Daneshenaft logo
شنبه 12 فروردین ماه 1402 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
Print Send to Friends
چهارشنبه 19 بهمن ماه 1401 | کد مطلب : 45307
کیش، میزبان چهارمین نمایشگاه حمایت از ساخت داخل در صنعت‌پتروشیمی، پالایش و پتروپالایشی
بازار پررونق دانش‌بنیان‌های ایرانی


مراسم افتتاحیه این نمایشگاه، دوشنبه 24 بهمن با حضور مسئولان عالی کشور در سالن خلیج‌فارس مرکز همایش‌های بین‌المللی جزیره کیش برگزار می‌شود.چهارمین نمایشگاه حمایت از ساخت داخل در صنعت‌پتروشیمی، پالایش و پتروپالایشی از دوشنبه 24 بهمن امسال در جزیره کیش آغاز به کار می کند. 

به گزارش روابط عمومی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، مهرداد عظیمی دبیر اجرایی چهارمین نمایشگاه حمایت از ساخت داخل در صنعت‌پتروشیمی، پالایش و پتروپالایش گفت: این نمایشگاه مهم داخلی با محوریت شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس و همکاری معاونت علمی و فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت و انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پالایش برگزار می شود.


 


اهداف نمایشگاه


وی افزود: انتقال دانش فنی و خدمات مهندسی، حمایت و استفاده از توان شرکت های دانش بنیان و نوآور، حمایت از صنایع‌پایین دستی، توجه به نقش پژوهش و فناوری و توسعه ابزارهای مالی با هدف توسعه صنعت پتروشیمی و تبیین اهمیت و معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری و نقش بانک‌ها و بازار سرمایه در تأمین مالی طرح‌ها و پروژه های این صنعت، از مهمترین محورهای نمایشگاه چهارم است. 

مدیر برند، مسئولیت اجتماعی و روابط عمومی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس افزود: برنامه‌ریزی صورت گرفته برای حضور گسترده مجتمع ها و فعالان پتروشیمی، پالایش و پتروپالایشی، شرکت‌های دانش بنیان، سیستم بانکی و بازار سرمایه و تولید کنندگان فعال بخش خصوصی و هدف‌گذاری عقد قراردادها و تفاهم‌نامه، نوید بخش کسب دستاوردهای جدید و توسعه بیش از پیش صنعت ارزش آفرین پتروشیمی است.میزبانی از مقامات عالی کشور


دبیر اجرایی چهارمین نمایشگاه حمایت از ساخت داخل با اشاره به اهمیت این رویداد برای توجه به ظرفیت‌های درونی کشور گفت: دکتر قالیباف رئیس محترم مجلس شورای اسلامی و تعدادی از نمایندگان مجلس، دکتر مخبر معاون اول و جمعی دیگر از معاونین رئیس جمهور، سخنگوی دولت، برخی از وزرا و معاونین وزارتخانه‌ها، فعالان صنعت نفت و پتروشیمی، اساتید دانشگاه، مدیران و پژوهشگران شرکت های دانش بنیان و مراکز علمی و تحقیقاتی، مدیران بانک‌ها و بازار سرمایه، و مدیران عامل، مدیران و کارشناسان شرکت‌های تابعه گروه خلیج فارس  از مهمانان مراسم افتتاحیه و نمایشگاه هستند.حضور 300 شرکت ایرانی


دکتر عظیمی پیش بینی کرد در چهارمین نمایشگاه حمایت از ساخت، بیش از 180 قرارداد، موافقتنامه و تفاهم نامه به ارزش نه هزار و 900 میلیارد تومان امضاء شود. وی افزود: در این رویداد، 300 شرکت معتبر داخلی در زمینی به مساحت بیش از 22 هزار متر مربع حضور دارند و در مرکز همایش‌های بین‌المللی کیش، بیش از 36 پنل تخصصی با موضوعات مختلف برگزار می شود. توجه ویژه به صنایع پائین دستی


مدیر برند، مسئولیت اجتماعی و روابط عمومی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس در ادامه گفت: با توجه به سیاست راهبردی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس برای حمایت از صنایع پائین دستی و تکمیل زنجیره ارزش و توجه ویژه آقای دکتر علی عسکری مدیرعامل محترم هلدینگ به موضوع پرهیز از خام فروشی (پیرو دغدغه‌ها و منویات رهبر معظم انقلاب، تأکید ریاست محترم جمهور، معاون اول رئیس جمهور و وزیر نفت) در نمایشگاه چهارم، غرفه ویژه صنایع پائین دستی به صورت ویژه و مجزا از غرفه شرکت مادر، پذیرای بازدیدکنندگان است. به گفته دکتر عظیمی در بخش پژوهش فناوری هم با طراحی غرفه ویژه و مشترک با معاونت علمی و فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور، برنامه‌ها و آیتم هایی چون نشست‌های تخصصی، سینما نوآوری و... پیش‌بینی شده است. حضور گسترده بانک‌ها و شرکت‌های معتبر بازار سرمایه، بورس، انرژی و... کشور از دیگر وجوه متمایز چهارمین نمایشگاه از ادوار قبلی است.بازنمایی هنرمندانه دستاوردهای هلدینگ خلیج فارس در یک "فستیوال رسانه ای- صنعتی حرفه‌ای"


دکتر عظیمی دبیر اجرایی چهارمین نمایشگاه حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی، پالایش و پتروپالایشی، در ادامه با اشاره به طراحی پیوست رسانه‌ای مناسب برای بازنمایی دستاوردهای شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس گفت: پیش‌بینی چهار استودیوی رادیویی و تلویزیونی در نمایشگاه و سالن همایش‌های بین‌المللی منطقه آزاد کیش و ارتباط زنده با شبکه‌های سراسری صدا و سیما، تهیه بیش از هفت کلیپ و تیزر ،کوتاه داستانی حرفه‌ای و طراحی تونل زمان برای اولین بار با محوریت تاریخچه نفت و پتروشیمی، تبیین سیاست‌ها، اقدامات، دستاوردها و موفقیت‌های هلدینگ خلیج فارس به عنوان ارزشمندترین شرکت بازار سرمایه ایران در قالب محصولات خبری متنوع (از جمله نشریه تخصصی داخلی "فارس ما") و...،  از مهمترین اقدامات و برنامه‌ریزی‌های رسانه‌ای انجام شده برای انعکاس لحظه به لحظه این رویداد مهم است.


آخرین مطالب نفتی در کانال رسمی نشریه دانش نفت در تلگرام
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.

اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
پالایشگاه فاز ۱۴ پارس‌جنوبی در حالی با ظرفیت دریافت روزانه ۵۶ میلیون مترمکعب گاز خام به بهره‌برداری رسید که ظرفیت فرآورش آن روزانه ۵۰ میلیون مترمکعب است و این رقم به ظرفیت پالایشی گاز کشور اضافه می‌شود و این حجم قابل اتکا در تولید گاز می‌تواند منبعی مطمئن برای تامین گاز کشور و رفع نسبی ناترازی در فصول سرد سال باشد.
مهم‌ترین مسئله پیش روی دولت جهت پیشبرد ساخت پتروپالایشگاه‌های کشور تدوین برنامه‌های تأمین منابع مالی این پروژه‌ها است؛ با توجه به سفر اخیر رئیس‌جمهور به چین و سابقه روابط با این کشور، بخشی از برنامه تأمین مالی این طرح‌های راهبردی می‌تواند سرمایه‌گذاری و اخذ فاینانس چین باشد.
افتتاح فاز پارس جنوبی نماد توانایی و غرور ایرانی است و توانمندی‌های ایران در حوزه صنعت نفت و گاز روزافزون و قابل توجه است.

يادداشت
محمد آزرم، مدیر ارتباطات سازمان مدیریت صنعتی / در چند دهه گذشته، بخش مدیریتی اقتصاد آمریکا رشد بالایی داشته و اکنون کار‌های مدیریتی و حرفه‌ای ۴۴ درصد از مشاغل را به خود اختصاص داده‌اند که این میزان ۱۰ درصد نسبت به سال ۲۰۰۰ بیشتر است. بخشی از این موضوع به رشد کسب و کارها در حوزه تکنولوژی و مدیریت مالی برمی‌گردد.
پیش‌بینی می‌شود بازار مربوط به CNG از سال 2020 تا 2025 به میزان 7 میلیارد دلار رشد داشته باشد که این مقدار با توجه به سیاست‌های اتخاذشده، بیشتر مربوط به کشورهای ایران، چین، پاکستان و آرژانتین خواهد بود.
در دولت سیزدهم ارزش مجوز معتبر سرمایه‌گذاری خارجی معادل 5 میلیارد دلار، یعنی بیش از 3 برابر اوج اجرای برجام و بیش از 2 برابر سال آخر دولت دوازدهم شده است.
جلال میرزایی، نماینده سابق مجلس/ در 1.5 سال گذشته راجع به این موضوع و ظرفیت‌ها و اینکه میزان مصرف انرژی به چه سمت و سویی می‌رود، صحبتی به میان نیامد و بعد از 1.5 سال شعار و مسکوت ماندن ماجرا؛ اکنون به طور تلویحی از ناهمترازی صحبت می‌کنند و حتی برخی واردات بنزین را توجیه هم می‌کنند.
بررسی آمار و ارقام خزانه‌د‌اری کل کشور نشان می‌دهد میزان وصولی درآمدهای در 9 ماهه سال 1401 نسبت به دوره مشابه سال گذشته 63 درصد افزایش یافته و از 563 هزار میلیارد تومان به 917 هزار میلیارد تومان رسیده است.
گفتمان
«کشورهای مختلف بر اساس موقعیت‌های مختلفی که دارند، متفاوت رفتار می‌کنند. کشورهایی که صاحب منابع هستند، مانند ایران، منبع‌محور پیش رفته‌اند اگرچه منابعی وجود داشته و بازار نیز مورد توجه بوده است اما وزن استراتژی منبع‌محور در کشورهای دارای منابع از جمله ایران نسبت به استراتژی بازارمحور بیشتر بوده است»؛ این موضوعی است که حسن عباس‌زاده، مدیر برنامه‌ریزی و توسعه شرکت ملی صنایع پتروشیمی در تشریح راهبردهای توسعه صنعت پتروشیمی بیان می‌کند.
عضو هیئت مدیره انجمن قیرسازان ایران گفت: از سال 98 تا کنون ترکیه واردات قیر از ایران را به دلایلی نامعلوم ممنوع کرده است و ما بازار 300 میلیون دلاری شمال غرب کشور را از دست داده‌ایم ولی دولت برای حل این مشکل هیچ اقدامی نمی‌کند.
طرح‌های پیشران در چهار زنجیره پروپیلن، متانول، اتیلن و بنزن تعریف شده‌اند که شامل 31 طرح است. در صورت اجرایی شدن این طرح‌ها 70 درصد واردات کشور کاهش می‌یابد. حجم سرمایه‌گذاری این طرح‌ها از 50 میلیون دلار تا 250 میلیون دلار هستنند. از این رو این طرح‌ها به گونه‌ای هستند که با صرف حجم سرمایه‌گذاری پایین، محصولات با ارزش افزوده بالا تولید می‌کنند.
پس از پذیرش قطعنامه و پایان جنگ تحمیلی، در سفری که مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به‌عنوان جانشین فرمانده کل قوا به اتفاق وزیر نفت و جمعی از مدیران ارشد نفتی و نظامی به منطقه داشتند...
پژوهشگاه صنعت نفت با توجه به اشرافی که به همه دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و شرکت‌های مهندسی داخلی دارد، تنها ارائه‌دهنده دانش فنی در کشور است.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :