logo
1403/04/23
صفحه نخست
گالری تصاویر آرشیو نشریه

برای تعمیرات اساسی باراندازهای بندر شهید رجایی؛

شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی و سازمان بنادر و دریانوردی تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی و سازمان بنادر و دریانوردی تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

به گزارش شانا، تفاهم‌نامه شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران با سازمان بنادر و دریانوردی به‌منظور تعمیرات اساسی باراندازهای (اسکله‌های) نفتی شماره یک و دو بندر شهید رجایی بعدازظهر روز شنبه، ششم خرداد در محل ساختمان مرکزی سازمان بنادر و دریانوردی بین جلیل سالاری، مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی و علیاکبر صفایی، معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان بنادر و دریانوردی و با حضور کرامت ویس‌کرمی، معاون اجرایی مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی امضا شد.


کرامت ویس کرمی، معاون اجرایی مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی در حاشیه امضای این تفاهم‌نامه گفت: این تفاهم‌نامه به‌منظور نوسازی، بازسازی و تعمیرات اساسی اسکله‌های نفتی امضا شده است.


وی افزود: مالکیت دو اسکله نفتی شماره یک و دو بندرشهید رجایی متعلق به سازمان بنادر و دریانوردی بوده است، اما تجهیزات و تأسیسات و خطوط لوله‌ متصل به اسکله، در مالکیت شرکت ملی پالایش و پخش بوده و قرارداد بلندمدت بهره‌برداری از این اسکله‌ها با سازمان بنادر و دریانوردی داشته‌ایم و حدود ۲۰ سال است که از این اسکله ها بهره‌برداری می‌کنیم که نیاز به تعمیرات داشتند.


معاون اجرایی مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی مدت زمان اجرای این تفاهم‌نامه را سه سال اعلام کرد و گفت: هزینه اولیه اجرای این تعمیرات اساسی که توسط سازمان بنادر و دریانوردی اجرایی خواهد شد، یک هزار میلیارد تومان خواهد بود که البته ممکن است این رقم در طول اجرا افزایش یابد.


ویس کرمی تأکید کرد: در مدت زمان اجرای این تعمیرات شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی از اسکله‌های جدید شماره ۳ و ۴ بندر شهید رجایی که از سوی سازمان بنادر و دریانوردی در حال احداث است، استفاده خواهیم کرد.


وی تصریح کرد: این تعمیرات اساسی برای افزایش ضریب ایمنی، بهسازی و افزایش سرعت تخلیه و بارگیری پس از سال‌ها استفاده ضروری بود، اما به‌دلیل وجود نداشتن اسکله جایگزین اجرایی نشده بود. امیدواریم تا پایان ۶ ماهه نخست سال اسکله‌های شماره ۳ و ۴ شهید رجایی تکمیل شود تا شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی به این اسکله‌ها نقل مکان کند.


معاون اجرایی مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ادامه داد: در جریان این بازسازی افزون بر اسکله‌های یک و دو، تأسیسات، تجهیزات و خطوط لوله این باراندازها نیز نوسازی خواهد شد، همچنین تجهیزات ایمنی جدید شامل سیستم‌های ایمنی اطفای حریق نیز به تجهیزات پیشین افزوده می‌شود.


همه فرآورده‌های تولیدی پالایشگاه‌های ستاره خلیج‌فارس و بندرعباس موردنیاز استان‌های ساحلی از جمله جنوب استان سیستان و بلوچستان و استان بوشهر و تعدادی از جزایر جنوبی کشور از طریق اسکله شهید رجایی منتقل می‌شود که با بازسازی این اسکله‌ها، ضریب ایمنی و پایداری این تأسیسات افزایش خواهد یافت.


کد مطلب : 9336
موضوع : پالایش و پخش
تاریخ : 1402/03/07-02:42

یاداشت روز

آخرین خبرها

آخرین یاداشت ها

خطایی رخ داده است. این برنامه ممکن است دیگر پاسخ ندهد تا زمانی که دوباره بارگیری شود. رفرش 🗙