logo
1403/01/25
صفحه نخست
گالری تصاویر آرشیو نشریه

سعودی‌ها از افزایش قیمت نفت منصرف می‌شوند؟

سعودی‌ها از افزایش قیمت نفت منصرف می‌شوند؟

هفت معامله‌گر و پالایشگر در نظرسنجی بلومبرگ پیش‌بینی کردند شرکت آرامکوی سعودی قیمت نفت سبک «عرب لایت» به مشتریان در آسیا برای دسامبر را در مقایسه با ماه پیش از آن تغییری نخواهد داد. بزرگترین صادرکننده نفت جهان، پس از ژوئن با توجه به تقاضای مطلوب و ذخایر کاهش یافته، قیمت فروش نفت را هر ماه افزایش داده است.


هر چند بهای معاملات نفت برنت از زمان آغاز جنگ میان حماس و رژیم صهیونیستی، افزایش پیدا کرده اما نشانه‌هایی از ملایم شدن قیمت در بازارهای فیزیکی جهانی مشاهده شده است زیرا سود پالایش نفت و تولید سوخت، کاهش پیدا کرده و همزمان هزینه حمل محموله‌های نفتی افزایش یافته است. در این بین، سیتی گروپ پیش‌بینی کرد جریان نفت به چین ملایم‌تر می‌شود زیرا قیمت بالا، خرید برای ذخیره سازی را محدود می‌کند.


عربستان سعودی که به اتفاق روسیه، ریاست گروه اوپک پلاس را برعهده دارد، با کاهش عرضه اضافی که علاوه بر توافق محدودیت عرضه این گروه داشته، پرچمدار تلاش‌ها برای تقویت قیمت نفت شده است.


در نظرسنجی بلومبرگ، بیش از نیمی از شرکت‌کنندگان اعلام کردند که انتظار دارند قیمت «عرب لایت» ثابت بماند. نرخ پریمیوم معاملات نقدی نفت در آخرین هفته دوره معاملات برای نفتی که در دسامبر بارگیری می‌شود، رو به کاهش گذاشت زیرا خریداران چینی فعالیت کمتری داشتند.


شرکت آرامکو معمولا قیمت نفت خود برای مشتریان جهان را پنجم هر ماه اعلام می‌کند.


کد مطلب : 19483
موضوع : رویکرد
تاریخ : 1402/08/08-02:29

یاداشت روز

آخرین خبرها

آخرین یاداشت ها

خطایی رخ داده است. این برنامه ممکن است دیگر پاسخ ندهد تا زمانی که دوباره بارگیری شود. رفرش 🗙