاطب‌محور به تماشا نشست، خلق فرصت‌های طلایی که در فرهنگ‌سازی و گفتمان کسب و کار شاهد هستیم در کنار سایر مقوله‌های موثر همچون شناخت و تعامل با بازار کار، بررسی و واکاوی دقیق نارسایی‌ها و رخدادهای غیرمنتظره در عصر متاثر از تحولات صنعتی با حجم عظیم مخاطبان خاص و آگاه آن و نیز تبادل اطلاعات با رفتارسنجی روزآمد شرایطی را برای اصحاب رسانه در پویایی صنعت رقم زده است که جز با داشتن ویژگی بارز خلاقیت و خبرنگاری خلاقانه نمی‌توان وجهی دیگر را برای آن متصور کرد، نگاه تخصص‌محور خبرنگاران عرصه صنعت بر مدار به‌کارگیری مهارت‌هایی می‌چرخد که بر زوایای پیدا و نهان آن نیز روح تیز‌بینی و نکته‌سنجی، پرسشگری و کنجکاوی همراه با خلاقیت و مسئولیت‌پذیری حاکم است و قواعد خاص خود را دارد.

اگر امروز پیشرفت صنعت کشور را از منظر نگاه ریزبین و ذهن کنجکاو خبرنگاران این عرصه به وضوح مشاهده می‌کنیم دریافته‌ایم که ارزش‌های ماندگار بدست آمده در فرآیند تولید که مبنای تحول و پیشرفت اقتصاد دانشی ما شده است سهم قابلی از این داشته ها حاصل تلاش خبرنگاران حاذق و متعهدی است که با گفتمان‌سازی در اهمیت تولید و پیشرفت مداوم آن باعث خلق ارزش افزوده بیشتر در جامعه بوده و نیز رشد و بهره‌وری و پویایی اقتصاد کشور را به خوبی محقق نموده است.

حضور اثربخش این قشر تاثیرگذار در عرصه تحولی و بالنده صنعت کشور و انعکاس مجاهدت بی‌نظیر تلاشگران و سربازان خط مقدم تولید نقشی زیبا از تلاش و ایثار و احساس مسئولیت را بر صفحه درخشان اقتصاد توسعه محور این سرزمین ترسیم نموده که برای همیشه دیدنی و جهت‌نمای پیشرفت همه‌جانبه صنعت پویای ما است، تولید نوشتاری که سطر سطر آن با قلبی مملو از عشق و علاقه به خدمت در دل سختی‌ها به زیور طبع و نگارش خبری درآمده و با جوهره صداقت و حفظ حرمت حریم قلم نگاشته شده است تا بنگاریم و بنگارند پیشرفت و تعالی صنعت را و موفقیت آن بخوبی دیده شود، بی‌تردید این وجدان‌های بیدار و چشمان حقیقت بین شبانه روز در تلاشند تا دستاورد جدیدی از موفقیت صنعت کشور و روند سرعت رشد روز افزون تولید و تحولات بزرگ آن درقالب گزارش و خبر به مردم هدیه و افق روشن شکوفایی اقتصادی و درخشش ایران عزیز را در فتح قله‌های افتخار هنرمندانه ترسیم شود و اینجاست که به‌وضوح عیان می‌شود که نقش خبرنگاران این حوزه ممتاز و  همگام و همراه با تولید دانش‌بنیان نیز پیشگام خلق ارزش افزوده در صنعت پیشرو کشورند ضمن عرض خدا قوت و خسته نباشید به این عزیزان ۱۷ مرداد روز خبرنگار را به تمامی فعالان عرصه خبر و رسانه به‌ویژه تلاشگران سختکوش این حرفه مقدس در صنعت کشور تبریک عرض نموده و برای همه این مجاهدان مسیر روشنگری سعادت و سلامت را آرزومندیم. 

آخرین مطالب نفتی در کانال رسمی نشریه دانش نفت در تلگرام
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.

اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران پلاست در حالی برگزار شد که به اعتقاد قاطبه کارشناسان و اهالی فن، این نمایشگاه از حیث کمی و کیفی توانست رتبه قبولی و مطلوب بگیرد و به همه اهداف از پیش تعیین شده دست یابد.
باید در روند توسعه متوازن صنعت پتروشیمی ایران به آمایش سرزمین به‌طور جدی توجه شود.
توسعه صنعت پتروشیمی در قطب‌های تازه پتروشیمی از جمله مناطق مکران و منطقه انرژی‌بر پارسیان بر اساس دستورعمل‌های محیط زیستی انجام خواهد شد.

يادداشت
از زمان روی کار آمدن بایدن ذخایر استراتژیک آمریکا از ۶۴۰ میلیون بشکه به ۴۵۰ میلیون بشکه کاهش یافته است که کمترین سطح از دسامبر ۱۹۸۴ است.
عبدالرضا غلامی، پژوهشگر و کارشناس صنعت پتروشیمی/ تولید دانش فنی و ساخت سایت‌های صنعتی: امروزه، تعریف قدرت در جهان فقط از جنبه توانمندی‌های نظامی نبوده و قدرت اقتصادی نیز که عمدتا از افزایش تولید ناخالص ملی ایجاد می‌شود و به نوعی از پیشرفت علمی کشورها متبلور می‌شود نیز مطرح می‌شود.
بارش پترودلار به بعضی از کشورهای منطقه خلیج فارس کمک کرده است بدهی خود را پرداخت کنند و برای بعضی دیگر، نقدینگی لازم برای متنوع کردن اقتصادهای وابسته به نفت را فراهم کرده است، اما وعده‌های این دولت‌ها برای انضباط مالی را به بوته آزمون می‌گذارد.
محمدجواد قبادبیگی/ در دنیای خبرنگاری و رسانه‌ای امروز، نقش روشنگری و آگاهی‌بخشی دو مولفه و کارکرد مهم و اساسی هستند که در جای خود و به‌ویژه در عرصه‌های مختلف خبررسانی و انعکاس رویداد به طور صحیح و به موقع مسیر تعالی و یا به تعبیری ارزش‌آفرینی را برای مانع‌زدایی در تولید و تحولات صنعتی هموار و توسعه همه‌جانبه را در جامعه فراهم می نماید.
محمدجواد قبادبیگی/ برای روابط عمومی از نگاه صاحب‌نظران و متخصصان این حرفه تعاریف متعددی تاکنون ارائه شده است.
گفتمان
عضو هیئت مدیره انجمن قیرسازان ایران گفت: از سال 98 تا کنون ترکیه واردات قیر از ایران را به دلایلی نامعلوم ممنوع کرده است و ما بازار 300 میلیون دلاری شمال غرب کشور را از دست داده‌ایم ولی دولت برای حل این مشکل هیچ اقدامی نمی‌کند.
طرح‌های پیشران در چهار زنجیره پروپیلن، متانول، اتیلن و بنزن تعریف شده‌اند که شامل 31 طرح است. در صورت اجرایی شدن این طرح‌ها 70 درصد واردات کشور کاهش می‌یابد. حجم سرمایه‌گذاری این طرح‌ها از 50 میلیون دلار تا 250 میلیون دلار هستنند. از این رو این طرح‌ها به گونه‌ای هستند که با صرف حجم سرمایه‌گذاری پایین، محصولات با ارزش افزوده بالا تولید می‌کنند.
پس از پذیرش قطعنامه و پایان جنگ تحمیلی، در سفری که مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به‌عنوان جانشین فرمانده کل قوا به اتفاق وزیر نفت و جمعی از مدیران ارشد نفتی و نظامی به منطقه داشتند...
پژوهشگاه صنعت نفت با توجه به اشرافی که به همه دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و شرکت‌های مهندسی داخلی دارد، تنها ارائه‌دهنده دانش فنی در کشور است.
شرکت لوله‌سازی اهواز در سال‌های ۹۸ و ۹۹ به صورت مستمر و با جدیت تمام در حال تولید لوله‌های فولادی ۴۲ اینچ سرویس ترش پروژه گوره به جاسک است.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :