logo
1402/06/30
صفحه نخست
گالری تصاویر آرشیو نشریه
پالایش و پخش
اطلاعیه جدید شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی درباره قیمت و سهمیه بنزین

شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: مقرر شد به منظور رفاه حال شهروندان و کاهش بار ترافیکی هنگام دریافت سوخت‌، اعمال محدودیت به طور موقت در ۱۵ جایگاه شهر تهران برداشته شود.

1402/05/28-08:24

وزیر نفت در حاشیه نشست هیئت دولت:

مردم به شایعه افزایش قیمت بنزین توجه نکنند

وزیر نفت تأکید کرد با هماهنگی بین وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) و شهرداری تهران، حمایت از تولید و واردات خودروهای برقی در دستور کار این وزارتخانه قرار دارد.

1402/05/25-01:12
شتاب در اجرای نخستین پتروپالایشگاه بخش خصوصی کشور

پروژه پتروپالایش ابوالفارس با ظرفیت اولیه ۵۰ هزار بشکه در روز در استان خوزستان؛ شهرستان رامهرمز منطقه محروم ابوالفارس، در حال ساخت است.

1402/05/18-10:05

با موافقت نمایندگان مجلس تصویب شد؛

واگذاری سهام وزارت نفت در پالایشگاه‌ها برای تکمیل زنجیره نفت و گاز

نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای تکمیل زنجیره نفت و گاز، وزارت نفت را موظف به واگذاری سهم خود در پالایشگاه‌ها و پتروشیمی‌ها کردند.

1402/05/17-01:55

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی خبر داد:

میانگین مصرف روزانه بنزین کشور به ۱۱۴ میلیون لیتر رسید

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران از میانگین مصرف روزانه ۱۱۴ میلیون لیتر بنزین در کشور خبر داد و گفت: با توجه به پیش رو بودن سفرهای تابستانی و ایام اربعین این عدد باز هم افزایش می‌یابد.

1402/05/02-11:39

وزیر کشور:

دولت برنامه‌ای برای سه نرخی کردن یا افزایش قیمت بنزین ندارد

وزیر کشور هرگونه احتمال درباره افزایش قیمت بنزین را رد کرد و گفت: دولت برنامه‌ای برای دو، سه نرخی کردن یا افزایش قیمت بنزین ندارد.

1402/04/26-07:25

معاون وزیر نفت تشریح کرد

آخرین وضعیت پتروپالایشگاه شهید سلیمانی

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران گفت: در بخش پتروپالایشگاه‌ها قانون تکلیف کرده که مجموعه دولت با بخش خصوصی مشارکت داشته باشد، سهم شرکت ملی پالایش و پخش در پتروپالایشگاه شهید سلیمانی ۱۰ درصد است. با این حال تمامی مراحل مطالعاتی و برخی امور اجرایی از سوی این شرکت پیگیری و انجام شده است.

1402/04/19-10:55

کاتالیست ساخت داخل پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند رونمایی شد؛

تولید روزانه ۱۶ میلیون لیتر بنزین یورو ۴ در پیشرفته‌ترین پالایشگاه کشور

مدیرعامل پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند در آیین رونمایی از کاتالیست ساخت داخل واحد RFCC پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند گفت: در این پالایشگاه به‌طور میانگین روزانه ۱۶ میلیون لیتر بنزین و ۱۲ میلیون لیتر گازوئیل با کیفیت یورو ۴ تولید می‌شود.

1402/03/27-09:30

از سوی مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش رسما اعلام شد؛

هشدار ناترازی و واردات بنزین در آینده نزدیک‌

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش گفت: مصرف روزانه بنزین 110 میلیون لیتر است و مصرف و تولید سربه‌سر شده‌اند؛ سالانه بیش از یک میلیون خودرو عرضه می‌شود و هیچ خودرویی هم اسقاط نمی‌شود، در صورت ادامه همین روند‌، ما به ناترازی بنزین خواهیم رسید و واردکننده خواهیم شد.

1402/03/20-06:29

برای تعمیرات اساسی باراندازهای بندر شهید رجایی؛

شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی و سازمان بنادر و دریانوردی تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی و سازمان بنادر و دریانوردی به‌منظور تعمیرات اساسی باراندازهای (اسکله‌های) بندر شهید رجایی تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

1402/03/07-02:42

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی تبیین کرد؛

مدیریت مصرف سوخت و صرفه‌جویی ۱۶ میلیون لیتری روزانه سوخت

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با اشاره به ۴ برابر بودن شدت مصرف انرژی در کشور گفت: با توجه به شتاب روزافزون مصرف انرژی در بخش حمل‌ونقل و صنایع، لازم است سیاست‌های بهینه‌سازی مصرف به‎ویژه در بخش حمل‌ونقل و خودرو هر چه سریع‌تر اجرایی شود و در صورت پیاده‌سازی این سیاست‌ها روزانه ۱۶ میلیون لیتر سوخت صرفه‌جویی خواهد شد.

1402/03/05-01:38

معاون پارلمانی رئیس‌جمهوری:

بنزین گران نمی‌شود

معاون پارلمانی رئیس‌جمهوری گفت: بنزین گران نخواهد شد و افرادی که آن‌ را برای جلوگیری از قاچاق توصیه می‌کنند به‌دنبال راهکارهای دیگری باشند.

1402/03/01-11:33
امضای تفاهم‌نامه همکاری بین شرکت‌های دانش‌بنیان «نفت سپاهان» و «نهادین آرمان»

همزمان با برگزاری دومین روز از بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت و گاز پالایش و پتروشیمی، تفاهم‌نامه همکاری بین شرکت‌های دانش بنیان " نفت سپاهان" و نهادین آرمان به امضا رسید.

1402/02/29-05:44

واردات بنزین قطعی است و از پالایشگاه‌ها انتظار تولید مازاد نداشته باشید؛

صدای پای ناترازی بنزین

هم‌اکنون مصرف بنزین بیش از ۱۱۰ میلیون لیتر در روز است که با تولید سربه‌سر است. تا کنون واردات بنزین نداشتیم، اما برای پاسخگویی به تقاضای بالای بنزین در ایام تعطیلات نوروزی مجبور شدیم از ذخایر استراتژیک بنزین استفاده کنیم.

1402/02/22-09:29

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران:

کارت اضطراری سوخت در همه جایگاه‌ها وجود دارد

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: برای همه جایگاه‌های عرضه سوخت کارت اضطراری در نظر گرفته‌ایم و هیچ کمبودی در این زمینه وجود ندارد.

1402/02/18-09:06

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی:

اجرای پتروپالایشگاه‌ شهید سلیمانی با ۹ میلیارد یورو سرمایه‌گذاری بهار امسال آغار می‌شود

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده نفتی با بیان اینکه عملیات اجرایی پتروپالایشگاه شهید سلیمانی در فصل بهار امسال با سرمایه‌گذاری ۹ میلیارد یورویی آغاز خواهد شد، گفت: پالایشگاه خوزستان هم با مشارکت یک سرمایه‌گذار خارجی ساخته می‌شود.

1402/02/16-08:55

2 راهکار غیرقیمتی دولت برای مقابله با قاچاق بنزین؛

مهاجرت کارت‌های سوخت به استان‌های مرزی

با توجه به کسری روزانه 13 میلیون لیتری بنزین در کشور، دولت سیزدهم 2 راهکار غیرقیمتی «کاهش سهمیه دوم بنزین کارت سوخت شخصی» و «سامان‌دهی کارت سوخت جایگاه‌ها» را برای مقابله با قاچاق بنزین اجرایی می‌کند.

1402/02/15-09:45
شمار جایگاه‌های منطقه خراسان رضوی به ۱۵۰ باب رسید

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان رضوی از گشایش یک جایگاه در کیلومتر ۱۸ فاروج به قوچان خبر داد و گفت: با بهره‌برداری از این جایگاه، شمار جایگاه‌های منطقه خراسان رضوی به ۱۵۰ باب رسید.

1402/02/12-09:53

رئیس اداره کل سوختگیری هواپیمایی کشور خبر داد:

توزیع روزانه حدود ۴ میلیون لیتر سوخت هوایی در سال ۱۴۰۱ ۱۴۰۲

رئیس اداره کل سوختگیری هواپیمایی کشور از میانگین توزیع روزانه ۳.۹ میلیون لیتر سوخت هوایی در سال ۱۴۰۱ خبر داد و گفت: این عدد در نوروز امسال به روزانه ۴.۵ میلیون لیتر رسید.

1402/02/06-04:26

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی تأکید کرد:

پایش هوشمند توزیع سوخت در ناوگان حمل‌ونقل سنگین با به‌کارگیری سامانه سپهتن

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در آیین امضای تفاهم‌نامه چهارجانبه سامانه پایش هوشمند تردد ناوگان بین‌جاده‌ای (سپهتن) گفت: با تجهیز ناوگان حمل‌ونقل بار و مسافر بین‌شهری به سامانه سپهتن، پایش هوشمند توزیع سوخت نفت‌گاز و توزیع عادلانه سوخت براساس پیمایش در این ناوگان محقق خواهد شد.

1402/02/06-09:00
  • ...

یاداشت روز

آخرین خبرها

آخرین یاداشت ها

خطایی رخ داده است. این برنامه ممکن است دیگر پاسخ ندهد تا زمانی که دوباره بارگیری شود. رفرش 🗙