بازدید وزیر نفت از غرفه شرکت پتروشیمی تخت جمشید در نمایشگاه ایران پلاست

مهندس اوجی در این بازدید با مدیران و کارشناسان حاضر در غرفه شرکت پتروشیمی تخت جمشید گفت‌وگو و توضیحات لازم از سوی آنان برای وزیر نفت ارائه شد.

گفتنی است، شانزدهمین دوره از نمایشگاه ایران‌پلاست از ۳۰ شهریور تا دوم مهرماه در پنج گروه «مواد اولیه»، «کالاهای ساخته و نیمه‌ساخته‌شده»، «ماشین‌آلات و تجهیزات»، «خدمات» و «بانک‌ها، بورس و مؤسسه‌های مالی» در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

این نمایشگاه از بزرگ‌ترین رویدادهای صنعت پلیمر در منطقه خاورمیانه به‌شمار می‌رود و در میان نمایشگاه‌های معتبر صنعت پلاستیک جهان طبقه‌بندی می‌شود.

مجتمع پتروشیمی تخت جمشید (TJPC) در دو فاز ساخته و مورد بهرهبرداری قرار گرفته است که فاز اول آن شامل واحد تولید الاستومر استایرن بوتادین رابر (SBR) به روش پلیمریزاسیون سرد با ظرفیت  اسمی30 هزار تن در سال با تکنولوژی GOODYREAR و یک واحد تولید پلی بوتادین رابر (PBR) به روش پلیمریزاسیون محلولی با کاتالیست زیگلرناتا با ظرفیت اسمی 12 هزار تن در سال با تکنولوژی BF GOODRICH است که عملیات اجرایی آن در آذرماه سال 1391 آغاز شد و در نیمه اول سال 1393 به بهره‌برداری رسید.

عملیات ساخت فاز دوم آن شامل یک واحد تولید پلی بوتادین رابر (PBR) به روش پلیمریزاسیون محلولی با کاتالیست زیگلرناتا با ظرفیت اسمی 50 هزار تن در سال با دانش کاملا بومی در آذرماه سال 1396 آغاز شد و همه مراحل مهندسی، خرید و اجرا و راه‌اندازی آن توسط متخصصان و کارشناسان داخلی شرکت انجام و در نیمه دوم سال 1398 به بهره‌برداری رسیده است.

چهارشنبه 30 شهریور ماه 1401
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این مطلب فقط با ذکر منبع مجاز است.