logo
1403/03/04
صفحه نخست
گالری تصاویر آرشیو نشریه

رئیس‌جمهور در بازدید از غرفه گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس:

ایجاد پارک‌های پایین دستی توسط هلدینگ خلیج فارس اشتغال‌زا و موجب خرسندی مردم است

ایجاد پارک‌های پایین دستی توسط هلدینگ خلیج فارس اشتغال‌زا و موجب خرسندی مردم است

به گزارش دانش نفت به نقل از روابط عمومي شـركت صنـايع پتـروشيمی خليـج فـارس، پنجمین نمایشگاه توانمندی صادراتی جمهوری اسلامی ایران با حضور حدود ۷۵۰ شرکت داخلی و با عرضه ۱۲ گروه کالایی از جمله محصولات دانش‌بنیان، تجهیزات پزشکی، لوازم خانگی، صنعت، مواد غذایی، پتروشیمی، ساختمان، صنایع دستی، خدمات فنی و مهندسی و ... با هدف افزایش مقاصد و گروه کالاهای صادراتی برگزار ‌شد. نمایندگان ۶۰ کشور درخواست بازدید از این نمایشگاه را داشتند و حدود هزار و ۲۰۰ تا دو هزار نفر از مسئولان و تجار کشورهای مختلف برای بازدید از نمایشگاه در ایران حضور یافتند.


مراسم افتتاحیه این نمایشگاه، با حضور رئیس جمهوری ایران در سالن اجلاس سران برگزار شد. آیت‌الله رئیسی با قدردانی از برگزار کنندگان این نمایشگاه اظهار امیدواری کرد که با گسترش همکاری میان فعالان اقتصادی کشورمان و دیگر کشورها به ویژه کشورهای همسایه و منطقه گفت: این نمایشگاه که بعد از چندین سال وقفه به دلیل شیوع کرونا برگزار شده، زمینه خوبی شناخت ظرفیت‌های صادراتی جمهوری اسلامی ایران و در کنار آن آشنایی با ظرفیت‌ها و نیازها متقابل کشورهای دیگر است.


رئیس جمهور با تاکید بر اینکه در جمهوری اسلامی به هیچ وجه رشد و تولید کشور را به مذاکرات سیاسی گره نزده و نخواهیم زد، افزود: مذاکرات سیاسی یک روندی دارد که عزتمندانه پیش خواهد رفت و ما هم از موضع اقتداری که جمهوری اسلامی به برکت خون مطهر شهدا از آن برخوردار است، با عزت مذاکرات را دنبال می‌کنیم و این آمریکایی‌ها بودند که میز مذاکره را ترک کردند.


رئیس جمهور با تاکید دوباره بر اینکه ایران به هیچ عنوان فعالیت اقتصادی و تجاری را به مذاکره گره نزده و نخواهد زد، گفت: تعامل و فعالیت اقتصادی و تجاری یک حوزه‌ای است که کار آن فعالانه پیگیری می‌شود و از همکارانم در وزارتخانه‌ها و دستگاه‌ها می‌خواهم که از فعالان اقتصادی و تجار و بازرگانان برای امر صادرات به طور جدی حمایت کنند.آیت‌الله رئیسی با اشاره به اینکه در مدت سپری شده از دولت سیزدهم حجم صادرات کشور به بیش از ۵۰ میلیارد دلار رسیده که یک رکورد ۴۰ ساله است، افزود: این نشان دهنده اراده جدی دولت در گسترش صادرات و رونق‌ دادن به حجم، تنوع و کیفیت تولید است.رئیس جمهور حمایت واقعی از تولید را در ارائه حمایت‌های حقوقی، پرداخت تسهیلات و تسهیل مقررات دانست و گفت: وقتی صادرکننده احساس کند که دولت به دنبال تسهیل کار اوست، به دنبال افزایش تولید و طبعا افزایش اشتغال خواهد رفت. این حمایت‌ها باید در عمل از صادرکنندگان صورت گیرد و بحمدالله در بعضی از حوزه‌ها در این دولت بسیار خوب عمل شده و در حوزه‌های دیگر نیز باید کار جدی صورت گیرد.


 


تمجيد و رضايت رئیس‌جمهور از «كار حسابی» هلدينگ خليج فارس


آیت الله دكتر سید ابراهیم رئیسی با تمجید از برنامه و آغاز ساخت پارک‌های پائین دستی صنعت پتروشیمی توسط هلدینگ خلیج فارس، این کار را یک «کار حسابی» عنوان کرد.به گزارش مديريت بـرند، مسئـوليت اجتـماعی و روابط عمـومی شـركت صنـايع پتـروشيمی خليـج فـارس، رئیس جمهوری اسلامی ایران در بازدید از غرفه هلدینگ خلیج فارس در حاشیه پنجمین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی در جریان آخرین طرح‌های توسعه‌ای بزرگترین گروه پتروشیمی کشور قرار گرفت.


دکتر رئیسی با ابراز رضايت از اجرای پارك های پتروشيميايی پايين دستی گفت: ساخت این پارک‌ها یک کار حسابی است.رئیس‌جمهور تاکید کرد: ایجاد این پارک‌ها هم اشتغال ایجاد می‌کند و هم موجب رشد تولید در کشور است و هر کدام از پارک‌ها عملا به یک شهرک پتروشیمی تبدیل می‌شوند.وی خاطر نشان کرد: اشتغال، مسئله امروز کشور است و ایجاد این پارک‌ها و اشتغالزایی، موجب خرسندی مردم می‌شود.


در این دیدار  دكتر علی‌عسكری مديرعامل شـركت صنـايع پتـروشيمی خليـج فـارس، با ارائه گزارشی به رئیس‌جمهور از میزان تولید، سودآوری و نیروی انسانی هلدینگ خلیج فارس، گفت: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده و تلاش همکارانم تولید در هلدینگ خلیج فارس در سال گذشته یک میلیون تن افزایش یافته و با گلوگاه‌های تولید و همچنین راه‌اندازی طرح‌های جدید روند افزایش تولید و در نتیجه سودآوری در این مجموعه پرشتاب خواهد بود.  وی گفت: ۹ پارک پایین دستی با سرمایه‌گذاری ۵ میلیارد دلار، پیش‌بینی شده که همه مقدمات آن انجام شده، مجوزهای مربوط از سازمان محیط زیست، پروانه بهره‌برداری از وزارت صمت و... اخذ شده، زمین‌ها تحویل شده و فرآیند مناقصه برای انتخاب پیمانکاران شهریورماه به اتمام می‌رسد و عملیات اجرایی ساخت این پارک‌ها، از مهرماه آغاز می‌شود.


به گفته مديرعامل هلدينگ خليج فارس این طرح‌ها موجب اشتغالزایی ۷۵ هزار نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم می‌شود و ارزش افزوده قابل توجهی ایجاد می‌کند به گونه‌ای که ارزش محصول این پارک‌ها از ۲ تا ۲۵ هزار دلار در هر تن خواهد بود که قابل قیاس با محصولات فعلی در بالادستی و میان دستی نیست.وي تأكيد كرد: تمام تلاش ما برای کوتاه‌ کردن فرآیند اجرایی و عملیاتی این پارک‌ها به‌گونه‌ای که کار سه ساله برای مطالعه، انتخاب مکان، اخذمجوزها و برگزاری مناقصه را در یک سال و نیم انجام دادیم و در ادامه هم برای کوتاه‌تر کردن فرآیند ساخت و بهره‌برداری تلاش حداکثری خواهیم کرد.


کد مطلب : 9263
موضوع : گزارش
تاریخ : 1402/02/22-09:03
موئلف : تهیه و تنظیم: محسن آقایی

یاداشت روز

آخرین خبرها

آخرین یاداشت ها

خطایی رخ داده است. این برنامه ممکن است دیگر پاسخ ندهد تا زمانی که دوباره بارگیری شود. رفرش 🗙