logo
1403/03/04
صفحه نخست
گالری تصاویر آرشیو نشریه

اجرای پروژه بینک برای شرکت ملی نفت ایران اهمیت بالایی دارد

این پروژه از سال ۱۳۹۹ آغاز شده و مهمترین هدف آن افزايش توليد ۱۲ هزار ۵۰۰ بشكه نفت در روز از این میدان اعلام شده است.
برای آگاهی از آخرین روند اجرای این پروژه با مهندس ساسان فرامرزپور مجری آن گفت‌‌وگویی به شرح زیر انجام شده است:جناب آقای مهندس فرامرزپور، لطفا در مورد روند اجرای پروژه بینک و میزان پیشرفت فیزیکی آن توضیح دهید؟
پروژه بینک یکی از  پروژه‌های نگهداشت و  افزایش تولید بوده که دارای ۱۰ بسته تحت‌الارض و ۲ بسته سطح‌الارضی است که خوشبختانه پس از اعمال تعدیل بر قرارداد این طرح، پیشرفت خرید و اجرا  بیش از پیش سرعت گرفته است، به‌گونه‌ای که تست عملکرد مکانیکی کمپرسورهای گاز آن که یکی از بزرگ‌ترین تجهیزات در این نوع طرح‌ها به‌شمار می‌آید در کارخانه سازنده با موفقیت انجام شد که این مهم به عنوان یک شاخص از دیر تحویل‌ترین تجهیز این طرح نشان از عزم جدی شرکت توسعه پتروایران در انجام به موقع  این طرح دارد.


اجرای این پروژه چه اهمیتی برای شرکت پتروایران دارد؟ 
انجام این پروژه در زمان پیش‌بینی شده مطابق شرح کار و کیفیت مدنظر پیمان از اهداف شرکت توسعه پترو ایران بوده که با توجه به وجود ایستگاه تقویت فشار گاز در بسته‌های کاری، این طرح از سایر طرح‌های  نگهداشت و افزایش تولید متمایز بوده و به‌دلیل جلوگیری از گازسوزی و نیز کمک به جبران ناترازی گاز علاوه بر شرکت توسعه پتروایران، برای شرکت ملی نفت ایران نیز دارای جایگاه و اهمیت قابل ملاحظه است.


این پروژه با چه مشکلات و چالش‌هایی مواجه است؟
مهم‌ترین چالش در این طرح جریان نقدینگی آن که بر گرفته از ترم‌ها و شرایط پرداخت کارفرما است تلقی می‌شود.
تغییر شرایط پرداختی انجام شده توسط کارفرما در چند ماه گذشته کمک بسیاری به جریان نقدینگی و نظام مالی این طرح نموده ولی همچنان این مهم بزرگ‌ترین چالش برای این پروژه است.


چه زمانی برای پایان این پروژه پیش‌بینی شده است؟
پیش‌بینی می‌شود به امید خدا در سه ماه چهارم سال ۱۴۰۴ آخرین بسته کاری این طرح نیز تکمیل و به کارفرما تحویل گردد. بدیهی است سایر بسته‌های کاری به ترتیب پیش‌بینی شده پیش از زمان گفته شده تحویل داده خواهد شد.


در پایان اگر نکته‌ای باقی مانده است بفرمایید؟
  امیدوارم همان‌گونه که به سر انجام رسیدن این طرح‌ها برای مدیران در مجموعه‌های کارفرمایی جز دغدغه‌های جدی محسوب می‌شود، این همیت و جدیت به بدنه‌های کارشناسی نیز منتقل شده تا همه ارکان و ذینفعان پروژه در جهت تکمیل این طرح‌ها با کمک یکدیگر گام بردارند.


کد مطلب : 29703
موضوع : اخبار نفتی
تاریخ : 1403/02/20-11:40

یاداشت روز

آخرین خبرها

آخرین یاداشت ها

خطایی رخ داده است. این برنامه ممکن است دیگر پاسخ ندهد تا زمانی که دوباره بارگیری شود. رفرش 🗙