Daneshenaft logo
پنجشنبه 20 بهمن ماه 1401 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
Print Send to Friends
جمعه 30 دی ماه 1401 | کد مطلب : 45269
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی:
توزیع سوخت در سیستان و بلوچستان بدون کمبود ادامه دارد


مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از فعال شدن تعدادی از جایگاه‌های عرضه سی‌ان‌جی همزمان با ثبات شرایط دمایی در کشور خبر داد و درباره روند سوخت‌رسانی به سیستان و بلوچستان گفت: هیچ کمبودی به لحاظ تأمین سوخت جایگزین و بنزین در این استان وجود ندارد و روند توزیع سوخت به مناطق مختلف این استان با به‎کار گرفتن همه امکانات ادامه دارد.

علی‌اکبر نژادعلی در گفت‌وگو با خبرنگار شانا درباره روند توزیع سوخت در منطقه سیستان و بلوچستان اعلام کرد: نفت سفید مرتب به این منطقه ارسال می‌شود و هیچ کمبودی در این زمینه وجود ندارد.

وی همچنین از راه‌اندازی مخزن‌دار ریلی برای انتقال نفت سفید به زاهدان از طریق انبار نفت بندرعباس خبر داد و گفت: با تغییراتی در خط لوله انتقال فرآورده‌های نفتی بندرعباس، نفت سفید با مخزن‌دار ریلی در حال انتقال به منطقه است و نخستین محموله نیز امروز به زاهدان رسید، همچنین سوخت جایگزین با نفت‌کش‌های جاده‌پیما در مناطق زاهدان، زابل و ...  توزیع می‌شود.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با تأکید بر موجود بودن سوخت کافی و ارسال سوخت به مقدار مورد نیاز، بیان کرد: هفته گذشته در زابل و سراوان نیز کالابرگ تازه دریافت نفت سفید اعلام شد و مردم می‌توانند از طریق فروشندگی‌ها سوخت مورد نیاز خود را دریافت کنند، همچنین ارسال سوخت رایگان به درب منازل نیز ادامه دارد.

 

تقاضای بالا، علت شلوغی جایگاه‌های عرضه سوخت سیستان و بلوچستان

نژادعلی درباره شلوغی جایگاه‌های عرضه سوخت در سیستان و بلوچستان گفت: علت این شلوغی، تقاضای بالا برای دریافت سوخت در این استان است که در مواقع عادی نیز وجود دارد.

وی با تأکید بر اینکه هیچ کمبودی در زمینه تأمین بنزین وجود ندارد، بیان کرد: سوخت در این منطقه با کارت سوخت قیمت دوم نیز عرضه می‌شود و به‌دلیل تقاضای بالای دریافت بنزین، جایگاه‌های عرضه شلوغ می‌شوند.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی تأکید کرد: با وجود شرایط سخت سرما و افت فشار گاز و لزوم به‌کارگیری ناوگان سوخت‌رسانی برای تأمین سوخت نیمه شمالی کشور، بنزین موردنیاز این منطقه نیز با به‌کارگیری همه امکانات، مطابق سهمیه استان سیستان و بلوچستان تأمین و توزیع می‌شود.

نژادعلی تصریح کرد: در استان سیستان و بلوچستان سه باب جایگاه عرضه سی‌ان‌جی وجود دارد که این جایگاه‌ها فعال است و سوخت‌رسانی به خودروها در حال انجام است.

 

فعال شدن تعدادی از جایگاه‌های سی‌ان‌جی غیرفعال شده به دلیل افت شبکه گاز

وی همچنین از فعال شدن تعدادی از جایگاه‌های عرضه سی‌ان‌جی که در هفته گذشته به‌دلیل قطعی شبکه گاز غیرفعال شده بودند، خبر داد و گفت: برودت شدید هوا و پایداری این برودت، طی هفته گذشته سبب افت فشار گاز و در نتیجه چالش‌هایی در نقاط انتهایی شبکه سراسری گاز کشور شد که به‌منظور حفظ شبکه گاز در این استان‌ها، تعدادی از جایگاه‌های سی‌ان‌جی غیرعملیاتی شدند و سوخت‌رسانی ویژه به نقاط انتهایی نظیر تربت جام، خراسان جنوبی و بخش جنوبی خراسان رضوی در دستور کار قرار گرفت.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی همچنان از فعال شدن همه جایگاه‌های عرضه سی‌ان‌جی در شهر تهران خبر داد و بیان کرد: بعضی از جایگاه‌های عرضه در بعضی از شهرستان‌های شمالی همچنان غیرعملیاتی هستند و همین موضوع باعث افزایش مصرف بنزین شده است.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ادامه داد: قطع شدن گاز جایگاه‌های عرضه سی‌ان‌جی باعث افزایش مصرف بنزین شد که با توجه به تمهیدات اندیشیده شده در بحث ذخیره‌سازی، چالشی نداشتیم.

وی تأکید کرد: توصیه ویژه ما این است که همواره بهینه مصرف کنیم و اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی مؤثر در این زمینه ضرورت دارد.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی همچنین با اشاره به ذخیره‌سازی مناسب گاز مایع پیش از کاهش دمای هوا، در نقاط شمالی کشور گفت: گاز مایع به مقدار کافی به تأسیسات گاز مایع در نقاط سردسیر ارسال شده است که این فرآورده از طریق شرکت‌های موزع گاز مایع در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

نژادعلی همچنین با اشاره به پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی برای کاهش دوباره دمای هوا هوا در هفته آینده گفت: به‌منظور مدیریت تأمین و توزیع سوخت کشور در روزهای پیش رو، کمیته  مقابله با بحران شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی و وزارت نفت روزانه نشست‌هایی برگزار می‌کند و تصمیم‌های روزانه در این باره گرفته می‌شود و امیدواریم با تمهیدات اندیشیده شده، این هفته را نیز بدون چالش سپری کنیم.

آخرین مطالب نفتی در کانال رسمی نشریه دانش نفت در تلگرام
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.

اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
یکی از شاخص‌های پیشرفت در دنیا، توزیع انرژی در یک کشور است. ایران هم به‌واسطه وجود ذخایر بسیار غنی در منطقه پارس جنوبی و دیگر مناطق، یکی از کشورهای غنی از نظر انرژی گاز است که سبب شده در این زمینه اقدام‌های بزرگی انجام شود.
صنعت پتروشیمی در سال‌های گذشته در کنار ساخت مجتمع‌های تولیدی و اجرای پروژه‌های بزرگ، فعالیت‌های مهم زیادی در راستای توسعه مناطق بومی نیز انجام داده است.
گاز سال‌هاست که در مسلخ تصمیمات سیاسی و شتاب‌زده گرفتار شده است. ضریب نفوذ شبکه گازرسانی به روستاها بیش از 84 درصد و این ضریب در شهرها بالای 98 درصد است و در مجموع بیش از ۹۵ درصد کل جمعیت کل کشور از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند هستند.

يادداشت
در دولت سیزدهم ارزش مجوز معتبر سرمایه‌گذاری خارجی معادل 5 میلیارد دلار، یعنی بیش از 3 برابر اوج اجرای برجام و بیش از 2 برابر سال آخر دولت دوازدهم شده است.
جلال میرزایی، نماینده سابق مجلس/ در 1.5 سال گذشته راجع به این موضوع و ظرفیت‌ها و اینکه میزان مصرف انرژی به چه سمت و سویی می‌رود، صحبتی به میان نیامد و بعد از 1.5 سال شعار و مسکوت ماندن ماجرا؛ اکنون به طور تلویحی از ناهمترازی صحبت می‌کنند و حتی برخی واردات بنزین را توجیه هم می‌کنند.
بررسی آمار و ارقام خزانه‌د‌اری کل کشور نشان می‌دهد میزان وصولی درآمدهای در 9 ماهه سال 1401 نسبت به دوره مشابه سال گذشته 63 درصد افزایش یافته و از 563 هزار میلیارد تومان به 917 هزار میلیارد تومان رسیده است.
1- اعداد و ارقام موجود در این صفحه در واقع شکسته شده و تقسیم‌بندی شده­ اعداد صفحه 15 کتاب می‌باشد که تحلیل بسیار عمیق و مبسوطی پیرامون آنها ارائه شد. بنابراین از تکرار آن موارد در اینجا حتی‌الامکان خودداری می‌شود.
دو برابر سهم جمعیتی گاز گلخانه‌ای تولید می‌کنیم و ایران پس از کشورهای چین، آمریکا، هند، روسیه و ژاپن در رتبه ششم انتشار دی اکسیدکربن در جهان قرار دارد.
گفتمان
عضو هیئت مدیره انجمن قیرسازان ایران گفت: از سال 98 تا کنون ترکیه واردات قیر از ایران را به دلایلی نامعلوم ممنوع کرده است و ما بازار 300 میلیون دلاری شمال غرب کشور را از دست داده‌ایم ولی دولت برای حل این مشکل هیچ اقدامی نمی‌کند.
طرح‌های پیشران در چهار زنجیره پروپیلن، متانول، اتیلن و بنزن تعریف شده‌اند که شامل 31 طرح است. در صورت اجرایی شدن این طرح‌ها 70 درصد واردات کشور کاهش می‌یابد. حجم سرمایه‌گذاری این طرح‌ها از 50 میلیون دلار تا 250 میلیون دلار هستنند. از این رو این طرح‌ها به گونه‌ای هستند که با صرف حجم سرمایه‌گذاری پایین، محصولات با ارزش افزوده بالا تولید می‌کنند.
پس از پذیرش قطعنامه و پایان جنگ تحمیلی، در سفری که مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به‌عنوان جانشین فرمانده کل قوا به اتفاق وزیر نفت و جمعی از مدیران ارشد نفتی و نظامی به منطقه داشتند...
پژوهشگاه صنعت نفت با توجه به اشرافی که به همه دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و شرکت‌های مهندسی داخلی دارد، تنها ارائه‌دهنده دانش فنی در کشور است.
شرکت لوله‌سازی اهواز در سال‌های ۹۸ و ۹۹ به صورت مستمر و با جدیت تمام در حال تولید لوله‌های فولادی ۴۲ اینچ سرویس ترش پروژه گوره به جاسک است.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :