logo
1403/01/25
صفحه نخست
گالری تصاویر آرشیو نشریه

سخنگوی وزارت امور خارجه:

دیدگاه ایران درباره میدان آرش شفاف بیان شده است

دیدگاه ایران درباره میدان آرش شفاف بیان شده است

، گفت: آنچه در این باره مطرح است در چارچوب سازوکار حقوقی قابل پیگیری است و طرح مسائل فنی در رسانه‌ها کمکی به حل‌وفصل موضوع نخواهد کرد.
به گزارش شانا، ناصر کنعانی روز دوشنبه، ۱۶ بهمن‌ در نشست خبری هفتگی خود با خبرنگاران درباره اقدام‌های وزارت امور خارجه در قالب دیپلماسی اقتصادی و تاکید رهبری بر این موضوع گفت: فرمایشات رهبری نصب‌العین دولت و دستگاه دیپلماسی است. استفاده از تمام ظرفیت‌های ممکن در تقویت روابط خارجی از اولویت‌های دولت است و وزارت خارجه هم به‌عنوان بازوی اجرایی دولت از همه ظرفیت‌های خود استفاده می‌کند و مأموریت معاونت دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه نیز همسو با این رویکرد است.
وی افزود ارتقای تبادلات تجاری و سرمایه‌گذاری‌های انجام شده، اسناد همکاری‌های ایران با کشورهای مختلف از جمله امضای ۱۰ سند همکاری میان ایران و ترکیه، عضویت ایران در سازوکارهای منطقه‌ای و بین‌المللی از جمله بریکس و البته برخورداری از برنامه‌های همکاری بلندمدت با کشورهای مختلف، فعال‌سازی بنادر شمال و جنوب‌ ایران و مواردی دیگر نشان می‌دهد همسو با تحقق اهداف دیپلماسی اقتصادی تلاش‌ها و اقدام‌های گسترده‌ای شده و چشم‌انداز روابط تجاری ما با کشورهای مختلف دلگرم‌کننده است.
سخنگوی وزارت امور خارجه درباره میدان گازی آرش و ادعاهای کویت و عربستان در این زمینه تصریح کرد: در موضعی که داشتیم دیدگاه ایران را با شفافیت بیان کردم. معتقدیم آنچه مطرح است در چارچوب سازوکار حقوقی میان دو کشور قابل پیگیری است و طرح مسائل فنی در رسانه‌ها کمکی به حل‌وفصل موضوع نخواهد کرد.
کنعانی درباره گفته‌های مشاور امنیت ملی آمریکا برای احتمال حمله به ایران اظهار کرد: ایران به‌دنبال تشدید تنش و بحران در منطقه نیست. از تنش و بحران حمایت نکردیم. ایران نشان داده با هرگونه تهدیدی علیه حاکمیت و تمامیت ارضی قاطعانه برخورد می‌کند و در به‌کارگیری از توانایی‌های خود برای هرگونه پاسخ پشیمان‌کننده ذره‌ای تردید نخواهد کرد. اقتدار ایران را دیگران پیش‌تر درک کرده‌اند.


کد مطلب : 19619
موضوع : اخبار نفتی
تاریخ : 1402/11/16-02:34

یاداشت روز

آخرین خبرها

آخرین یاداشت ها

خطایی رخ داده است. این برنامه ممکن است دیگر پاسخ ندهد تا زمانی که دوباره بارگیری شود. رفرش 🗙