Daneshenaft logo
چهارشنبه 13 مهر ماه 1401 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
Print Send to Friends
دوشنبه 21 شهریور ماه 1401 | کد مطلب : 45062
در اختتامیه شمسا اعلام شد:
سازمان مدیریت صنعتی ۷۰۰ احیاگر واحدهای اقتصادی را آموزش می‌دهد


مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی از آموزش 700 احیاگر واحدهای اقتصادی توسط این سازمان با محوریت حوزه معاون اول رئیس جمهور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت صنعتی، ابوالفضل کیانی بختیاری مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی در اختتامیه دوره استعدادیابی و پرورش مشاوران حرفه ای مدیریت (شمسا) گفت: ما به عنوان کلینیک صنعت تاکنون اقدامات بسیاری برای  ارائه خدمات به صنعت کشور داشته‌ایم اما فلسفه وجودی سازمان مدیریت صنعتی، مشاوره است و باید در راستای پرورش مشاوران حرفه‌ای مدیریت کارهای علمی بسیاری صورت پذیرد.

وی تاکید کرد: سازمان مدیریت صنعتی به جای پرداختن به کارهای کوچک و پروژه ای باید به دنبال پرورش مشاوران مدیریت صنعتی باشد و کارها را به صورت پروژه ای به شبکه‌ای از مشاوران که آموزش لازم را دیده‌اند بسپارد.

مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی تصریح کرد: ما باید شبکه مشاوران سازمان را به گونه ای تقویت کنیم که مسیر ایفای نقش ملی را تسهیل و شرایط را برای اعتلای برند کارفرمایی شرکت‌ها فراهم نمایند.

کیانی بختیاری گفت: گروه‌های تخصصی مشاوره آموزش‌دیده می‌باید در قالب دپارتمان‌های تخصصی مشاوره فعالیت نمایند و سازمان مدیریت صنعتی بر آن است تا در زمینه مشاوره های تخصصی بویژه تمرکز بر رشته صنعت‌هایی همچون: گاز، آب، برق، خودرو، شوینده‌ها و ... گام بردارد.

وی افزود: آموزش 700 احیاگر اقتصادی از سوی حوزه معاون اول محترم رئیس جمهور به سازمان مدیریت صنعتی واگذار شده است که این کار به صورت مستمر انجام خواهد شد. البته این مشاوران در قالب سطوح خاصی همچون احیاگر خبره، احیاگر ارشد و ... رتبه‌بندی می‌شوند.

مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی خاطرنشان کرد: ارزیابی نماد و جایزه اقتصاد مقاومتی از سوی سازمان بسیج کارگران و کارخانجات به سازمان مدیریت صنعتی واگذار شده و قرار است این سازمان 500 ارزیاب پایش اقتصاد مقاومتی را آموزش دهد.

مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی در پایان سخنان خود اعلام کرد: مدارک (DBA) یا (Post DBA) پودمانی به کسانی که هر سه سطح آموزش مدیریت مشاوره را با موفقیت گذرانده باشند، اعطا خواهد شد.

همچنین در این مراسم مجید درویش معاون مشاوره و تحقیق سازمان مدیریت صنعتی و مدیر مرکز رتبه بندی شرکت‌های برتر ایران گفت: این دوره اولین تجربه ما برای آموزش مشاوران مدیریت بود که البته نهادهای دیگر هم قرار است در کنار ما اقدامات لازم را انجام دهند؛ برای برگزاری دومین دوره هم برخی برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات را انجام داده ایم که می‌توان به تاسیس کمیته علمی و کمیته راهبری اشاره کرد. 

وی افزود: یکی از اهداف برگزاری (شمسا) آن است که شبکه ملی سازمان مدیریت صنعتی تقویت شود؛ پیشتر و بعد از فراگیری آموزشی های لازم به این مشاوره مدرک معادل MBA  مقطع کارشناسی ارشد داده شد البته همزمان با آموزش، این افراد به استخدام سازمان مدیریت صنعتی درآمدند و در پروژه‌های مختلف به کار گرفته شدند.

معاون مشاوره و تحقیق سازمان مدیریت صنعتی تصریح کرد: 70 درصد کارفرمایان پروژه های مشاوره ای سازمان مدیریت صنعتی بنگاه های بزرگ اقتصادی هستند و تاکنون 5 هزار پروژه مشاوره‌ای در چند دهه اخیر انجام داده ایم.

وی گفت: مشاور مدیریت هر شرکت باید هم ناظر و چشم مدیران ارشد در زمینه‌های اجرایی، مالی و عملیاتی باشد و هم بر امورات مختلف نظارت کند.

آخرین مطالب نفتی در کانال رسمی نشریه دانش نفت در تلگرام
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.

اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران پلاست در حالی برگزار شد که به اعتقاد قاطبه کارشناسان و اهالی فن، این نمایشگاه از حیث کمی و کیفی توانست رتبه قبولی و مطلوب بگیرد و به همه اهداف از پیش تعیین شده دست یابد.
باید در روند توسعه متوازن صنعت پتروشیمی ایران به آمایش سرزمین به‌طور جدی توجه شود.
توسعه صنعت پتروشیمی در قطب‌های تازه پتروشیمی از جمله مناطق مکران و منطقه انرژی‌بر پارسیان بر اساس دستورعمل‌های محیط زیستی انجام خواهد شد.

يادداشت
از زمان روی کار آمدن بایدن ذخایر استراتژیک آمریکا از ۶۴۰ میلیون بشکه به ۴۵۰ میلیون بشکه کاهش یافته است که کمترین سطح از دسامبر ۱۹۸۴ است.
عبدالرضا غلامی، پژوهشگر و کارشناس صنعت پتروشیمی/ تولید دانش فنی و ساخت سایت‌های صنعتی: امروزه، تعریف قدرت در جهان فقط از جنبه توانمندی‌های نظامی نبوده و قدرت اقتصادی نیز که عمدتا از افزایش تولید ناخالص ملی ایجاد می‌شود و به نوعی از پیشرفت علمی کشورها متبلور می‌شود نیز مطرح می‌شود.
بارش پترودلار به بعضی از کشورهای منطقه خلیج فارس کمک کرده است بدهی خود را پرداخت کنند و برای بعضی دیگر، نقدینگی لازم برای متنوع کردن اقتصادهای وابسته به نفت را فراهم کرده است، اما وعده‌های این دولت‌ها برای انضباط مالی را به بوته آزمون می‌گذارد.
محمدجواد قبادبیگی/ در دنیای خبرنگاری و رسانه‌ای امروز، نقش روشنگری و آگاهی‌بخشی دو مولفه و کارکرد مهم و اساسی هستند که در جای خود و به‌ویژه در عرصه‌های مختلف خبررسانی و انعکاس رویداد به طور صحیح و به موقع مسیر تعالی و یا به تعبیری ارزش‌آفرینی را برای مانع‌زدایی در تولید و تحولات صنعتی هموار و توسعه همه‌جانبه را در جامعه فراهم می نماید.
محمدجواد قبادبیگی/ برای روابط عمومی از نگاه صاحب‌نظران و متخصصان این حرفه تعاریف متعددی تاکنون ارائه شده است.
گفتمان
عضو هیئت مدیره انجمن قیرسازان ایران گفت: از سال 98 تا کنون ترکیه واردات قیر از ایران را به دلایلی نامعلوم ممنوع کرده است و ما بازار 300 میلیون دلاری شمال غرب کشور را از دست داده‌ایم ولی دولت برای حل این مشکل هیچ اقدامی نمی‌کند.
طرح‌های پیشران در چهار زنجیره پروپیلن، متانول، اتیلن و بنزن تعریف شده‌اند که شامل 31 طرح است. در صورت اجرایی شدن این طرح‌ها 70 درصد واردات کشور کاهش می‌یابد. حجم سرمایه‌گذاری این طرح‌ها از 50 میلیون دلار تا 250 میلیون دلار هستنند. از این رو این طرح‌ها به گونه‌ای هستند که با صرف حجم سرمایه‌گذاری پایین، محصولات با ارزش افزوده بالا تولید می‌کنند.
پس از پذیرش قطعنامه و پایان جنگ تحمیلی، در سفری که مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به‌عنوان جانشین فرمانده کل قوا به اتفاق وزیر نفت و جمعی از مدیران ارشد نفتی و نظامی به منطقه داشتند...
پژوهشگاه صنعت نفت با توجه به اشرافی که به همه دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و شرکت‌های مهندسی داخلی دارد، تنها ارائه‌دهنده دانش فنی در کشور است.
شرکت لوله‌سازی اهواز در سال‌های ۹۸ و ۹۹ به صورت مستمر و با جدیت تمام در حال تولید لوله‌های فولادی ۴۲ اینچ سرویس ترش پروژه گوره به جاسک است.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :