Daneshenaft logo
دوشنبه 11 مهر ماه 1401 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
گزارش بریتیش پترولیوم از احیای صنعت نفت در دولت سیزدهم؛
تازه‌ترین گزارش شرکت نفتی بریتیش پترولیوم (BP) که سالانه منتشر می‌شود، نشان می‌دهد روند تولید نفت و میعانات گازی ایران با وجود تداوم تحریم‌های آمریکا، به‌ترتیب با رشد ۱۷.۴ و ۲۷.۱ درصدی در سال ۲۰۲۱ نسبت به سال قبل، جهشی خیره‌کننده داشته است.
شنبه 9 مهر ماه 1401
مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی اعلام کرد:
برای اولین بار در کشور سازمان مدیریت صنعتی با همکاری مرکز تجارت بین‌الملل دوره‌های بین‌المللی برگزار می‌کند.
سه شنبه 29 شهریور ماه 1401
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران از تصویب خریداری ۶ دکل جدید در هیأت مدیره شرکت ملی نفت خبر داد و گفت: بر این اساس ۳ دکل دریایی و ۳ دکل خشکی به ناوگان عملیاتی شرکت ملی حفاری اضافه می‌شود که امکان حضور مجدد و قدرتمند ملی حفاری در خلیج فارس را ایجاد می‌کند.
سه شنبه 29 شهریور ماه 1401
در اختتامیه شمسا اعلام شد:
مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی از آموزش 700 احیاگر واحدهای اقتصادی توسط این سازمان با محوریت حوزه معاون اول رئیس جمهور خبر داد.
دوشنبه 21 شهریور ماه 1401
مدیرعامل گروه پتروپارس از پایان حفاری دومین چاه میدان نفتی مشترک فروزان با طول ۳۳۷۹ متری خبر داد.
دوشنبه 21 شهریور ماه 1401
ضمن انعقاد تفاهم‌نامه همکاری مشترک میان سازمان مدیریت صنعتی و بنیاد ملی نخبگان اعلام شد:
تفاهم‌نامه همکاری مشترک میان سازمان مدیریت صنعتی و بنیاد ملی نخبگان در جلسه دیدار مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی و قائم مقام رئیس بنیاد ملی نخبگان منعقد شد.
سه شنبه 15 شهریور ماه 1401
مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری بین شرکت نفت سپاهان و اتحادیه فروشندگان لاستیک، فیلتر و تعویض روغن تهران به منظور عرضه مستقیم روغن موتور اسپیدی صبح روز دوشنبه 14 شهریور در تهران و در ساختمان این اتحادیه برگزار شد.
سه شنبه 15 شهریور ماه 1401
نشست خبری بیست و پنجمین سال رتبه بندی شرکت‌های برتر ایران با حضور مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی برگزار شد.
دوشنبه 14 شهریور ماه 1401
پروژه بازسازی و تعمیرات اساسی مخزن شماره ۴ بهرگان به بهره‌برداری رسید؛
با بهره‌برداری از پروژه بازسازی و تعمیرات اساسی مخزن شماره ۴ منطقه بهرگان شرکت نفت فلات قاره ایران، ظرفیت ذخیره‌سازی نفت‌خام در خلیج‌فارس ۵۰۰ هزار بشکه افزایش یافت.
شنبه 12 شهریور ماه 1401
دکتر قالیباف در بازدید از منطقه بهرگان شرکت نفت فلات قاره ایران:
رئیس مجلس شورای اسلامی در بازدید از منطقه عملیاتی بهرگان شرکت نفت فلات قاره ایران گفت: مسائل و مشکلات کارکنان صنعت نفت از جمله سقف حقوق، مالیات و ساماندهی مشاغل با جدیت در مجلس پیگیری می‌شود.
شنبه 12 شهریور ماه 1401
عضو انجمن پالایشگاه‌های روغن‌سازی گفت: فعالیت شرکت‌های کوچک روغن‌سازی، بر بازار بین‌المللی روانکار، تاثیرات منفی دارد.
سه شنبه 8 شهریور ماه 1401
در بیست و چهارمین همایش عرصه یادگیری عنوان شد:
بیست و چهارمین همایش عرصه یادگیری مدیران منابع انسانی با موضوع درس‌آموخته‌های نگهداشت سرمایه انسانی شهریورماه در مرکز همایش های سازمان مدیریت صنعتی برگزار شد.
یکشنبه 6 شهریور ماه 1401
عملیات اجرایی فاز دوم طرح توسعه میدان نفتی مشترک یاران با حضور وزیر و مدیرعامل شرکت ملی نفت آغاز شد.
شنبه 5 شهریور ماه 1401
سازمان مدیریت صنعتی مراسم بزرگذاشت و یادبودی برای ارج نهادن به کوشش‌های علمی مرحوم استاد دکتر عادل آذر برای توسعه رشته مدیریت صنعتی با مشارکت اندیشکده سیاست صنعتی و فناوری های نوظهور دانشگاه امام صادق (ع) و انجمن علمی مدیریت صنعتی برگزار کرد.
شنبه 5 شهریور ماه 1401
وزیر نفت در نماز جمعه اهواز خبر داد:
وزیر نفت ضمن ارائه گزارش عملکرد دولت سیزدهم در نماز جمعه اهواز، اعلام کرد: وزارت نفت با استفاده از ظرفیت‌های داخلی و خارجی کشورهای دوست و همسو طی یکسال اخیر ۱۰۰ میلیارد دلار قرارداد و تفاهم‌نامه در صنعت نفت امضا کرده است که اجرای آنها امنیت انرژی کشور را تضمین می‌کند.
شنبه 5 شهریور ماه 1401
توسط معاون اول رییس جمهور در نخستین نمایشگاه کسب و کار ایران؛
معاون اول رئیس جمهور و وزیر صمت در بازدید از نخستین نمایشگاه کسب و کار ایران از غرفه سازمان مدیریت صنعتی در پاویون ایدرو در این نمایشگاه دیدن کرد.
چهارشنبه 2 شهریور ماه 1401
مدیر نظارت بر تولید نفت و گاز شرکت ملی نفت ایران از ظرفیت‌سازی برای دستیابی به توان تولید روزانه ۴ میلیون و ۳۸ هزار بشکه خبر داد.
سه شنبه 1 شهریور ماه 1401
با صرفه‌جویی ۱۵۴ میلیارد تومانی؛
طرح انتقال گاز به نیروگاه‌های جزیره کیش به‌منظور تأمین سوخت نیروگاه‌های این شهر، امروز (دوشنبه، ۳۱ مردادماه) با حضور جواد اوجی، وزیر نفت، به‌طور رسمی افتتاح شد.
دوشنبه 31 مرداد ماه 1401
با حکم دکتر محسن خجسته‌مهر؛
طی حکمی از سوی مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران مهندس مراد کمالی به عنوان رئیس کمیته بهره‌وری شرکت نفت خزر منصوب شد.
یکشنبه 30 مرداد ماه 1401

اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران پلاست در حالی برگزار شد که به اعتقاد قاطبه کارشناسان و اهالی فن، این نمایشگاه از حیث کمی و کیفی توانست رتبه قبولی و مطلوب بگیرد و به همه اهداف از پیش تعیین شده دست یابد.
باید در روند توسعه متوازن صنعت پتروشیمی ایران به آمایش سرزمین به‌طور جدی توجه شود.
توسعه صنعت پتروشیمی در قطب‌های تازه پتروشیمی از جمله مناطق مکران و منطقه انرژی‌بر پارسیان بر اساس دستورعمل‌های محیط زیستی انجام خواهد شد.

يادداشت
از زمان روی کار آمدن بایدن ذخایر استراتژیک آمریکا از ۶۴۰ میلیون بشکه به ۴۵۰ میلیون بشکه کاهش یافته است که کمترین سطح از دسامبر ۱۹۸۴ است.
عبدالرضا غلامی، پژوهشگر و کارشناس صنعت پتروشیمی/ تولید دانش فنی و ساخت سایت‌های صنعتی: امروزه، تعریف قدرت در جهان فقط از جنبه توانمندی‌های نظامی نبوده و قدرت اقتصادی نیز که عمدتا از افزایش تولید ناخالص ملی ایجاد می‌شود و به نوعی از پیشرفت علمی کشورها متبلور می‌شود نیز مطرح می‌شود.
بارش پترودلار به بعضی از کشورهای منطقه خلیج فارس کمک کرده است بدهی خود را پرداخت کنند و برای بعضی دیگر، نقدینگی لازم برای متنوع کردن اقتصادهای وابسته به نفت را فراهم کرده است، اما وعده‌های این دولت‌ها برای انضباط مالی را به بوته آزمون می‌گذارد.
محمدجواد قبادبیگی/ در دنیای خبرنگاری و رسانه‌ای امروز، نقش روشنگری و آگاهی‌بخشی دو مولفه و کارکرد مهم و اساسی هستند که در جای خود و به‌ویژه در عرصه‌های مختلف خبررسانی و انعکاس رویداد به طور صحیح و به موقع مسیر تعالی و یا به تعبیری ارزش‌آفرینی را برای مانع‌زدایی در تولید و تحولات صنعتی هموار و توسعه همه‌جانبه را در جامعه فراهم می نماید.
محمدجواد قبادبیگی/ برای روابط عمومی از نگاه صاحب‌نظران و متخصصان این حرفه تعاریف متعددی تاکنون ارائه شده است.
گفتمان
عضو هیئت مدیره انجمن قیرسازان ایران گفت: از سال 98 تا کنون ترکیه واردات قیر از ایران را به دلایلی نامعلوم ممنوع کرده است و ما بازار 300 میلیون دلاری شمال غرب کشور را از دست داده‌ایم ولی دولت برای حل این مشکل هیچ اقدامی نمی‌کند.
طرح‌های پیشران در چهار زنجیره پروپیلن، متانول، اتیلن و بنزن تعریف شده‌اند که شامل 31 طرح است. در صورت اجرایی شدن این طرح‌ها 70 درصد واردات کشور کاهش می‌یابد. حجم سرمایه‌گذاری این طرح‌ها از 50 میلیون دلار تا 250 میلیون دلار هستنند. از این رو این طرح‌ها به گونه‌ای هستند که با صرف حجم سرمایه‌گذاری پایین، محصولات با ارزش افزوده بالا تولید می‌کنند.
پس از پذیرش قطعنامه و پایان جنگ تحمیلی، در سفری که مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به‌عنوان جانشین فرمانده کل قوا به اتفاق وزیر نفت و جمعی از مدیران ارشد نفتی و نظامی به منطقه داشتند...
پژوهشگاه صنعت نفت با توجه به اشرافی که به همه دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و شرکت‌های مهندسی داخلی دارد، تنها ارائه‌دهنده دانش فنی در کشور است.
شرکت لوله‌سازی اهواز در سال‌های ۹۸ و ۹۹ به صورت مستمر و با جدیت تمام در حال تولید لوله‌های فولادی ۴۲ اینچ سرویس ترش پروژه گوره به جاسک است.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :