Daneshenaft logo
دوشنبه 11 مهر ماه 1401 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
گزارش دانش نفت از شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران‌پلاست؛
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی: ظرفیت تولید ۳ میلیون تنی محصولات پتروشیمی در ابتدای انقلاب امروز به مرز ۹۰ میلیون تن رسیده که حدود 30 برابر شده است.
شنبه 2 مهر ماه 1401
اهداف حضور پتروشیمی تخت جمشید در شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران پلاست از نگاه مهندس عباس کریمی؛
مدیرعامل مجتمع پتروشیمی تخت جمشید: با توسعه و تنوع بخشی در تولید محصولات الاستومری و با نگرشی دانش‌بنیان، مشتری مدار و همسو با مسئولیت اجتماعی و سازمانی خویش و با انتخاب مشتریان طراز اول و گسترش مرحله‌ای حیطه‌ی جغرافیایی فعالیت، به قطب تولید الاستومر در کشور مبدل شده‌ایم.
شنبه 2 مهر ماه 1401
مهندس جواد اوجی، وزیر نفت از غرفه شرکت پتروشیمی تخت جمشید در شانزدهمین نمایشگاه ایران پلاست بازدید کرد.
چهارشنبه 30 شهریور ماه 1401
شانزدهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی ایران‌پلاست روز چهارشنبه، ۳۰ شهریورماه با حضور معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی به‌طور رسمی آغاز به‌کار کرد.
چهارشنبه 30 شهریور ماه 1401
در پنجمین اجلاس سراسری مسئولیت‌پذیری اجتماعی و فرهنگ سازمانی، مهندس «مهران بنازاده» سرپرست شرکت پتروشیمی مرجان تندیس ملی «هاتف» (همبستگی اقتصادی،توسعه فرهنگی) را دریافت نمود.
چهارشنبه 30 شهریور ماه 1401
مهرداد عظیمی، مدیر برند، مسئولیت اجتماعی و روابط عمومی گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس در توییتی نوشت:
سه شنبه 29 شهریور ماه 1401
رئیس امور توسعه محصول، فناوری و نوآوری پتروشیمی نوری با بیان اینکه بیش از ۵۰ سامانه‌ دیجیتالی در این مجتمع بصورت فعال وجود دارد، گفت: با نقشه راه تحول دیجیتال شاهد کاهش تأثیرات نامطلوب زیست محیطی، ارتقای بهره‌وری، کاهش هزینه‌های عملیاتی، افزایش سودآوری شرکت و همچنین ارتقای راندمان تولید، کاهش هدررفت خوراک و انرژی و ارتقای قابلیت اطمینان تجهیزات خواهیم بود.
یکشنبه 20 شهریور ماه 1401
معاون فنی مجتمع پتروشیمی مرجان خبر داد:
مهندس "دادگستر" گفت: کاهش سالانه ۴۲۰ میلیارد ریالی مصرف ازت درمخازن متانول پتروشیمی مرجان دستاورد مهم این طرح دانش بنیان است که به همت مهندسین خلاق و کارآمد این مجتمع صنعتی اجرایی شد.
یکشنبه 20 شهریور ماه 1401
رییس HSE پتروشیمی مرجان خبر داد: سالن چند منظوره اختصاصی آشیانه آتش نشانی و آموزش دسترسی با طناب صنعتی پتروشیمی مرجان با اعتباری بیش از 110 میلیارد ریال وبا بهره گیری از دانش مهندسین داخلی این مجتمع بر اساس استانداردهای جهانی ساخته شده و یکی از مجهز ترین ایستگاهای آتش نشانی در بین شرکتهای پتروشیمی کشور است.
شنبه 19 شهریور ماه 1401
رشید قانعی در نشست خبری با رسانه‌ها:
مدیرعامل پترول با بیان دستاوردهای این شرکت در حوزه‌های تولید، مالی و توسعه‌ای، سال ۱۴۰۲ را با توجه به راه‌اندازی چهار طرح تولیدی مهم این گروه، سالی طلایی برای پترول دانست و از افزایش تولید۳۶۰ هزار تنی محصول ارزشمند و پایین دست پترول از یکسال و نیم دیگر خبر داد.
سه شنبه 15 شهریور ماه 1401
مدیرعامل تامین سرمایه خلیج فارس، با اشاره به اینکه این تامین سرمایه نخستین تامین سرمایه صنعتی کشور به شمار می‌رود و از ابتدای راه‌اندازی نیز بنا بود که تفارس به عنوان فرزند یک گروه صنعتی به سایر صنایع پیشرو خدمات مالی ارائه دهد، از برنامه همکاری با ایران خودرو خبر داد.
یکشنبه 13 شهریور ماه 1401
راهبرد توسعه زنجیره ارزش در صنعت پتروشیمی:
معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران با تشریح عملکرد و برنامه‌های این شرکت، گفت: رویکرد آینده‌نگر توسعه صنعت پتروشیمی، بازنگری در طرح‌های توسعه‌ای با تمرکز بر تکمیل زنجیره ارزش مبتنی بر منطق بهره‌گیری حداکثری از خوراک های اولیه و کشش بازار ها برنامه‌ریزی شده است.
شنبه 12 شهریور ماه 1401
پیشرفت ۴۱ درصدی طرح کریستال ملامین پتروآرمند لردگان؛
مدیرعامل شرکت صنایع شیمیایی پتروآرمند لردگان، طرح کریستال ملامین این شرکت را تکمیل‌کننده زنجیره اوره دانست و گفت: قیمت کریستال ملامین در زمان انجام مطالعات امکان‌سنجی طرح حدود پنج برابر قیمت جهانی اوره بوده است.
شنبه 12 شهریور ماه 1401
با اجرای این پروژه تحولی ضمن رفع گلوگاه‌های تولید مواردی ازجمله دستیابی به دانش فنی طراحی سیستم جدیدی از برنر پرایمری تولید متانول، کاهش ریسک تولید و افزایش بازده حرارتی و بهبود مصرف سوخت و کاهش مشکلات تعمیراتی نیز محقق می شود.
سه شنبه 8 شهریور ماه 1401
مهندس"بنازاده"سرپرست پتروشیمی مرجان گفت: کاهش سالیانه مصرف سوخت به میزان 103 میلیون نرمال مترمکعب و همچنین جلوگیری از انتشار 200 هزار تن گاز دی اکسید کربن در سال از نتایج اثربخش پروژه بازطراحی مشعل‌های کوره ریفرمر است که با موفقیت و بدست مهندسین خلاق این مجتمع صنعتی به بار نشست.
سه شنبه 8 شهریور ماه 1401
در هفته دولت و با حضور برخط وزیر نفت؛
همزمان با هفته دولت، طرح تولید پروپیلن از پروپان پالایشگاه گاز بیدبلند خلیج فارس (PDH) در راستای تکمیل زنجیره ارزش، با سرمایه‌گذاری بیش از ۹۰۰ میلیون یورو با حضور برخط وزیر نفت و همچنین مدیرعامل گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس آغاز شد.
شنبه 5 شهریور ماه 1401
با امضای تفاهم‌نامه‌ای میان پترول و اتحادیه تأمین نیاز صنایع پایین‌دستی پتروشیمی؛
گروه سرمایه‌گذاری و توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی خلیج فارس و اتحادیه سراسری تأمین نیاز صنایع پایین‌دستی پتروشیمی به منظور تسهیل ارتباط میان واحدهای تولیدی بالادستی و پایین دستی صنایع پتروشیمی تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.
دوشنبه 31 مرداد ماه 1401
با صدور حکمی از سوی مدیرعامل گروه سرمایه‌گذاری و توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی خلیج فارس، مدیر عامل پتروشیمی ایلام منصوب شد.
یکشنبه 30 مرداد ماه 1401
مدیرعامل بانک تجارت در جلسه‌ای با مدیرعامل شرکت پتروشیمی ارومیه، بر آمادگی این بانک برای حمایت و همراهی بیشتر با این شرکت تاکید کرد.
شنبه 22 مرداد ماه 1401
مدیرعامل گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس توسعه صنایع پایین دستی را یک ضرورت عنوان کرد و گفت: با توسعه این بخش ارزش‌آفرین، سودآور و اشتغال‌آفرین شاهد پایان خام فروشی در صنعت پتروشیمی خواهیم بود.
سه شنبه 11 مرداد ماه 1401

اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران پلاست در حالی برگزار شد که به اعتقاد قاطبه کارشناسان و اهالی فن، این نمایشگاه از حیث کمی و کیفی توانست رتبه قبولی و مطلوب بگیرد و به همه اهداف از پیش تعیین شده دست یابد.
باید در روند توسعه متوازن صنعت پتروشیمی ایران به آمایش سرزمین به‌طور جدی توجه شود.
توسعه صنعت پتروشیمی در قطب‌های تازه پتروشیمی از جمله مناطق مکران و منطقه انرژی‌بر پارسیان بر اساس دستورعمل‌های محیط زیستی انجام خواهد شد.

يادداشت
از زمان روی کار آمدن بایدن ذخایر استراتژیک آمریکا از ۶۴۰ میلیون بشکه به ۴۵۰ میلیون بشکه کاهش یافته است که کمترین سطح از دسامبر ۱۹۸۴ است.
عبدالرضا غلامی، پژوهشگر و کارشناس صنعت پتروشیمی/ تولید دانش فنی و ساخت سایت‌های صنعتی: امروزه، تعریف قدرت در جهان فقط از جنبه توانمندی‌های نظامی نبوده و قدرت اقتصادی نیز که عمدتا از افزایش تولید ناخالص ملی ایجاد می‌شود و به نوعی از پیشرفت علمی کشورها متبلور می‌شود نیز مطرح می‌شود.
بارش پترودلار به بعضی از کشورهای منطقه خلیج فارس کمک کرده است بدهی خود را پرداخت کنند و برای بعضی دیگر، نقدینگی لازم برای متنوع کردن اقتصادهای وابسته به نفت را فراهم کرده است، اما وعده‌های این دولت‌ها برای انضباط مالی را به بوته آزمون می‌گذارد.
محمدجواد قبادبیگی/ در دنیای خبرنگاری و رسانه‌ای امروز، نقش روشنگری و آگاهی‌بخشی دو مولفه و کارکرد مهم و اساسی هستند که در جای خود و به‌ویژه در عرصه‌های مختلف خبررسانی و انعکاس رویداد به طور صحیح و به موقع مسیر تعالی و یا به تعبیری ارزش‌آفرینی را برای مانع‌زدایی در تولید و تحولات صنعتی هموار و توسعه همه‌جانبه را در جامعه فراهم می نماید.
محمدجواد قبادبیگی/ برای روابط عمومی از نگاه صاحب‌نظران و متخصصان این حرفه تعاریف متعددی تاکنون ارائه شده است.
گفتمان
عضو هیئت مدیره انجمن قیرسازان ایران گفت: از سال 98 تا کنون ترکیه واردات قیر از ایران را به دلایلی نامعلوم ممنوع کرده است و ما بازار 300 میلیون دلاری شمال غرب کشور را از دست داده‌ایم ولی دولت برای حل این مشکل هیچ اقدامی نمی‌کند.
طرح‌های پیشران در چهار زنجیره پروپیلن، متانول، اتیلن و بنزن تعریف شده‌اند که شامل 31 طرح است. در صورت اجرایی شدن این طرح‌ها 70 درصد واردات کشور کاهش می‌یابد. حجم سرمایه‌گذاری این طرح‌ها از 50 میلیون دلار تا 250 میلیون دلار هستنند. از این رو این طرح‌ها به گونه‌ای هستند که با صرف حجم سرمایه‌گذاری پایین، محصولات با ارزش افزوده بالا تولید می‌کنند.
پس از پذیرش قطعنامه و پایان جنگ تحمیلی، در سفری که مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به‌عنوان جانشین فرمانده کل قوا به اتفاق وزیر نفت و جمعی از مدیران ارشد نفتی و نظامی به منطقه داشتند...
پژوهشگاه صنعت نفت با توجه به اشرافی که به همه دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و شرکت‌های مهندسی داخلی دارد، تنها ارائه‌دهنده دانش فنی در کشور است.
شرکت لوله‌سازی اهواز در سال‌های ۹۸ و ۹۹ به صورت مستمر و با جدیت تمام در حال تولید لوله‌های فولادی ۴۲ اینچ سرویس ترش پروژه گوره به جاسک است.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :