logo
1402/06/30
صفحه نخست
گالری تصاویر آرشیو نشریه

وزیر نفت اعلام کرد:

آمادگی ایران برای ساخت پالایشگاه نفت و صدور خدمات مهندسی به بورکینافاسو

آمادگی ایران برای ساخت پالایشگاه نفت و صدور خدمات مهندسی به بورکینافاسو

به گزارش خبرنگار شانا، جواد اوجی بعدظهر روز دوشنبه ۱۳ شهریورماه در دیدار و گفت‌وگو با اولویا روامبا، وزیر امور خارجه بورکینافاسو گفت: ایران در دولت مردمی سیزدهم ملاقات‌ها و مذاکرات مطلوبی را با بعضی از کشورهای آفریقایی آغاز کرده که یکی از این کشورها بورکینافاسو است.


وی افزود: ایران ظرفیت‌های بالایی در حوزه انرژی دارد و در نشست با وزیر خارجه بورکینافاسو مقرر شد پیرو تفاهم‌نامه‌ای که از پیش امضا شده است؛ با همکاری مهندسان و متخصصان دو کشور یک پالایشگاه ساخته شود و صادرات فرآورده‌های نفتی مختلف به این کشور آغاز شود.


وزیر نفت گفت: دو طرف ظرفیت‌های مطلوبی دارند و درباره مبادلات مبتنی بر صادرات فرآورده‌های نفتی و صدور خدمات فنی مهندسی در این نشست مذاکراتی انجام شد.


اوجی با بیان این که پیش از این نیز تفاهم‌هایی بین ایران و بورکینافاسو انجام شده است؛ گفت: در تلاشیم تفاهم‌نامه‌ دیگری که در گذشته میان دو کشور امضا شده است را تبدیل به قرارداد و کارهای اجرایی ‌آن را آغاز کنیم.


وی افزود: در دیدار با وزیر امور خارجه بورکینافاسو مطرح شد که وزارت نفت ایران آمادگی صددرصد در خدمات‌رسانی در حوزه انرژی به این کشور آفریقایی را دارد. وزیر نفت گفت: بورکینافاسو معادن خوبی نظیر معادن طلا دارد که می‌تواند خوراک بخشی از صنعت و معدن ما را تأمین کند.


در ادامه اولویا روامبا، وزیر امور خارجه بورکینافاسو افزود: امروز در چارچوب گفت‌وگوها و تفاهم‌نامه‌هایی که وزیر بازرگانی بورکینافاسو در گذشته با ایرانی‌ها داشته است، مذاکراتی در این چارچوب انجام شد، تا بتوانیم از امکانات ایران به‌ویژه فرآورده‌های نفتی بهره‌مند شویم.


وی تصریح کرد: چشم‌اندازی مطلوب برای همکاری میان متخصصان و مهندسان ایران و بورکینافاسو برای ساخت پالایشگاه نفت در کشور ما وجود دارد تا از لحاظ تولید فرآورده‌های نفتی بتوانیم نیازهای شهروندانمان را تأمین کنیم.


کد مطلب : 9543
موضوع : اخبار نفتی
تاریخ : 1402/06/18-08:05

یاداشت روز

آخرین خبرها

آخرین یاداشت ها

خطایی رخ داده است. این برنامه ممکن است دیگر پاسخ ندهد تا زمانی که دوباره بارگیری شود. رفرش 🗙