logo
1402/12/14
صفحه نخست
گالری تصاویر آرشیو نشریه

نگاهی به اهمیت ورزش در زندگی صنعتی و نقش مدیران ارشد در نهادینه كردن ورزش

نگاهی به اهمیت ورزش در زندگی صنعتی و نقش مدیران ارشد  در نهادینه كردن ورزش

احمد مددی


دانش نفت: امروزه ورزش یکی از اموری است که به عناوین مختلف در جهان مطرح شده و گروه زیادی به اشکال گوناگون با آن سرو کار دارند. برخی از مردم، ورزشکار حرفه‌ای اند و گروهی ورزشکار آماتور . گروهی طرفدار و علاقه مند به ورزش و دیدن برنامه ها، مسابقات و نمایش های ورزشی بوده، وعده ای نیز از راه ورزش امور زندگی خویش را می گذرانند. وزارتخانه ها و ادارات ورزشی فراوانی تاسیس شده و مخارج زیادی صرف ورزش ، ساختن استادیوم ها، مجتمع‌ها و باشگاه های ورزشی و نیز تهیه وسائل و لباس های ورزش و یا تماشای مسابقات ورزشی می شود. بخش های قابل توجهی از برنامه های تلویزیون ، رادیو ، مجلات و سایر رسانه های گروهی، به ورزشی و اخبار ورزش اختصاص دارد و خلاصه ورزش یکی از اموری است که در جهان به صورت جدّی مطرح بوده و از جهات مختلف دارای اهمیت می باشد.  از سوی دیگر به واسطه جلوگیری از عوارض سوء بی کاری در اسلام از <کار و انسان شاغل> بسیار تجلیل شده است. احادیث فراوانی در این زمینه وارد شده که از آن جمله رسول خدا می فرماید: کسی که خود را برای اداره زندگی اش به مشقت می اندازد، مانند کسی است که در راه خدا جهاد می کند.  اما انسان شاغل نیازمند روحیه مناسبی است تا بتواند راندمان کاری خود را افزایش دهد و با شادابی و نشاط در محیط کار حاضر شده و با علاقه بیشتری به کار و فعالیت بپردازد. به همین دلیل در جهان صنعتی امروز، بها دادن به ورزش، جایگاه خاصی پیدا کرده و از یک امر تفننی و تفریحی، به ضرورتی انکارناپذیر تبدیل شده است.


سازمان‌ها، ادارات و شرکت‌های مختلف در سراسر جهان به ویژه در کشورهای توسعه یافته به مقوله ورزش در بین کارکنان اهمیت خاصی می دهند چرا که معتقدند ورزش می تواند باعث ارتقای روحیه و افزایش راندمان کاری کارکنان شود و هرگونه سرمایه گذاری در امر ورزش در سازمانها و شرکتها، حاصلی مثبت در جهت افزایش سود آنها خواهد داشت. البته این موضوع در کشور ما چندان مورد توجه قرار نمی گیرد و اغلب سازمانها و شرکتها نسبت به آن دیدگاه مثبتی ندارند و حتی توسعه ورزش را وقت تلف کردن می دانند. اما در این میان شرکت ملی گاز جایگاه خاصی برای ورزش قائل است و با اذعان به اهمیت و نقش ورزش در ارتقای راندمان کاری و افزایش شادابی و نشاط در بین کارکنان، به طور جدی به این موضوع می پردازد که البته حاصل این توجه را می توان در موفقیتهای شرکت ملی گاز در عرصه خدمت رسانی بویژه طی دو سه سال اخیرشاهد بود و در این زمینه  مدیران جدید آن شرکت نقش مؤثری در ارتقای فرهنگ و ورزش در این مجموعه داشته اند.


افزایش هیأت های ورزشی در شرکت ملی گاز و به تبع آن توسعه فعالیتها در حوزه ورزش، حاصل نگاه مثبت و رویکرد دوراندیشانه مسؤولان  به موضوع ورزش است که با استقبال کارکنان شرکت نیز مواجه شده است. وقتی با اغلب مدیران و مسؤولان شرکت ملی گاز صحبت می کردیم، همگی به نقش مهم امور ورزش شرکت ملی گاز به عنوان بازوی پرتوان شورای ورزش در جهت ارتقای فرهنگ و ورزش بین کارکنان شرکت اذعان داشتند و این خود مهر تأییدی به کارنامه فعالیت این عزیزان است. به مسئولان امور ورزش شرکت ملی گاز ایران آقای گلچین و همکاران پرتوان ایشان دست مریزاد می‌گوییم و برایشان آرزوی موفقیتهای بیشتر را داریم.


کد مطلب : 719
موضوع : ورزش نفت
تاریخ : 1385/10/11-10:00

یاداشت روز

آخرین خبرها

آخرین یاداشت ها

خطایی رخ داده است. این برنامه ممکن است دیگر پاسخ ندهد تا زمانی که دوباره بارگیری شود. رفرش 🗙