logo
1402/06/30
صفحه نخست
گالری تصاویر آرشیو نشریه

رئیس اداره کل سوختگیری هواپیمایی کشور خبر داد:

توزیع روزانه حدود ۴ میلیون لیتر سوخت هوایی در سال ۱۴۰۱ ۱۴۰۲

توزیع روزانه حدود ۴ میلیون لیتر سوخت هوایی در سال ۱۴۰۱ ۱۴۰۲

احمد واحدیان ابوترابی در این باره گفت: به‌طور میانگین در سال ۱۴۰۱ روزانه ۳.۹ میلیون لیتر بنزین توزیع شد که این عدد با رشد ۱۳ درصدی در نوروز ۱۴۰۲ به روزانه ۴.۵ میلیون لیتر رسید.


وی در تشریح روند توزیع سوخت هوایی در ایام نوروز سال ۱۴۰۲ افزود: در دوره زمانی ۲۵ اسفندماه ۱۴۰۱ تا ۱۴ فروردین ۱۴۰۲، در مجموع ۷۹ میلیون لیتر سوخت هوایی به تعداد ۱۰ هزار و ۷۳۴ فروند هواپیما توزیع شد.


رئیس اداره کل سوختگیری هواپیمایی کشور تأکید کرد: بیشترین سوخت‌رسانی در نوروز امسال به‌ترتیب به فرودگاه‌های مهرآباد، حضرت امام، مشهد، کیش، شیراز و تبریز انجام شده و بیشترین مصرف سوخت هوایی نیز به‌ترتیب مربوط به فرودگاه‌های حضرت امام، مهرآباد، مشهد، کیش، تبریز و شیراز بوده است.


واحدیان افزود: هم‌اکنون ۵۷ مرکز سوختگیری هواپیمایی در فرودگاه‌های کشور به‌منظور سوخت‌رسانی به هواپیماها و با هدف نظارت بهنگام و میدانی به‌منظور توزیع سوخت هوایی طبق استانداردهای جهانی به هواپیماهای مسافربری و باری ایرانی به‌صورت شبانه‌روزی مشغول فعالیت هستند.


وی تصریح کرد: ساخت تعداد ۱۰ مرکز سوختگیری پیشنهاد شده که تعداد سه مرکز در مرحله اجرا است و به‌ترتیب در کلاله استان گرگان، پارس‌آباد استان اردبیل و جزیره ابوموسی استان هرمزگان قرار دارد و مراکز دیگری به‌دنبال آن هستیم تا بتوانیم تعیین تکلیف کنیم.


کیفیت سوخت جت تولیدی در کشور و ارائه خدمات سوختگیری هواپیماها با بالاترین استانداردهای جهانی، ایران را در ردیف کشورهای برتر در این زمینه قرار داده است.


کد مطلب : 8692
موضوع : پالایش و پخش
تاریخ : 1402/02/06-04:26

یاداشت روز

آخرین خبرها

آخرین یاداشت ها

خطایی رخ داده است. این برنامه ممکن است دیگر پاسخ ندهد تا زمانی که دوباره بارگیری شود. رفرش 🗙