logo
1403/01/25
صفحه نخست
گالری تصاویر آرشیو نشریه

مصرف گاز دوباره رکورد زد

مصرف گاز دوباره رکورد زد

سعید عقلی مدیر مرکز راهبری شبکه گاز با اشاره به آخرین وضعیت تولید و مصرف گاز در کشور عنوان کرد که در روز گذشته تولید و عرضه گاز در شبکه گاز ۸۵۵ میلیون مترمکعب بود و یک رکورد را ثبت کرد، اما میزان مصرف در بخش خانگی، تجاری و صنایع تجاری نیز رکوردشکنی کرد و به بالاترین رقم در سال جاری رسید.
وی افزود که در ۲۴ ساعت گذشته مصرف این بخش به ۵۹۵ میلیون مترمکعب رسید. رکورد مصرف بخش خانگی، تجاری و صنایع تجاری در سال گذشته ۶۹۲ میلیون مترمکعب در روز بود و از مصرف این بخش در روز گذشته ۴۱۷ میلیون مترمکعب متعلق به بخش خانگی است.
عقلی گفت: در روز گذشته، سه استان تهران، خراسان رضوی و اصفهان بیشترین مصرف گاز را با ۱۰۶، ۴۹ و ۴۸ میلیون مترمکعب ثبت کردند.
مدیر مرکز راهبری شبکه گاز توضیح داد رکوردشکنی مصرف گاز خانگی درحالی است که در بخش شمال و شمال غرب کشور تاکنون دمای هوا نسبت به سال قبل ۱.۵ درجه کمتر (سردتر) بوده است.
وی تاکید کرد: با ایجاد یک نظام تشویقی برای مردم در تعرفه‌های گاز خانگی، اگر مشترکان پله‌های اول تا سوم مصرف، سهم عمده مصرف را دارند، میزان مصرف خود را بین ۱۰ تا ۳۵ درصد کاهش دهند قبض گاز آن‌ها رایگان خواهد شد.


کد مطلب : 19611
موضوع : گاز
تاریخ : 1402/11/11-09:15

یاداشت روز

آخرین خبرها

آخرین یاداشت ها

خطایی رخ داده است. این برنامه ممکن است دیگر پاسخ ندهد تا زمانی که دوباره بارگیری شود. رفرش 🗙