logo
1402/06/30
صفحه نخست
گالری تصاویر آرشیو نشریه
پتروشیمی

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی در حاشیه هفدهمین نمایشگاه ایران‌پلاست:

تحولی بزرگ در صنایع پایین‌دست ایجاد شد

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: حدود ۲۸ هزار میلیارد تومان محصول پتروشیمی به‌صورت اعتباری به صنایع پایین دست پتروشیمی در پنج ماه اخیر فوخته شده که تحول بزرگی را در واحدهای پایین‌دست ایجاد کرده است.

1402/06/27-07:34
هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران‌پلاست آغاز به‌کار کرد

هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران‌پلاست با رویکرد توسعه تکمیل زنجیره ارزش، حمایت از تولید ملی و رونق ساخت داخل در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران آغاز به‌کار کرد.

1402/06/26-12:18

مهندس شهریاری، مدیر‌عامل شرکت پارک‌های پتروشیمی افق خلیج‌فارس در گفتگو با دانش‌نفت:

زنجیره ارزش صنایع پتروشیمی با پارک‌های پتروشیمیایی تکمیل می‌شود

دانش‌نفت: شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس معتقد است توسعه صنعت پتروشیمی در مرحله جدید به یک نگرش متفاوت و مبتنی برخلاقیت و کار‌آفرینی درقالب پارک‌های پتروشیمیایی نیاز دارد. این پارک‌ها در واقع زنجیره‌ای به هم پیوسته از کارخانه‌ها در یک مکان مشترک است. شرکت پارک‌های پتروشیمی افق خلیج‌فارس با هدف تکمیل زنجیره ارزش صنایع پتروشیمی برای ایجاد بیش از 10 پارک، عمدتا در حاشیه خلیج‌فارس برنامه‌ریزی کرده است. مهندس احمد شهریاری، مدیر‌عامل شرکت پارک‌های پتروشیمی افق خلیج‌فارس در گفتگو با دانش‌نفت ضرورت ساخت پارک‌های پتروشیمیایی و میزان سود‌آوری و ارزش افزوده حاصل از ساخت آنها را تبیین کرده است. وی دارای مدرک تحصیلی مهندسی مکانیک از دانشگاه امیرکبیر و کارشناس ارشد مدیریت اجرایی است. خواندن این گفتگو را به خوانندگان فهیم دانش‌نفت توصیه می‌کنیم.

1402/06/26-07:06

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی:

نگاه ویژه دولت سیزدهم بر تقویت صنایع تکمیلی با هدف رونق تولید و اشتغال‌زایی

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به اینکه رونق تولید و افزایش اشتغال‌زایی از مهم‌ترین دستاوردهای راهبردی تکمیل زنجیره ارزش محصولات پتروشیمی است، تأکید کرد: دولت نگاه ویژه‌ای به تقویت، رفع موانع و مقررات‌زدایی این بخش از صنعت پتروشیمی در کشور دارد.

1402/06/22-08:48

با دستور «علی عسگری» در هلدینگ خلیج‌فارس؛

مشکل بزرگ اقماری‌های «هلدینگ» حل شد  

پس از سال‌ها کشمکش بر سر اصلاح شرایط کار اقماری کارکنان هلدینگ خلیج فارس در «عسلویه» با دستور تاریخی «علی عسگری» این مشکل تاریخی از شهریور امسال حل شد.

1402/06/11-07:22

رئیس هیئت‌رئیسه صندوق‌ بازنشستگی نفت خبر داد:

درآمد یک میلیارد دلاری صندوق بازنشستگی نفت از محل بهره‌وری و رفع موانع تولید

رئیس هیئت‌رئیسه صندوق‌های بازنشستگی صنعت نفت گفت: این صندوق پارسال نسبت به سال ۱۴۰۰ حدود یک میلیارد دلار بدون سرمایه‌گذاری اضافه درآمد ایجاد کرده و این موضوع در تعادل پایداری مصارف صندوق تأثیرگذار بوده است.

1402/06/08-12:02

مهندس عبداله صمدی، مدیر‌عامل شرکت پتروشیمی پتروناد آسیا در گفتگو با دانش‌نفت خبر داد:

تولید گلیسیرین دارویی برای تامین نیاز دارویی کشور در آینده‌ای نزدیک

در شرکت پتروشیمی پتروناد آسیا، بخش مهندسی و همچنین سهم مهمی از ساخت تجهیزات مورد نیاز طرح توسط شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی انجام شده است.

1402/05/28-07:00

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی اعلام کرد

حاشیه سود امن‌تر پتروشیمی‌ها با توسعه زنجیره ارزش محصول

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی اعلام کرد شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران می‌توانند با توسعه زنجیره ارزش محصولات، از تخفیف خوراک بهره‌مند شوند تا حاشیه سود امن‌تری برای خود ایجاد کنند.

1402/05/21-10:12
ثبت رکوردی تازه در تولید پتروشیمی غدیر در ۴ ماه نخست ۱۴۰۲

مدیرعامل پتروشیمی غدیر گفت: در چهار ماه نخست سال ۱۴۰۲ توانستیم با تولید ۴۹ هزار تن وی‌سی‌ام و ۴۸ هزار تن محصول پی‌وی‌سی رکوردی بی‌سابقه در تولید این محصول از بدو تاسیس این شرکت تاکنون به ثبت برسانیم.

1402/05/03-12:01

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی اعلام کرد:

پتروشیمی گچساران نمادی ارزشمند از توانمندی سازندگان ایرانی

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی، پتروشیمی گچساران را نمادی ارزشمند از توانمندی سازندگان ایرانی دانست و گفت: حرکت سریع به سمت تکمیل زنجیره ارزش صنعت پتروشیمی سیاست راهبردی دولت سیزدهم است.

1402/04/31-07:23

مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس تشریح کرد؛

پتروشیمی گچساران اقلیم صنعتی کهگیلویه و بویراحمد را دگرگون می‌کند

علی‌عسکری: با طولانی شدن تکمیل طرح پتروشیمی گچساران، امید مردم منطقه بسیار کم شده بود که امروز بهره‌برداری از این طرح یک نقطه عطف تاریخی برای این استان و کشور است و سبب دگرگونی اقلیم صنعتی این استان می‌شود

1402/04/31-07:16

پیشنهاد وزارت اقتصاد درباره نرخ پتروشیمی‌ها رد شد؛

تغییر بی تغییر!

دولت بر موضع خود مبنی بر افزایش نرخ خوراک ماند و پیشنهاد وزارت اقتصاد هم در این باره از سوی دولت رد شد تا بدین ترتیب تلاش های متانول سازان صنعت پتروشیمی بی نتیجه بماند.

1402/04/31-07:08

با فرمان رئیس‌جمهوری؛

پتروشیمی گچساران به بهره‌برداری رسید

طرح الفین پتروشیمی گچساران با سرمایه‌گذاری حدود ۱.۳ میلیارد یورو و ظرفیت تولید سالانه یک میلیون تن اتیلن و ۸۳ هزار تن C۳+ به فرمان رئیس‌جمهوری به بهره‌برداری رسید.

1402/04/26-02:28

فردا و با حضور آیت الله دكتر رئیسی رئیس جمهور؛

پتروشیمی گچساران، ایرانی‌ترین الفین کشور راه‌اندازی می شود

عملیات راه‌اندازی پتروشیمی گچساران، بزرگترین پروژه صنعتی تاریخ استان کهگیلویه و بویراحمد، فردا با حضور آیت الله دکتر رئیسی رئیس جمهور، تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مدیران ارشد وزارت نفت، مدیران هلدینگ خلیج فارس و مسئولان استانی آغاز می‌شود.

1402/04/25-11:44
عدم‌النفع 900 میلیون دلاری کشور از خوراک گاز پتروشیمی‌های متانولی‌

ارزش گاز تحویلی به پتروشیمی‌های متانولی از ارزش متانول تولیدشده در این واحدها بیشتر است، اگر به جای اعطای خوراک گاز به متانولی‌ها، گاز را صادر کنیم سالانه 900 میلیون دلار درآمد ارزی داریم که در صورت تبدیل گاز به برق و صادرات برق و یا استفاده از گاز در نیروگاه‌ها و صادرات گازوئیل، عدد چند برابر خواهد شد.

1402/04/24-06:46
ایرانی‌ترین مجتمع پتروشیمی کشور به‌زودی افتتاح می‌شود

معاون برنامه ریزی و کسب و کار هلدینگ خلیج فارس از افتتاح پتروشیمی گچساران در آینده نزدیک خبر داد و گفت: پتروشیمی گچساران با هدف تولید یک‌میلیون‌تن اتیلن و ۸۴ هزار تن +c۳ در سال و در راستای تکمیل و جلوگیری از خام‌فروشی احداث شده است.

1402/04/20-08:03
روند رو به رشد تولید و ثروت‌آفرینی در پتروشیمی بندر امام

گزارش سالانه شرکت پتروشیمی بندر امام از افزایش دریافت خوراک، تولید و ثروت‌آفرینی ابرمجتمع پتروشیمی ایران حکایت دارد، به‌طوری‌ که تولید این شرکت از مرز ۴ میلیون تن با افزایش ۱۱ درصدی نسبت به سال پیش عبور کرده و این مقدار تولید در پنج سال گذشته بی‌نظیر بوده است.

1402/04/17-07:06

خبرهای خوش از دل اجلاس فصلی مدیران هلدینگ خلیج فارس؛

دکتر علی‌عسکری: از مدیران شجاع حمایت می‌کنیم

اجلاس فصلی مدیران ارشد شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با حضور معاونین و مدیران ستاد و مدیران عامل شرکت‌های تابعه با محوریت گزارش اقدامات و پیش راهبردها برگزار شد، نشستی که مدیران عامل شرکت‌های تابعه در فضای صمیمی از مهمترین موفقیت‌ها، دستاوردها و عملکرد خود در سال ۱۴۰۱ گفتند.

1402/04/10-07:09

«پتروشیمی بوعلی سینا» منتخب یکصد برند برتر ایران شد؛

شناسایی ۵۶۲۷ ریال به ازای هر سهم «بوعلی»

شرکت پتروشیمی بوعلی سینا در میان یکصد برند برتر ایران موفق به کسب عنوان منتخب «مسئولیت‌پذیری و رهبری بازار» شد.

1402/04/10-07:07

مدیرعامل بانک تجارت: 

افتخار داریم بانک تجارت را بانک صنعت پتروشیمی بدانیم

مدیرعامل بانک تجارت، در سی و دومین اجلاس مدیران عامل شرکت‌های پتروشیمی کشور، خدمت‌رسانی این بانک به صنعت پتروشیمی را باعث افتخار دانست.

1402/04/06-05:24
  • ...

یاداشت روز

آخرین خبرها

آخرین یاداشت ها

خطایی رخ داده است. این برنامه ممکن است دیگر پاسخ ندهد تا زمانی که دوباره بارگیری شود. رفرش 🗙