logo
1403/04/22
صفحه نخست
گالری تصاویر آرشیو نشریه

در نشست هم‌اندیشی مدیران شرکت‌های پالایش گاز کشور اعلام شد؛

افزایش ۷ میلیارد مترمکعبی تولید گاز در تابستان ۱۴۰۲

افزایش ۷ میلیارد مترمکعبی تولید گاز در تابستان ۱۴۰۲

مجید چگنی، مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران روز چهارشنبه ۱۲ مهر در دومین نشست هم‌اندیشی مدیران شرکت‌های پالایش گاز کشور که به میزبانی شرکت پالایش گاز سرخون و قشم به مدت دو روز در بندرعباس در حال برگزاری است، گفت: اکنون بیش از ۱۰۱ نیروگاه بزرگ کشور از گاز طبیعی استفاده می‌کند و در نیمه نخست امسال شاهد افزایش ۱۶ درصدی گازرسانی به آنها بودیم که سبب حفظ محیط زیست شده است.


وی با بیان اینکه کارکنان صنعت گاز در خط مقدم جبهه اقتصادی کشور هستند، افزود: انتظار من از مدیران صنعت گاز در این دولت انقلابی و مردمی این است که بیشترین فکر و دغدغه خود را برای صنعت و کار بگذارند و ایثار کنند. معاون وزیر نفت تصریح کرد: این دولت و در رأس آن رئیس‌جمهوری به‌طور شبانه‌روز در حال خدمت و مدیریت کشور است. چگنی بیان کرد: باید تلاش شود که هیچ حادثه‌ای در محیط عملیاتی صنعت گاز رخ ندهد، از سویی امسال آزمون و امتحان دیگری برای تامین پایدار گاز کشور در پیش است و باید تلاش شود هیچ وقفه‌ای در گازرسانی رخ ندهد.


وی با اشاره به ناترازی بین تولید و مصرف گاز طبیعی، گفت: براساس پیش‌بینی‌ها پاییز امسال ۱.۵ درجه نسبت به پارسال سردتر خواهد بود که طبیعتا مصرف گاز هم بیشتر می‌شود اما نباید هیچ توقفی در تولید و انتقال گاز ایجاد شود. مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران ادامه اداد: گازرسانی مانند عملیات‌های دفاع مقدس است و باید همه برنامه‌ریزی‌ها انجام شود و آمادگی کامل وجود داشته باشد.


چگنی با تأکید بر اینکه این آمادگی همه‌جانبه تا ۱۵ اسفندماه ادامه دارد، اظهار کرد: رضایت مقام معظم رهبری از کارکنان صنعت نفت مدال افتخاری است و باید جوری عمل شود که این رضایت تداوم داشته باشد. احمد زمانی، مدیر هماهنگی و نظارت بر تولید شرکت ملی گاز ایران نیز در سخنانی گفت: پارسال زمستان بی‌دغدغه‌ای را از نظر تولید و انتقال پایدار گاز گذراندیم و امسال هم باید همانطور باشد. وی افزود: بخش تولید، انتقال و توزیع تنها بخشی از فرآیند فعالیت هستند و بسیاری از همراهان صنعت گاز برای این کار گروهی جهاد می‌کنند.


مدیر هماهنگی و نظارت بر تولید شرکت ملی گاز با بیان اینکه لازمه تولید موفق، آمادگی کارکنان به عنوان رکن اصلی تولید است، تأکید کرد: تعمیرات اساسی امسال هم با برنامه‌ریزی دقیق و کاهش مدت زمان آن انجام و سبب شد تولید گاز در تابستان ۷ میلیارد مترمکعب گاز نسبت به پارسال افزایش یابد که نبود قطعی در حوزه برق و صنعت هم به همین دلیل بود. زمانی در پایان از آمادگی همه‌جانبه برای گازرسانی پایدار در روزهای سرد سال خبر داد.


کد مطلب : 9577
موضوع : گاز
تاریخ : 1402/07/15-07:26

یاداشت روز

آخرین خبرها

آخرین یاداشت ها

خطایی رخ داده است. این برنامه ممکن است دیگر پاسخ ندهد تا زمانی که دوباره بارگیری شود. رفرش 🗙