logo
1402/06/30
صفحه نخست
گالری تصاویر آرشیو نشریه
اخبار
ظرفیت تولید ۷۳۰ میلیون مترمکعبی تولید گاز از پارس جنوبی در زمستان ۱۴۰۲

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس با اشاره به اینکه ظرفیت تولید گاز ایران از بزرگ‌ترین میدان مشترک گازی جهان در زمستان به بالای ۷۳۰ میلیون مترمکعب در روز می‌رسد، گفت: در مجموع با بهره‌برداری از چند حلقه چاه فاز ۱۱، تعدادی از چاه‌های سکوی ۱۳A و خط لوله جدید فاز ۱۶ افزایش روزانه ۳۰ میلیون مترمکعبی تولید گاز در زمستان از پارس جنوبی برنامه‌ریزی شده است.

1402/06/28-09:47

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران:

چشم‌انداز درخشان صنعت گاز در نوآوری دیجیتال با تکیه بر دانش‌بنیان‌ها

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران اعلام کرد: بر این باورم که چشم‌انداز خوبی در زمینه تحول و نوآوری دیجیتال در صنعت گاز با تکیه بر شرکت‌های دانش‌بنیان به روی شرکت ملی گاز ایران گشوده شده است.

1402/06/28-09:44

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی در حاشیه هفدهمین نمایشگاه ایران‌پلاست:

تحولی بزرگ در صنایع پایین‌دست ایجاد شد

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: حدود ۲۸ هزار میلیارد تومان محصول پتروشیمی به‌صورت اعتباری به صنایع پایین دست پتروشیمی در پنج ماه اخیر فوخته شده که تحول بزرگی را در واحدهای پایین‌دست ایجاد کرده است.

1402/06/27-07:34

وزیر نفت در حاشیه هفدهمین نمایشگاه ایران‌پلاست:

ایران از سهمش در میدان آرش نمی‌گذرد

وزیر نفت با اشاره به مذاکرات وزارت امور خارجه درباره موضوع توسعه میدان آرش گفت: انتظار داریم مباحث مربوط به این میدان را هم از طریق مذاکره با طرف کویتی حل و فصل کنیم؛ جمهوری اسلامی ایران از سهمش در میدان آرش نمی‌گذرد.

1402/06/26-02:49
هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران‌پلاست آغاز به‌کار کرد

هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران‌پلاست با رویکرد توسعه تکمیل زنجیره ارزش، حمایت از تولید ملی و رونق ساخت داخل در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران آغاز به‌کار کرد.

1402/06/26-12:18

مهندس شهریاری، مدیر‌عامل شرکت پارک‌های پتروشیمی افق خلیج‌فارس در گفتگو با دانش‌نفت:

زنجیره ارزش صنایع پتروشیمی با پارک‌های پتروشیمیایی تکمیل می‌شود

دانش‌نفت: شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس معتقد است توسعه صنعت پتروشیمی در مرحله جدید به یک نگرش متفاوت و مبتنی برخلاقیت و کار‌آفرینی درقالب پارک‌های پتروشیمیایی نیاز دارد. این پارک‌ها در واقع زنجیره‌ای به هم پیوسته از کارخانه‌ها در یک مکان مشترک است. شرکت پارک‌های پتروشیمی افق خلیج‌فارس با هدف تکمیل زنجیره ارزش صنایع پتروشیمی برای ایجاد بیش از 10 پارک، عمدتا در حاشیه خلیج‌فارس برنامه‌ریزی کرده است. مهندس احمد شهریاری، مدیر‌عامل شرکت پارک‌های پتروشیمی افق خلیج‌فارس در گفتگو با دانش‌نفت ضرورت ساخت پارک‌های پتروشیمیایی و میزان سود‌آوری و ارزش افزوده حاصل از ساخت آنها را تبیین کرده است. وی دارای مدرک تحصیلی مهندسی مکانیک از دانشگاه امیرکبیر و کارشناس ارشد مدیریت اجرایی است. خواندن این گفتگو را به خوانندگان فهیم دانش‌نفت توصیه می‌کنیم.

1402/06/26-07:06

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی:

نگاه ویژه دولت سیزدهم بر تقویت صنایع تکمیلی با هدف رونق تولید و اشتغال‌زایی

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به اینکه رونق تولید و افزایش اشتغال‌زایی از مهم‌ترین دستاوردهای راهبردی تکمیل زنجیره ارزش محصولات پتروشیمی است، تأکید کرد: دولت نگاه ویژه‌ای به تقویت، رفع موانع و مقررات‌زدایی این بخش از صنعت پتروشیمی در کشور دارد.

1402/06/22-08:48

آمار نفتی اوپک نشان داد؛

کمبود ۳ میلیون بشکه‌ای عرضه نفت با کاهش تولید عربستان

بازارهای جهانی نفت در پی تصمیم عربستان سعودی برای تمدید کاهش داوطلبانه تولید خود، با کمبود عرضه بیش از سه میلیون بشکه در روز در سه ماهه آینده روبرو هستند که احتمالا بزرگترین کمبود عرضه در بیش از یک دهه گذشته به شمار می‌رود.

1402/06/22-08:46

سخنگوی وزارت امور خارجه:

موضوع میدان گازی آرش در چارچوب گفت‌وگوهای کارشناسی دنبال می‌شود

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: در رابطه با میدان گازی آرش اعلام کردیم که موضوع فنی است و در چارچوب گفت‌وگوهای کارشناسان دنبال خواهد شد.

1402/06/21-01:12
ظرفیت برداشت روزانه نفت از مخازن جنوب کشور ۲۵۰ هزار بشکه افزایش یافت

مدیر امور فنی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب گفت: مجموعه فعالیت‌های مطالعاتی انجام‌شده در دو سال گذشته، به شناسایی ظرفیت تولیدی بالاتر در ۶ مخزن اهواز بنگستان، منصوری بنگستان، آبتیمور، گلخاری، بالارود و منصورآباد بنگستان به‌مقدار ۲۵۰ هزار بشکه در روز منجر شده است.

1402/06/21-01:11
آمریکا بطور رسمی به توقیف محموله نفتی ایران اعتراف کرد

وزارت دادگستری آمریکا روز جمعه به وقت محلی و پس از بیش از یک سال و نیم بصورت رسمی به توقیف محموله نفتی ایران اعتراف کرد.

1402/06/18-08:23

وزیر نفت اعلام کرد:

آمادگی ایران برای ساخت پالایشگاه نفت و صدور خدمات مهندسی به بورکینافاسو

وزیر نفت گفت: مهندسان و متخصصان ایرانی آمادگی دارند با همکاری متخصصان بورکینافاسو در این کشور آفریقایی افزون بر صدور خدمات فنی و مهندسی، پالایشگاه نفت بسازند.

1402/06/18-08:05

مدیر پشتیبانی ساخت شرکت ملی نفت اعلام کرد:

بیش از ۱۱ میلیون یورو ارزش قرارداد شرکت نفت با ۲۴ شرکت دانش‌بنیان

مدیر پشتیبانی ساخت و تامین کالا شرکت ملی نفت به بیان توضیحاتی درباره دانش‌بنیان شدن صنایع نفتی پرداخت.

1402/06/13-09:30
افزایش سوددهی 95 درصدی فولاد اکسین در پنج ماه ابتدایی سال 1402‌

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان از افزایش 95 درصدی سوددهی این شرکت در پنج ماه ابتدایی نسبت به دوره مشابه سال گذشته خبر داد.

1402/06/13-09:23

با دستور «علی عسگری» در هلدینگ خلیج‌فارس؛

مشکل بزرگ اقماری‌های «هلدینگ» حل شد  

پس از سال‌ها کشمکش بر سر اصلاح شرایط کار اقماری کارکنان هلدینگ خلیج فارس در «عسلویه» با دستور تاریخی «علی عسگری» این مشکل تاریخی از شهریور امسال حل شد.

1402/06/11-07:22

مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان خبر داد:

افزایش ۲۵ درصدی تولید از میدان نفتی آزادگان جنوبی

تولید شرکت‌های نفتی بر اساس برنامه‌ریزی در شرکت ملی نفت ایران انجام می‌شود و بر این اساس برنامه سالانه تولید در شرکت‌های نفتی تدوین می‌شود و خوشبختانه نفت و گاز اروندان تنها شرکتی بوده که بیشتر از برنامه مشخص‌شده تولید داشته و در این زمینه ۱۰۱ درصد از برنامه تولیدی را محقق کرده است.

1402/06/11-07:15

با حضور وزیر راه و شهرسازی؛ 

کلنگ پروژه مسکن کارکنان فولاد اکسین خوزستان زمین خورد

با حضور وزیر راه و شهرسازی و در اجرای سیاست‌های دولت مردمی در نهضت ملی مسکن، ۱۵٠٠ واحد مسکونی با کیفیت در شهر اهواز برای کارکنان شرکت فولاد اکسین خوزستان ساخته می‌شود.

1402/06/08-10:11

رئیس‌جمهوری:

برداشت گاز از فاز ۱۱ پارس جنوبی نشان داد ایرانی‌ها کار را روی زمین نمی‌گذارند

رئیس‌جمهوری گفت: بهره‌برداری از فاز ۱۱ پارس جنوبی یکی از جلوه‌هایی بود که طرف‌های خارجی قرارداد بستند و در شرایط تحریمی ایران را ترک کردند، آنها تصور کردند که کار روی زمین می‌ماند، اما متخصصان ایرانی نشان دادند کار روی زمین نخواهد ماند.

1402/06/08-01:48

معاون وزیر نفت:

برداشت گاز از فاز ۱۱ پارس جنوبی ۴ سال زودتر انجام می‌شود

معاون وزیر نفت گفت: به دنبال جا به جایی سکوی عظیم فاز ۱۱ پارس جنوبی، تولید گاز از این سکو ۴ سال زودتر از موعد مقرر انجام می‌شود.

1402/06/08-12:11

رئیس هیئت‌رئیسه صندوق‌ بازنشستگی نفت خبر داد:

درآمد یک میلیارد دلاری صندوق بازنشستگی نفت از محل بهره‌وری و رفع موانع تولید

رئیس هیئت‌رئیسه صندوق‌های بازنشستگی صنعت نفت گفت: این صندوق پارسال نسبت به سال ۱۴۰۰ حدود یک میلیارد دلار بدون سرمایه‌گذاری اضافه درآمد ایجاد کرده و این موضوع در تعادل پایداری مصارف صندوق تأثیرگذار بوده است.

1402/06/08-12:02
  • ...

یاداشت روز

آخرین خبرها

آخرین یاداشت ها

خطایی رخ داده است. این برنامه ممکن است دیگر پاسخ ندهد تا زمانی که دوباره بارگیری شود. رفرش 🗙