logo
1403/03/04
صفحه نخست
گالری تصاویر آرشیو نشریه

هشدار گازی برای اتحادیه اروپا به صدا درآمد

هشدار گازی برای اتحادیه اروپا به صدا درآمد

‌‌‌‌‌به گزارش راشاتودی، شرکت اکواینور نروژ هشدار داد با وجود آنکه انبارهای گازی اروپا تقریبا پر شده است اما در زمستان پیش رو بازار گاز این اتحادیه متلاطم خواهد بود.


آندرس اوپدال، مدیرعامل اکواینور در مجمع انرژی اینتلیجنس در لندن، گفت که ظرفیت ذخیره‌گاه‌های گازی اروپا 97.89 درصد پر شده و از هدف‌گذاری 90 درصدی تعیین‌شده از سوی مقامات اروپایی بیشتر است، اما با در نظر گرفتن احتمال شدت گرفتن رقابت با مشتریان آسیایی، برای واردات ال ان جی شاهد افزایش قیمت گاز در فصل زمستان خواهیم بود. وی گفت: ما در واقعیت انتظار داریم که بازار گاز در زمستان پیش رو پرنوسان باشد.


اوپدال تاکید کرد ما هر کاری که بتوانیم برای به حداکثر رساندن جریان گاز در خطوط لوله انجام خواهیم داد اما اروپا همچنان به واردات ال‌ان‌جی وابسته می‌ماند. اکو اینور بزرگ‌ترین تولیدکننده گاز در نروژ و دومین شرکت تامین‌کننده انرژی در غرب اروپا به‌شمار می‌رود.


طی سال گذشته و زمانی که اتحادیه اروپا تصمیم گرفت واردات گاز از روسیه را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ کاهش دهد، قیمت گاز در بازار جهانی به بالاترین میزان در تاریخ معاملات رسید و در همین مدت واردات ال‌ان‌جی به اصلی‌ترین منبع تامین انرژی در اروپا تبدیل شد.


اکواینور گفته که با وجود پر شدن انبارهای گازی در اروپا، اما واردات گاز به اروپا کافی نیست.


 


کد مطلب : 19472
موضوع : گاز
تاریخ : 1402/08/01-07:44

یاداشت روز

آخرین خبرها

آخرین یاداشت ها

خطایی رخ داده است. این برنامه ممکن است دیگر پاسخ ندهد تا زمانی که دوباره بارگیری شود. رفرش 🗙