logo
1403/03/04
صفحه نخست
گالری تصاویر آرشیو نشریه

سهمیه سوخت خودروهای بدون بیمه‌نامه شخص ثالث قطع می‌شود

سهمیه سوخت خودروهای بدون بیمه‌نامه شخص ثالث قطع می‌شود

عزیزی، معاون صنایع و انرژی ستاد مدیریت حمل‌و‌نقل سوخت کشور در یک برنامه رادیویی گفت: با همکاری و هماهنگی سازمان بیمه، شرکت ملی فرآورده‌های نفتی، پلیس راهور و دیگر دستگاه‌ها کارگروه راهبری اجرای ماده ۴۸ قانون بیمه شخص ثالث در ستاد مدیریت حمل‌و‌نقل و سوخت کشور با نمایندگان دستگاه‌های مرتبط تشکیل و در مرحله اول مصوب شد خودروهای بنزینی و گاز‌سوز مشمول قانون در ۳ مرحله اطلاع‌رسانی و رصد شوند.


عزیزی افزود: تا بحال ۴۰ هزار خودرو نفت گاز‌سوز فاقد بیمه شناسایی شد که طبق فرایندی در یکماهه اول به دارندگان خودروهای فاقد بیمه شخص ثالث، بهنگام سوختگیری «هشدار بیمه» فرستاده می‌شود که همزمان سازمان راهداری، حمل‌و‌نقل جاده‌ای و سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور نیز پیامک‌هایی به این گروه ارسال می‌کنند.


وی ادامه داد: اگر دارندگان وسایل نقلیه فاقد بیمه شخص ثالث اقدام به تمدید بیمه‌نامه خود در یک ماه نکنند، وارد لیست خاکستری شده و به هنگام سوختگیری در ماه دوم پیغام «خطا بیمه» را دریافت خواهند کرد که به منزله غیرفعال شدن کارت سوختشان است.


معاون صنایع و انرژی ستاد مدیریت حمل‌و‌نقل سوخت کشور با اشاره به رشد ۳۰ درصدی جامعه هدف برای تمدید بیمه بیان داشت: از ۴۰ هزار خودرو در یک ماه گذشته ۱۲ هزار خودرو نسبت به تمدید بیمه خود اقدام کردند که از لیست هشدار خارج شده‌اند و انتظار می‌رود این روند افزایش یابد.


عزیزی هدف اصلی اجرای قانون را الزام به دریافت بیمه‌نامه شخص ثالث برای افزایش امنیت حوزه حمل‌و‌نقل دانست و تصریح کرد: توصیه ما به رانندگان خودروهای وسایل سنگین دقت در تمدید بیمه‌نامه‌هاست تا از منافع بیمه در جبران خسارات بهره‌مند شوند.


کد مطلب : 9581
موضوع : پالایش و پخش
تاریخ : 1402/07/16-01:52

یاداشت روز

آخرین خبرها

آخرین یاداشت ها

خطایی رخ داده است. این برنامه ممکن است دیگر پاسخ ندهد تا زمانی که دوباره بارگیری شود. رفرش 🗙