logo
1403/03/04
صفحه نخست
گالری تصاویر آرشیو نشریه

دو عاملی که سرعت تولید انرژی پاک را در جهان تعیین می‌کند

دو عاملی که سرعت تولید انرژی پاک را در جهان تعیین می‌کند

فاتح بیرول مدیر اجرایی آژانس انرژی بین‌المللی انرژی با بیان اینکه گرایش زیادی در دنیا برای تولید و استفاده از انرژی‌های پاک و تجدیدپذیر شکل گرفته است، اعلام کرد: امسال 80 درصد نیروگاه‌های برق که در دنیا تولید شده در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر بوده است.


مدیر اجرایی آژانس انرژی بین‌المللی انرژی تصریح کرد که عمده نیروگاه‌هایی که برق تولید می‌کنند توسط انرژی خورشیدی کار می کنند و پس از آن منابع باد و زمین گرمایی در رده های بعدی قرار دارد.


20  درصد خودروهای فروخته شده در جهان برقی است


به گفته این مسئول در یک سال گذشته از هر 5 خودرویی که در جهان فروخته شده یک خودرو الکتریکی بوده در حالی که در دو سال گذشته به ازای 25 خودرو یک خودرو الکتریکی فروخته می شد.بیرول تاکید کرد: که توسعه انرژی‌های پاک و تجدید‌پذیر برای افزایش امنیت انرژی و مقابله با تغییرات آب و هوایی انجام می‌شود. مدیر اجرایی آژانس انرژی بین‌المللی انرژی تصریح کرد که سرعت توسعه انرژی‌های تجدید پذیر بستگی به این دارد که تا چه اندازه مواد معدنی نظیر لیتیوم در اختیار تولید‌کنندگان انرژی پاک قرار گیرد. بیرول گفت: در حال حاضر تامین مواد معدنی به مانع عمده در تولید انرژی‌های پاک تبدیل شده و مهم است که اینگونه مواد به قیمت مناسب و در زمان مناسب در اختیار تولید‌کنندگان قرار گیرد.


کد مطلب : 19456
موضوع : گزارش
تاریخ : 1402/07/22-07:25

یاداشت روز

آخرین خبرها

آخرین یاداشت ها

خطایی رخ داده است. این برنامه ممکن است دیگر پاسخ ندهد تا زمانی که دوباره بارگیری شود. رفرش 🗙