logo
1402/12/14
صفحه نخست
گالری تصاویر آرشیو نشریه

هوشمندسازی ۳ میلیون کنتور و امکان فروش گاز مشترکان در بازار ثانویه

هوشمندسازی ۳ میلیون کنتور و امکان فروش گاز مشترکان در بازار ثانویه

رضا نوشادی در گفت‌و گو با ایسنا، با بیان اینکه هوشمندسازی کنتور ۲۷ میلیون مشترک در دستور کار است، اظهار کرد: این موضوع باید با تنظیم‌گری همراه شود، در غیر این صورت تنها به مدیریت اطلاعات و پایش منتهی می‌شود.وی با تاکید بر اینکه، ۳ تا ۴ میلیارد دلار اعتبار برای ابرپروژه هوشمندسازی در نظر گرفته شده است، گفت: طرح‌های هوشمندسازی برنامه‌ریزی و اولویت‌بندی‌ شده و امسال هوشمندسازی ۳ میلیون مشترک انجام خواهد شد.


مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران با اشاره به جزئیات ایجاد بازار ثانویه، گفت: باتوجه به اینکه شر کت ملی گاز ایران در اغلب قراردادها تعهد تامین گاز را برای چهارماهه سرد سال ندارد، پتروشیمی‌ها و صنایع دیگر می‌توانند در این بازار با ارائه  گواهی صرفه‌جویی گاز را برای صنعت خودشان استفاده کنند. نوشادی با بیان اینکه این طرح شامل حال تمام بخش‌ها از جمله خانگی و صنایع می‌شود، گفت: این یک بازار مانند بورس است و هرکسی می‌تواند خرید کند.


وی با بیان اینکه با تنظیم‌گری سراغ بدمصرف‌ها و  پرمصرف‌ها خواهیم رفت و بنا داریم اقشار ضعیف جامعه را کمک کنیم تا بتوانند سیستم‌های خانگی خودشان را عایق کنند، اظهار کرد: امیدواریم تنظیم‌گری‌هایی که در توسعه گاز طراحی می‌شود اجازه اجرا را از مراکز دولتی کسب کند تا ما روزگار درخشان‌تری را در صنعت گاز کشور داشته باشیم.


کد مطلب : 9350
موضوع : گاز
تاریخ : 1402/03/17-07:42

یاداشت روز

آخرین خبرها

آخرین یاداشت ها

خطایی رخ داده است. این برنامه ممکن است دیگر پاسخ ندهد تا زمانی که دوباره بارگیری شود. رفرش 🗙