logo
1403/03/04
صفحه نخست
گالری تصاویر آرشیو نشریه

هلدینگ خلیج‌فارس، حامی واقعی شرکت‌های دانش‌بنیان

هلدینگ خلیج‌فارس، حامی واقعی شرکت‌های دانش‌بنیان

بیست‌وهشتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی با شعار «صنعت نفت، جهش تولید، بهینه‌سازی فناورانه» از روز چهارشنبه (۱۹ اردیبهشت‌) به‌مدت چهار روز در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران دایر است. در این نمایشگاه راهبردی بیش از هزار و ۷۵۰ شرکت ایرانی و خارجی در این رویداد بزرگ نفتی در بخش‌های مختلف ازجمله شرکت‌های بالادست نفت و گاز، اکتشاف و تولید، سازندگان داخلی، صنایع میان‌دستی و پایین‌دستی گاز، پالایش و پتروشیمی و شرکت‌های دانش‌بنیان، پارک‌های فناوری، دانشگاه‌ها، استارتاپ‌ها و دیگر شرکت‌های مرتبط با صنعت نفت حضور دارند. شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس نیز در نمایشگاه امسال حضوری پربار و پررنگ دارد. بی تردید مهم‌ترین دستاورد نمایشگاه نفت مشارکت در اجرای طرح‌های ملی است و به‌دنبال این تعامل، زمینه توسعه ملی فراهم می‌شود. 
شعار امسال از سوی مقام معظم رهبری مبنی بر جهش تولید و مشارکت مردمی، فرصتی برای رشد شرکت‌های دانش‌بنیان است تا در آینده نزدیک، بار اصلی توسعه کشور را به عهده بگیرند و با هم‌افزایی دانش فنی خود در قالب شرکت‌های هلدینگی، در عرصه بین‌المللی منشأ خیر و برکت برای کشور باشند. در همین حال، شعار نمایشگاه بر موضوع کلیدی بهینه‌سازی فناورانه و تأثیر آن بر جهش تولید تأکید داشته است و با توجه به جایگاه فناوری‌ اطلاعات و حوزه هوش مصنوعی که همه عرصه‌های تولید را متأثر از پیشرفت خود خواهد کرد و اهمیتی مضاعف در آینده خواهد داشت و باید برای تأمین زیرساخت‌های این حوزه تلاش کنیم. 
هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس نیز همواره نشان داده که در حمایت از شرکت‌های داخلی و به‌ویژه شرکت‌های دانش‌بنیان سرآمد و ثابت قدم بوده است و برگزاری همایش‌ها و نمایشگاه‌های مختلف در طول سال‌های گذشته از سوی این هلدینگ ارزش‌آفرین معطوف به پشتیبانی عملی از شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی است. شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس همواره در رتبه‌بندی‌های معتبر جایگاه شایسته و بی‌بدیلی در صنعت کشور ایفا نموده است و در آخرین رتبه بندی از سوی سازمان مدیریت صنعتی توانسته است رتبه نخست بیشترین سودآوری، بیشترین صادرات، بالاترین ارزش‌افزوده و بالاترین ارزش بازار و همچنین رتبه دوم بیشترین فروش را در میان ۵۰۰ شرکت برتر ایران از آن خود کند و در دو رتبه ارزش‌افزوده و سودآوری نسبت به دوره قبل یک پله صعود کند. 
این شرکت ارزشمندترین شرکت ایران در بازار سرمایه بوده و چشم امید سرمایه‌گذاران خرد و کلان کشور به ارزش‌آفرینی این هلدینگ ارزش ساز است. بدون شک، هلدینگ خلیج فارس به‌عنوان یکی از مهمترین خاستگاه‌های شکل‌گیری اقتصاد دانش‌بنیان است به‌گونه‌ای که این هلدینگ هم‌اکنون با صدها شرکت دانش‌بنیان در تعامل و همکاری است و همین حمایت ها از شرکت های دانش بنیان منجر به سهم بالای داخلی‌سازی در تولید تجهیزات و قطعات مهم و پیشرفته صنعت پتروشیمی گردیده است. جای بسی خوشحالی است که دکتر علی عسگری، مدیر‌عامل  هلدینگ خلیج‌فارس نیز بر حمایت همه جانبه و بی‌دریغ از شرکت‌های نوآور و دانش‌بنیان تاکید دارد. بر این اساس، هلدینگ خلیج‌فارس پرچمدار اقتصاد دانش‌بنیان است و این مجموعه بی بدیل افتخار می‌کند که علاوه بر تقویت‌ شرکت‌های دانش‌بنیان، به دنبال اقتصاد دانش‌بنیان نیز هست. 


کد مطلب : 29715
موضوع : رویکرد
تاریخ : 1403/02/22-07:09
موئلف : مهدی سالم، مدیر برند، مسئولیت اجتماعی و روابط عمومی پتروشیمی خلیج‌فارس

یاداشت روز

آخرین خبرها

آخرین یاداشت ها

خطایی رخ داده است. این برنامه ممکن است دیگر پاسخ ندهد تا زمانی که دوباره بارگیری شود. رفرش 🗙