logo
1403/04/22
صفحه نخست
گالری تصاویر آرشیو نشریه

اقتصاد انرژی مسئله روز کشور است

اقتصاد انرژی مسئله روز کشور است

سال‌هاست راه‌حل‌ها در حوزه انرژی در کشور نقد می‌شود و راه‌حل‌هایی هم وجود دارد که بررسی نمی‌شود. باید کاری کنیم مصرف کننده‌ بتواند همچون کالایی قابل مبادله از سهمیه برق خود استفاده کند، با با توسعه خودرو برقی با استفاده از برق خورشیدی به شهروندانی که به این شکل در سوخت صرفه جویی کرده‌اند معادل یا سهمیه‌ای قابل مبادله ارائه شود.در همین حال، استفاده بی‌رویه و غیرعلمی از آب در حوزه کشاورزی و بسیاری موارد دیگر قابل قبول نیست و مهندسان و نخبگان باید راه‌حل‌های کارآمد در این موصوع ارائه دهند.


مهندسان مکانیک باید با علم خود راهکارهای عملی و اجرایی در این امور ارائه کنند و کنفرانس‌ها را باید تبدیل به رویدادهایی علمی و عملی کنیم که زمینه بررسی مشکلات روز کشور باشد. سهم ایران از نظر رتبه علمی جهان ۲درصد و در مهندسی مکانیک 3.42 درصد است.


مشارکت جامعه علمی در حل معضلات کشور با اهمیت است و باید بتوانیم شاهد بکارگیری پیشرفت‌های علمی در رفع نیازهای ملی باشیم. مهاجرت نخبگان کشور مسئله مهمی است و گروه مپنا در تلاش است تا جاذبه‌هایی برای نخبگان کشور فراهم کند و به این شکل بیش از ۶ هزار نخبه کشور در این گروه مشغول به کار هستند. وجود چنین کنفرانس‌هایی می‌تواند زمینه تعامل صنعتی‌ها و دانشگاهیان را فراهم کند و فرصت خوبی است که با این تعاملات دانشگاهیان هرچه بیشتر جذب صنعت کشور شوند.


کد مطلب : 9266
موضوع : تحلیل
تاریخ : 1402/02/22-09:15
موئلف : عباس علی‌آبادی، مدیرعامل مپنا

یاداشت روز

آخرین خبرها

آخرین یاداشت ها

خطایی رخ داده است. این برنامه ممکن است دیگر پاسخ ندهد تا زمانی که دوباره بارگیری شود. رفرش 🗙