logo
1403/03/30
صفحه نخست
گالری تصاویر آرشیو نشریه
اخبار

در گفت‌وگوی تلفنی مخبر و نخست‌وزیر پاکستان تأکید شد

لزوم رفع موانع اجرای قرارداد خط انتقال گاز ایران به پاکستان

سرپرست ریاست‌جمهوری اجرای توافق‌های معطل‌مانده بین دو کشور از جمله قرارداد راهبردی خط لوله انتقال گاز ایران به پاکستان (طرح آی-پی) را نیازمند پیگیری ویژه از سوی مسؤلان پاکستانی دانست و بر آمادگی کامل ایران برای همکاری برای رفع موانع اجرای این قرارداد تأکید کرد.

1403/03/29-07:19
تعریف و اجرای ۱۳۰ میلیارد دلار پروژه نفتی در دولت سیزدهم

وزیر نفت با اشاره به اینکه در دولت سیزدهم ۳۰۰ پروژه با ارزش سرمایه‌گذاری ۱۳۰ میلیارد دلار تعریف و بخشی از آن نیز تکمیل شده است، گفت: در این سه سال عمر دولت مردمی، ۱۵۳ پروژه نفتی به ارزش بالغ بر ۳۴ میلیارد دلار به بهره‌برداری رسید.

1403/03/27-10:27
قرارداد طرح توسعه و بهره‌برداری میدان نفتی بند کرخه‌ امضا شد

قرارداد توسعه میدان نفتی بند کرخه با ذخیره درجای ۹۸۰ میلیون بشکه نفت همسو با برنامه و سیاست‌های کلان کشور و اقتصاد مقاومتی مبنی بر توسعه و تولید حداکثری از میدان‌های نفتی، پس از مذاکرات فنی، قراردادی و مالی فشرده بین‌ شرکت‌های ملی نفت ایران و توسعه نفت و گاز مپنا امضا شد.

1403/03/27-10:26
قراردادهای خرید خدمات فرآورش نفت‌خام امضا شد

قرارداد خرید خدمات فرآورش نفت‌خام با استفاده از تأسیسات فرآورش سیار نفت (SkidMounted) در قالب قرارداد مشارکت عمومی - خصوصی ساخت، مالکیت و بهره‌برداری (BOO) به‌صورت جداگانه با شرکت توسعه نفت و گاز مپنا و گروه صنعتی مهام شرق امضا شد.

1403/03/27-10:25
قرارداد طرح توسعه و بهره‌برداری میدان نفتی چنگوله امضا شد

قرارداد میدان نفتی چنگوله همسو با برنامه‌های ۵ساله توسعه کشور مبنی بر توسعه و تولید حداکثری از میدان‌های نفتی به‌ویژه میدان‌های مشترک، بین شرکت ملی نفت ایران و شرکت مهندسی و ساختمان صنایع نفت (OIEC) امضا شد.

1403/03/27-10:24

پایان تعمیرات اساسی بزرگترین سکوی نفتی خلیج‌فارس در کمترین زمان ممکن؛

میدان مشترک سلمان به مدار تولید بازگشت

مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران گفت: عملیات تعمیرات اساسی سکوی سلمان به عنوان بزرگترین سکوی نفتی خلیج‌فارس در کمترین زمان ممکن با موفقیت به پایان رسید و این میدان مشترک نفتی به مدار تولید بازگشت.

1403/03/23-08:23

عضو کمیسیون انرژی مجلس در نهمین همایش جایزه ملی مدیریت انرژی:

حساب بهینه‌سازی مصرف انرژی ایجاد می‌شود

مالک شریعتی نیاسر، عضو کمیسیون انرژی مجلس از ایجاد حساب بهینه‌سازی مصرف انرژی خبر داد.

1403/03/22-03:58
نهمین همایش جایزه ملی انرژی برگزار شد

معاون وزیر صمت و رئیس هیات عامل ایدرو در همایش نهمین دوره جایزه ملی مدیریت انرژی گفت: گفتمان برقی‌سازی حمل و نقل در دولت سیزدهم مورد تاکید شهید جمهور و دولت بود تا از این طریق به سمت جریان برقی‌سازی حمل و نقل حرکت کنیم.

1403/03/22-03:45

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران:

قرارداد طرح توسعه و بهره‌برداری میدان چنگوله به‌زودی امضا می‌شود

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران از امضای قرارداد طرح توسعه و بهره‌برداری میدان چنگوله با هدف تولید روزانه ۶۰ هزار بشکه نفت خام خبر داد.

1403/03/22-07:42
ثبت‌نام اینترنتی کارت‌های سوخت بنزین نوشماره در حال انجام است

مدیر سامانه هوشمند سوخت شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران از آغاز ثبت‌نام اینترنتی کارت‌های سوخت بنزین نوشماره خبر داد و اعلام کرد: ثبت‌نام اینترنتی کارت هوشمند سوخت المثنی نیازمند دریافت اطلاعات تکمیلی از سوی پژوهش و توسعه ناجی است.

1403/03/22-07:41

معاون وزیر نفت تأکید کرد:

عرضه اعتباری محصولات پتروشیمی؛ جهاد اقتصادی و مؤثرترین راه تحقق جهش تولید

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی، عرضه اعتباری محصولات پتروشیمی را جهاد اقتصادی دانست و تأکید کرد: عرضه اعتباری محصولات، مؤثرترین راه جهش تولید است.

1403/03/22-07:40
مشعل منطقه نفتی بهرگان پس از ۶۰ سال خاموش شد

جانشین منطقه نفتی بهرگان از خاموشی مشعل تأسیسات خشکی منطقه نفتی بهرگان پس از ۶۰ سال خبر داد.

1403/03/19-10:59

وزیر نفت:

دغدغه رئیس‌جمهوری شهید، ایجاد انقلاب گازرسانی در سیستان‌وبلوچستان بود

وزیر نفت با اشاره به بهره‌برداری از سه پروژه کلان گازی در استان سیستان‌وبلوچستان و پنج ایستگاه تقویت فشار گاز در مجموع به ارزش ۳۶ هزار میلیارد تومان تأکید کرد: دغدغه رئیس‌جمهوری شهیدمان ایجاد انقلاب گازرسانی در سیستان‌وبلوچستان بود.

1403/03/19-08:47
نوزدهمین کنفرانس بین‌المللی توسعه منابع انسانی آغاز به کار کرد

رئیس هیات عامل ایدرو پیشنهاد ایجاد سازمانی مستقل و غیر دولتی برای ارزیابی و رتبه بندی مدیران را مطرح کرد تا به بهبود نظام حکمرانی کشور کمک کند.

1403/03/09-05:16

سرپرست ریاست‌جمهوری:

رسیدن تولید نفت به روزانه ۳.۶ میلیون بشکه از اقدام‌های مهم دولت سیزدهم است

سرپرست ریاست‌جمهوری گفت: افزایش تولید نفت به ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار بشکه از اقدام‌های دولت برای جبران کمبودها و رفع نیازهای کشور در طی این مدت بوده است.

1403/03/08-02:01

دکتر علی عسکری در مراسم بزرگداشت شهید رئیسی در هویزه خلیج‌فارس:

پالایش گاز هویزه خلیج‌فارس، از یادگاران دکتر رئیسی عزیز است

مدیرعامل گروه صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس، راه‌اندازی فاز یک پالایش گاز هویزه خلیج‌فارس را مرهون پیگیری و تأکیدات شهید رئیسی و کار جهادی صورت‌گرفته در این پروژه عنوان کرد و گفت: تمام تلاش ما رفع مشکل خوراک هویزه خلیج‌فارس با استفاده از همه ظرفیت‌های موجود در گروه صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس، قرارگاه خاتم، شرکت ملی نفت ایران و شرکت پتروپارس و ان‌شاءالله خاموشی فلرهای غرب کارون است.

1403/03/07-11:56

وزیر نفت در آیین بزرگداشت شهید جمهور و همراهان؛

مطالبات رئیس‌جمهوری شهید در صنعت نفت محقق شد

وزیر نفت افزایش تولید و صادرات نفت، رشد سرمایه‌گذاری در پروژه‌های نفتی، تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام، کمک‌ به رشد اقتصادی و توجه به مسائل زیست‌محیطی از جمله جمع‌آوری گازهای همراه نفت را از مهم‌ترین مطالبات شهید رئیسی از صنعت نفت اعلام کرد و گفت: در طول کمتر از سه سال اخیر با هدایت ایشان تلاش کردیم صنعت نفت را به جایگاه واقعی‌اش برسانیم.

1403/03/07-07:45

در نشست شورای اقتصاد مصوب شد؛

حجم تولید نفت خام کشور تا ۴۰۰ هزار بشکه در روز افزایش می‌یابد

طرح افزایش تولید روزانه نفت کشور از ۳.۶ میلیون به ۴ میلیون بشکه با افزایش ۴۰۰ هزار بشکه‌ای در روز، در دومین نشست شورای اقتصاد به ریاست سرپرست ریاست‌جمهوری بررسی و تصویب شد.

1403/03/06-06:59

اعتراف آمریکایی‌ها به افزایش فروش نفت ایران با وجود تشدید تحریم‌ها

وزیر امور خارجه آمریکا: ۶۰۰ تحریم علیه ایران وضع شد، اما آن‌ها مصمم‌اند و راهی پیدا می‌کنند

نماینده ایالت تگزاس در مجلس سنای آمریکا اعلام کرد فروش نفت خام ایران از ۳۰۰ هزار بشکه در روز به حدود ۲ میلیون بشکه رسیده است.

1403/03/05-07:03
الجزیره: رئیسی در اوج تحریم‌ تولید و صادرات نفت ایران را احیا کرد

شبکه خبری الجزیره در گزارشی اعلام کرد که آقای رئیسی در شرایطی رئیس‌جمهوری اسلامی ایران شد که تهران از اوج تحریم‌های آمریکا رنج می‌برد، اما با وجود این توانست تولید و صادرات نفت را احیا کند.

1403/03/05-07:02
  • ...

یاداشت روز

آخرین خبرها

آخرین یاداشت ها

خطایی رخ داده است. این برنامه ممکن است دیگر پاسخ ندهد تا زمانی که دوباره بارگیری شود. رفرش 🗙