Daneshenaft logo
سه شنبه 8 آذر ماه 1401 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران از آمادگی ایران برای حضور در پروژه‌های نفت و گاز عراق خبر داد.
دوشنبه 7 آذر ماه 1401
ارائه خدمت جدید سازمان مدیریت صنعتی:
سازمان مدیریت صنعتی، اقدام به تعریف بسته خدمات مشاوره و آموزش برای " استقرار سامانه صدور و ارسال صورت‌حساب الکترونیکی اختصاصی شرکت‌ها" کرده است.
یکشنبه 29 آبان ماه 1401
رشد 89 درصدی طرح خط لوله گوره-جاسک؛
در حال حاضر پیشرفت پروژه خط لوله گوره-جاسک 89 درصد است و در اسفند سال 1401 به بهره‌برداری می‌‌رسد، در حال حاضر گلوگاه اصلی تکمیل این پروژه در بسته‌ کاری تاسیسات دریایی شامل گوی شناور (SPM) است.
شنبه 28 آبان ماه 1401
دانش نفت از نخستین کنفرانس ملی افزایش بهره‌دهی چاه‌های نفت و گاز در مرکز همایش‌های کوشک وزارت نفت گزارش می‌دهد؛
دکتر محسن خجسته‌مهر: قرارداد میدان‌های یاران شمالی و جنوبی، بلال، سهراب و لایه نفتی پارس جنوبی در دولت سیزدهم تنفیذ و عملیات اجرایی آنها آغاز شده است
شنبه 21 آبان ماه 1401
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران:
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران از مذاکره مداوم برای توسعه بازار نفت ایران خبر داد و گفت: صادرات نفت در ماه‌های اخیر بهبود یافته است و برای توسعه بازار با مشتریان نو و قدیمی در حال مذاکره هستیم.
سه شنبه 17 آبان ماه 1401
معاون امور بین‌الملل وزیر نفت:
شانزدهمین نشست کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و روسیه هفته گذشته در روزهای هشتم تا دهم آبان‌ماه به میزبانی روسیه برگزار شد.
یکشنبه 15 آبان ماه 1401
رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:
رئیس کمیسیون انرژی مجلس: پیشنهاد دادیم سازمان بهینه‌سازی از درون وزارت نفت جدا شود و در ذیل معاونت ریاست جمهوری قرار گیرد تا با فرابخشی شدن این سازمان همه دستگاه و سازمان‌ها با آن همکاری کنند.
شنبه 14 آبان ماه 1401
مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی اعلام کرد:
برای نخستین بار در کشور سازمان مدیریت صنعتی با همکاری مرکز تجارت بین‌الملل دوره‌های بین‌المللی برگزار می‌کند.
سه شنبه 10 آبان ماه 1401
سرپرست گروه پتروپارس در اولین بازدید از میدان نفتی مشترک آزادگان به بررسی روند پیشرفت آن پرداخت.
شنبه 7 آبان ماه 1401
مراسم افتتاحیه دوره MBA تحول دیجیتال اختصاصی شركت ملی پست با حضور محمود لیایی معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و مدیرعامل شرکت ملی پست و ابوالفضل کیانی بختیاری مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی در ساختمان آموزش سازمان مدیریت صنعتی برگزار شد.
چهارشنبه 4 آبان ماه 1401
در بازدید ریاست و‌ مدیران پژوهشگاه صنعت نفت کشور صورت پذیرفت؛
صبح روز سه‌شنبه ۲۶ مهر طی بازدیدی، نشست مشترک مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان و مدیران این شرکت با ریاست پژوهشگاه صنعت نفت و هیات همراه در منطقه عملیاتی دارخوین برگزار شد.
شنبه 30 مهر ماه 1401
در دومین کنفرانس بین‌المللی راهبری شرکتی عنوان شد:
دومین کنفرانس بین‌المللی راهبری شرکتی با موضوع استقرار نظام راهبری شرکتی در مرکز همایش‌های سازمان مدیریت صنعتی برگزار شد.
چهارشنبه 27 مهر ماه 1401
بازی دو سر برد همکاری با روس‌ها در حوزه انرژی در حال رخ دادن است؛
مهندس اوجی: ترانزیت و سوآپ نفت و گاز از روسیه، ایران را به هاب انرژی منطقه تبدیل و درآمدهای ارزی فراوانی نصیب کشور می‌کند.
شنبه 23 مهر ماه 1401
گزارش بریتیش پترولیوم از احیای صنعت نفت در دولت سیزدهم؛
تازه‌ترین گزارش شرکت نفتی بریتیش پترولیوم (BP) که سالانه منتشر می‌شود، نشان می‌دهد روند تولید نفت و میعانات گازی ایران با وجود تداوم تحریم‌های آمریکا، به‌ترتیب با رشد ۱۷.۴ و ۲۷.۱ درصدی در سال ۲۰۲۱ نسبت به سال قبل، جهشی خیره‌کننده داشته است.
شنبه 9 مهر ماه 1401
مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی اعلام کرد:
برای اولین بار در کشور سازمان مدیریت صنعتی با همکاری مرکز تجارت بین‌الملل دوره‌های بین‌المللی برگزار می‌کند.
سه شنبه 29 شهریور ماه 1401
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران از تصویب خریداری ۶ دکل جدید در هیأت مدیره شرکت ملی نفت خبر داد و گفت: بر این اساس ۳ دکل دریایی و ۳ دکل خشکی به ناوگان عملیاتی شرکت ملی حفاری اضافه می‌شود که امکان حضور مجدد و قدرتمند ملی حفاری در خلیج فارس را ایجاد می‌کند.
سه شنبه 29 شهریور ماه 1401
در اختتامیه شمسا اعلام شد:
مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی از آموزش 700 احیاگر واحدهای اقتصادی توسط این سازمان با محوریت حوزه معاون اول رئیس جمهور خبر داد.
دوشنبه 21 شهریور ماه 1401
مدیرعامل گروه پتروپارس از پایان حفاری دومین چاه میدان نفتی مشترک فروزان با طول ۳۳۷۹ متری خبر داد.
دوشنبه 21 شهریور ماه 1401
ضمن انعقاد تفاهم‌نامه همکاری مشترک میان سازمان مدیریت صنعتی و بنیاد ملی نخبگان اعلام شد:
تفاهم‌نامه همکاری مشترک میان سازمان مدیریت صنعتی و بنیاد ملی نخبگان در جلسه دیدار مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی و قائم مقام رئیس بنیاد ملی نخبگان منعقد شد.
سه شنبه 15 شهریور ماه 1401

اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
قطر اکنون بزرگ‌ترین صادرکننده ال‌ان‌جی جهان به‌شمار می‌رود و از آنجا که قاره سبز به‌دنبال جایگزین‌هایی برای عرضه گاز روسیه است، پروژه توسعه میدان شمالی این موقعیت را تحکیم و تثبیت می‌کند و به تضمین عرضه بلندمدت گاز به اروپا یاری می‌رساند.
چندی‌ پیش هیات دولت آیین‌نامه جزء (۱) بند (ز) تبصره ۱۹ قانون بودجه ۱۴۰۱ را تصویب کرد که طبق آن به دولت اجازه داده می‌شود، از طریق شرکت ملی نفت ایران نسبت به فروش نفت خام و میعانات گازی صادراتی به اشخاص معرفی‌شده توسط دستگاه‌های اجرایی پس از تأیید آنها توسط وزارت نفت و بر اساس قیمت روز صادراتی اقدام کند.
اهمیت ذاتی و حیاتی صنعت نفت کشور ایجاب می‌کند تا افزون بر حفاظت از تأسیسات و سرمایه‌های فیزیکی این صنعت بزرگ از سرمایه انسانی آن که جایگاهی ارزشمند و والا دارد به‌درستی صیانت شود.

يادداشت
دو برابر سهم جمعیتی گاز گلخانه‌ای تولید می‌کنیم و ایران پس از کشورهای چین، آمریکا، هند، روسیه و ژاپن در رتبه ششم انتشار دی اکسیدکربن در جهان قرار دارد.
محمدجواد قبادبیگی/ همانطور که اهالی صنعت به این امر مهم و حیاتی واقفند یکی از کارکردها و مولفه‌های تحولی در توسعه صنعت پتروشیمی تامین و تسهیل در دستیابی به خوراک مورد نیاز است.
با نگاه عمیق و مقایسه‌ای بین پنج دسته از اَبرداده‌ها یا مگاترندهای ما بین ظرفیت تولید محصولات پایه پتروشیمی در ایران و کشورهای عربستان، چین، امریکا و کل جهان به برداشت‌های زیر می‌رسیم:
مجید عمیدپور، رئیس پژوهشگاه نیرو/ پژوهشگاه نیرو نقشه راه توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر را تدوین کرده است و این پژوهشگاه در بخش بهره‌وری و انرژی‌های تجدیدپذیر فعالیت‌های زیادی در این سال‌ها انجام داده است.
مجید شاکری، اقتصاددان/ طرف‌های ثالث خارجی در از بین رفتن ثبات و امنیت ایران خصوصا با در نظر گرفتن تحولات سیاسی منطقه تا حد زیادی ذی‌نفع هستند و تلاش می‌کنند این زخم خوب نشود.
گفتمان
عضو هیئت مدیره انجمن قیرسازان ایران گفت: از سال 98 تا کنون ترکیه واردات قیر از ایران را به دلایلی نامعلوم ممنوع کرده است و ما بازار 300 میلیون دلاری شمال غرب کشور را از دست داده‌ایم ولی دولت برای حل این مشکل هیچ اقدامی نمی‌کند.
طرح‌های پیشران در چهار زنجیره پروپیلن، متانول، اتیلن و بنزن تعریف شده‌اند که شامل 31 طرح است. در صورت اجرایی شدن این طرح‌ها 70 درصد واردات کشور کاهش می‌یابد. حجم سرمایه‌گذاری این طرح‌ها از 50 میلیون دلار تا 250 میلیون دلار هستنند. از این رو این طرح‌ها به گونه‌ای هستند که با صرف حجم سرمایه‌گذاری پایین، محصولات با ارزش افزوده بالا تولید می‌کنند.
پس از پذیرش قطعنامه و پایان جنگ تحمیلی، در سفری که مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به‌عنوان جانشین فرمانده کل قوا به اتفاق وزیر نفت و جمعی از مدیران ارشد نفتی و نظامی به منطقه داشتند...
پژوهشگاه صنعت نفت با توجه به اشرافی که به همه دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و شرکت‌های مهندسی داخلی دارد، تنها ارائه‌دهنده دانش فنی در کشور است.
شرکت لوله‌سازی اهواز در سال‌های ۹۸ و ۹۹ به صورت مستمر و با جدیت تمام در حال تولید لوله‌های فولادی ۴۲ اینچ سرویس ترش پروژه گوره به جاسک است.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :