logo
1403/03/30
صفحه نخست
گالری تصاویر آرشیو نشریه

قیمت بالای انرژی در زمستان اروپا بیشتر از کووید قربانی گرفت

قیمت بالای انرژی در زمستان اروپا بیشتر از کووید قربانی گرفت

اکونومیست در گزارشی نوشت: قیمت برق و گاز در زمستان گذشته، به ترتیب ۶۹ و ۱۴۵ درصد افزایش یافت.


طبق گزارش این هفته نامه انگلیسی، افزایش قیمت انرژی، مردم را از گرم کردن مناسب خانه خود بازداشت و قرار گرفتن در سرما، خطر ابتلا به مشکلات قلبی و تنفسی را افزایش می‌دهد.


اکونومیست در ماه نوامبر پیش‌بینی کرده بود که انرژی گران می‌تواند عامل بین ۲۲ هزار تا ۱۳۸ هزار مرگ در یک زمستان ملایم و قربانیان بیشتر در یک زمستان سخت باشد.


این پیش‌بینی متاسفانه درست از آب درآمده و اسناد بررسی شده توسط این نشریه در فاصله نوامبر سال ۲۰۲۲ تا فوریه سال ۲۰۲۳ نشان داد افزایش قیمت‌های انرژی، باعث شد مرگ و میر در ۲۸ کشور اتحادیه اروپا، ۱۴۹ هزار مورد بیشتر شود که ۶۰ هزار مورد به عنوان مرگ بر اثر ابتلا به کووید ثبت شده است.


در این گزارش خاطرنشان شده است: افزایش ۷.۸ درصدی آمار مرگ و میر در مقایسه با هفته‌های مشابه در فاصله سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۹، می‌تواند به چندین عامل نسبت داده شود که دلیل اصلی، ناتوانی مردم برای گرمایش مناسب خانه خود و مریض شدن به دلیل شرایط سرما بوده است.


در این بین، غرب روسیه را عامل بحران انرژی در اروپا خوانده و مدعی است مسکو از عرضه انرژی به کشورهای اروپایی، به شکل سلاح استفاده می‌کند تا به انگیزه‌های سیاسی و نظامی خود دست پیدا کند. مسکو به نوبه خود این ادعا را رد کرده و به تحریم‌های غرب علیه روسیه به عنوان عامل اصلی اشاره کرده که مانع افزایش صادرات گاز از روسیه به اروپا شده است.


روسیه، ده‌ها میلیارد دلار برای ساخت خطوط لوله برای انتقال گاز خود به شمال اروپا سرمایه‌گذاری کرده بود. اما طبق گزارش‌های رسانه‌ای متعدد، آمریکا برای تضعیف نفوذ روسیه در اروپا و حفظ کنترل خود بر کشورهای اروپایی، این خطوط لوله را منفجر کرده است.


کد مطلب : 9278
موضوع : گزارش
تاریخ : 1402/02/23-10:03

یاداشت روز

آخرین خبرها

آخرین یاداشت ها

خطایی رخ داده است. این برنامه ممکن است دیگر پاسخ ندهد تا زمانی که دوباره بارگیری شود. رفرش 🗙