Daneshenaft logo
چهارشنبه 13 مهر ماه 1401 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
صفحه پرینت ارسال به دوستان
دوشنبه 9 خرداد ماه 1401 | کد مطلب : 44918
پدران سازمانی بی‌کفایت
محسن پیر*

چند روز پیش بود به رسم ادب تماس تلفنی با یکی از دوستان قدیمی داشتم. جویای احوال شدم و اینکه چه کاری الان انجام می‌دهد. این دوست قدیمی که از افراد با تجربه در حوزه منابع انسانی است، در پاسخ پرسش بنده اعلام کرد معاون طرح و برنامه شده است.

جالب اینکه ایشان قبل از این، معاون منابع انسانی یک شرکت بزرگ (زیرمجموعه یکی از دو شرکت بزرگ خودروسازی کشور)  که دارای شعب مختلف در کل کشور است، بود.

در کمال تعجب پرسیدم که شما حدود 26 سال سابقه کار در حوزه منابع انسانی دارید چطور الان وارد جایگاه جدید شدید. این دوست قدیمی جواب داد: دلم نمی‌خواست مسیر شغلی را عوض کنم ولی یک جوان 29 سال با پارتی وارد سازمان شد و از آنجایی که که سابقه کار نداشت و گفته بود من طرح و برنامه بلد نیستم، اعلام آمادگی کرد معاون منابع انسانی شود چون این کار را بلد است. به همین خاطر من به اجبار معاون طرح و برنامه شدم و پست معاون منابع انسانی را به ایشان دادند.

این چند خط مقدمه‌ای بود برای درد و دل با مدیران ارشد سازمان‌ها که به راحتی پست منابع انسانی را به عنوان یک جایگاه غیرتخصصی به افراد بدون سابقه اجرایی می‌دهند. روی صحبت من با این مدیران ارشد است که با چه استدلال و منطقی حوزه منابع انسانی خود را چوب حراج می‌زنند و تحویل افراد بی‌تجربه یا  بهتر است بگوییم، بدون تجربه می‌دهند. برای اینکه بهتر به عمق فاجعه پی ببریم بهتر است با یک مثال پیش برویم.

آیا قبول دارید مدیران منابع انسانی سازمان‌ها جایگاه پدران سازمان‌ها را دارند؟ آیا هر فردی به واسطه اینکه جنسیتش مرد است می‌تواند ادعا کند آمادگی پدر شدن را دارد؟ اگر پدر شدن فقط به معنی ازدواج و تولد فرزند است که موجودات دیگر این کار را بهتر و با تعداد بیشتر انجام می‌دهند. جایگاه مقدس پدر که در تعالیم ما همیشه از آن یاد شده و احترام ویژه‌ای دارد آدابی دارد.

بله پدر شدن آدابی دارد از جمله آن تعهد، مسئولیت‌پذیری، درک مسیر زندگی و ... که اگر غیر از این باشد فرزند در مسیر بزرگ شدن و رشد، مسیر درستی را طی نمی‌کند و وبال جامعه و خانواده می‌شود.

متاسفانه بیشتر سازمان‌ها، حوزه منابع انسانی را یک حوزه بدون تخصص می‌دانند و افرادی که مسئولیت این حوزه‌ها را به عهده دارند تقریبا هیچ سابقه اجرایی نداشته و سازمان‌ها را دچار چالش می‌کنند. در وضعیت فعلی که تورم ، کاهش قدرت خرید، بالا رفتن اجاره خانه و ... تقریبا معضلات مربوط به جامعه کارگری است و کارگر با فضای ذهنی آماده جهت تنش در محیط کار وارد می‌شود، حضور افراد بی‌تجربه در جایگاه‌های حساس مانند مدیران منابع انسانی، نقش آتش بیار معرکه را بازی می‌کنند.

به نظر می‌رسد همان‌گونه که در حاکمیت شرکتی حضور افرادی با مدرک تحصیلی حسابداری به عنوان یکی از اعضا هیات مدیره پیش‌بینی شده، انجمن مدیریت منابع انسانی بعنوان یک جایگاه علمی و شرکت‌های بزرگ، تدبیری اتخاذ نمایند تا مدیران منابع انسانی با مدرک تحصیلی غیر مرتبط و یا سابقه کار مدیریتی در حوزه منابع انسانی حداقل 10 سال، جایگاه منابع انسانی شرکت‌های بزرگ را اشغال نکنند تا مشکلات کارگری به حداقل ممکن برسد.

حداقل انتظار از مدیران ارشد سازمان‌ها این است که شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی در اختیار را مانند خانه بدانند و مدیران منابع انسانی را پدران سازمانی آن خانه. با این اوصاف فکر نمی‌کنم دیگر هیچ سازمانی جایگاه حساس منابع انسانی خود را به راحتی به افراد بی تجربه واگذار کند.

 

*نویسنده: محسن پیر

مدرک تحصیلی: کارشناسی ارشد مدیریت تحول

سابقه کار : 22 سال سابقه کار در حوزه منابع انسانی شرکت‌هایی از جمله ایران خودرو، سازمان مدیریت صنعتی، مگاموتور سایپا، سرمایه‌گذاری کارکنان سایپا، توسعه صنایع بهشهر

سایر سوابق: ارزیاب ارشد جایزه منابع انسانی، مدرس، مشاور حوزه منابع انسانی

سمت فعلی: مدیر منابع انسانی هلدینگ توسعه صنایع بهشهر

آخرین مطالب نفتی در کانال رسمی نشریه دانش نفت در تلگرام
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.

اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران پلاست در حالی برگزار شد که به اعتقاد قاطبه کارشناسان و اهالی فن، این نمایشگاه از حیث کمی و کیفی توانست رتبه قبولی و مطلوب بگیرد و به همه اهداف از پیش تعیین شده دست یابد.
باید در روند توسعه متوازن صنعت پتروشیمی ایران به آمایش سرزمین به‌طور جدی توجه شود.
توسعه صنعت پتروشیمی در قطب‌های تازه پتروشیمی از جمله مناطق مکران و منطقه انرژی‌بر پارسیان بر اساس دستورعمل‌های محیط زیستی انجام خواهد شد.

يادداشت
از زمان روی کار آمدن بایدن ذخایر استراتژیک آمریکا از ۶۴۰ میلیون بشکه به ۴۵۰ میلیون بشکه کاهش یافته است که کمترین سطح از دسامبر ۱۹۸۴ است.
عبدالرضا غلامی، پژوهشگر و کارشناس صنعت پتروشیمی/ تولید دانش فنی و ساخت سایت‌های صنعتی: امروزه، تعریف قدرت در جهان فقط از جنبه توانمندی‌های نظامی نبوده و قدرت اقتصادی نیز که عمدتا از افزایش تولید ناخالص ملی ایجاد می‌شود و به نوعی از پیشرفت علمی کشورها متبلور می‌شود نیز مطرح می‌شود.
بارش پترودلار به بعضی از کشورهای منطقه خلیج فارس کمک کرده است بدهی خود را پرداخت کنند و برای بعضی دیگر، نقدینگی لازم برای متنوع کردن اقتصادهای وابسته به نفت را فراهم کرده است، اما وعده‌های این دولت‌ها برای انضباط مالی را به بوته آزمون می‌گذارد.
محمدجواد قبادبیگی/ در دنیای خبرنگاری و رسانه‌ای امروز، نقش روشنگری و آگاهی‌بخشی دو مولفه و کارکرد مهم و اساسی هستند که در جای خود و به‌ویژه در عرصه‌های مختلف خبررسانی و انعکاس رویداد به طور صحیح و به موقع مسیر تعالی و یا به تعبیری ارزش‌آفرینی را برای مانع‌زدایی در تولید و تحولات صنعتی هموار و توسعه همه‌جانبه را در جامعه فراهم می نماید.
محمدجواد قبادبیگی/ برای روابط عمومی از نگاه صاحب‌نظران و متخصصان این حرفه تعاریف متعددی تاکنون ارائه شده است.
گفتمان
عضو هیئت مدیره انجمن قیرسازان ایران گفت: از سال 98 تا کنون ترکیه واردات قیر از ایران را به دلایلی نامعلوم ممنوع کرده است و ما بازار 300 میلیون دلاری شمال غرب کشور را از دست داده‌ایم ولی دولت برای حل این مشکل هیچ اقدامی نمی‌کند.
طرح‌های پیشران در چهار زنجیره پروپیلن، متانول، اتیلن و بنزن تعریف شده‌اند که شامل 31 طرح است. در صورت اجرایی شدن این طرح‌ها 70 درصد واردات کشور کاهش می‌یابد. حجم سرمایه‌گذاری این طرح‌ها از 50 میلیون دلار تا 250 میلیون دلار هستنند. از این رو این طرح‌ها به گونه‌ای هستند که با صرف حجم سرمایه‌گذاری پایین، محصولات با ارزش افزوده بالا تولید می‌کنند.
پس از پذیرش قطعنامه و پایان جنگ تحمیلی، در سفری که مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به‌عنوان جانشین فرمانده کل قوا به اتفاق وزیر نفت و جمعی از مدیران ارشد نفتی و نظامی به منطقه داشتند...
پژوهشگاه صنعت نفت با توجه به اشرافی که به همه دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و شرکت‌های مهندسی داخلی دارد، تنها ارائه‌دهنده دانش فنی در کشور است.
شرکت لوله‌سازی اهواز در سال‌های ۹۸ و ۹۹ به صورت مستمر و با جدیت تمام در حال تولید لوله‌های فولادی ۴۲ اینچ سرویس ترش پروژه گوره به جاسک است.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :